Чому люди сваряться » Заняття для молодших підлітків - психологу, уроки

Гра-заняття

«Чому люди сваряться?»

Заняття для молодших підлітків

Мосенцева О.М.

МБОУ ЗОШ № 32,

п. Ціліна, Ростовська область.

Заняття для молодших підлітків.

Чому люди сваряться?

Мета: познайомити з поняттям «конфлікт»;

Визначити особливості поведінки у конфліктній ситуації;

Навчання способів виходу із конфліктної ситуації.

Матеріали: м'яч, плакат з правилами.

Хід заняття :

1. Аналіз домашнього завдання.

-Як провели вихідні?

-Розкажіть про найцікавіше, що було у вихідні?

-Чи були негативні моменти під час вихідних?

-З чим вони пов'язані?

2. Робота на тему заняття.

1). Психолог ставить питання всім учасникам: «Чому люди сваряться?»

Усім пропонується подумати та записати відповіді у зошитах, а потім перейти до обговорення. Усі варіанти відповідей записуються на дошці:

-Не розуміють одне одного.

-Не володіють своїми емоціями.

-Не приймають чужої думки.

-Не зважають на права інших.

-Намагаються у всьому домінувати.

-Не вміють слухати інших.

-Хочуть навмисне образити один одного.

Ми вже обговорювали на заняттях, як важливо володіти при спілкуванні з іншими людьми. Проте дуже важко буває фіксувати свій стан.

2) Гра «Розтисніть кулак».

Один стискає руку в кулак, інший намагається розтиснути його (не можна завдавати болю). Потім партнери змінюються ролями. Обговорюються несилові методи, які застосовувалися: умовляння, прохання, хитрість.

3).Гра «Товкалки без слів».

Учасники вільно рухаються покімнаті, торкаються один одного, штовхаються, постукують, щипаються, б'ються, але ніхто не розмовляє. Потім діляться своїми враженнями.

4) Гра «Так і ні».

Усі учасники розбиваються на пари. Кожен вибирає собі позицію «так» і «ні». Вголос вимовляти можна лише це. Потрібно переконати партнера поміняти позицію на протилежну.

5) Після ігор проводиться обмін думками:

-Які відчували емоції?

-Чи було відчуття напруги та роздратування?

-Чи Ви відчували передконфліктну ситуацію?

-Що допомогло уникнути конфлікту?

3. Навчання виходу із конфлікту.

Перш ніж перейти до навчання учасників способам виходу з конфліктних ситуацій, бажано надати можливість поділитися власним досвідом і розповісти, як вони виходять з конфліктів.

На прикладах особистого досвіду проводиться обговорення можливих способів вирішення конфліктних ситуацій. Висновки записуються у зошит.

Поведінка, яка допомагає вийти з конфліктної ситуації без сварки:

1) Вислухати спокійно усі претензії партнера.

2) На агресивність партнера реагувати стримуванням своїх емоцій та постаратися переключити розмову на іншу тему. Можна сказати щось добре, несподіване, веселе.

3) Спробувати змусити говорити партнера конкретніше (тільки факти) і негативних емоцій.

4).Завжди тримати впевнену та рівну позицію, але не переходити на критику.

5).Вибачитись, якщо в чомусь дійсно не правий.

Усі варіанти обговорюються та записуються учасниками у зошитах.

Чи можна постійно контролювати свій стан?

-Як ви вважаєте, чи зможете ви гідно виходити з конфліктних ситуацій?

-Що для вас було найважчим на занятті?

«Людистають самотніми, якщо замість мостів вони будують стіни».