Початкові геометричні відомості

Розділи: Математика

Мета уроку:

  • Повторити та узагальнити пройдений матеріал;
  • Закріпити та відпрацювати теоретичний матеріал при вирішенні завдань;
  • Виховання уваги та взаємодопомоги;
  • Розвиток почуття відповідальності за знання.

Обладнання: Комп'ютерний клас, роздаткові матеріали, таблиці оцінок:

Прізвище учня
Усна роботаТестГрафічний тестСамостійна роботаРобота біля дошкипідсумкова оцінка

Хід уроку

1. Самовизначення до діяльності.

Почнемо наш урок з розгадування ребуса (Додаток 1. Слайди 1-3).

Учитель: Постарайтеся дати визначення геометрії, використовуючи слово, фігура.Учень: Геометрія - це наука, що займається вивченням властивостей фігур.

2. Актуалізація знань та фіксація труднощів у діяльності.

У наступних ребусах необхідно розгадати назву найпростіших геометричних фігур та дати їм визначення. (Додаток 1. Слайди 4-11).

Учень: Крапка. Геометрична фігура, яка не має розміру.Учень: Промінь. Частина пряма, що має початок і не має кінця.Учень: Кут. Геометрична фігура, що складається з точки і двох променів, що виходять з цієї точки.Учитель: А хто бив уважним і скаже, які найпростіші геометричні фігури ми не назвали.Учень: Пряма і відрізок.Учитель: Дайте визначення відрізка.Учень: Відрізок – це частина прямої, обмежена двома точками.

Учитель:

Геометрія - предмет такий Складно він дається дітям А вчитель начебто і не злий Тількивимагає, щоб знали все у світі.

Пропоную вам завдання на логічне мислення. (Додаток 1. Слайд 12).

Замість знака питання, вставте фігуру, що бракує, за змістом.

Учень: Розгорнутий кут.Учень: Крапка.Учень: Пряма.

Учитель:

Насправді перевірити можна точно Хто зміг теорію засвоїти міцно.

Перевірка домашнього завдання. Демонстрація слайда з правильно вирішеним домашнім завданням та самооцінка учнями його виконання. (Додаток 2)

3. Постановка проблеми.

Виконує різні види тесту. Перша група сідає за комп'ютери і виконує тест, а друга - залишається на місцях і вирішує графічний тест, з самоперевіркою і виставляють собі оцінки. (Додаток 3).

Учитель: Хто за тест отримав “5”?

Учні піднімають руки.

Учитель: Розумнички.Учитель: У кого є помилки?

Учні піднімають руки.

Фізпауза.

Попрацювали добре, відпочинемо справно, Ось хвилина для гри або фіззарядки.

Учитель: Близько 90% всієї інформації людина сприймає очима. Якщо ваші очі втомлюються, то знижується ваша увага та активність. Давайте перед наступними завданнями дамо очам і собі відпочити. Звучить тиха повільна музика та виконується комплекс вправ.

Орієнтовний комплекс:

  1. Закрити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розкрити їх, розслабивши м'язи. Повторити 3-4 рази.
  2. Подивитися на перенісся і затримати погляд. Потім подивитися в далечінь. Повторити 3-4 рази.
  3. Повільні нахили голови: вперед – ліворуч – праворуч – назад. Повторити 3-4 рази.
  4. Поморгати кілька разів очима, не напружуючи м'язів. Зробити глибоке зітхання і повільний видих.

6. Повторення та відпрацювання навичок.

Вчитель (читає висловлювання на дошці):

Геометрія - це засіб інтелектуального розвитку людини.

Викликає учня до дошки на вирішення завдання.

Завдання 1. На прямій взято точки А, В і С такі, що А лежить між точками В і С і АВ = 10 см, АС = 2 см. Точки Р і Q є серединами відрізків АС і АВ відповідно. Знайдіть довжини наступних відрізків: а) PQ; б) ВР.

Завдання 2. Знайдіть вертикальні кути 1 і 3, а також 2 і 4, зазначені на малюнку, у тих випадках, коли:

a) 2 - 3 = 135 °.

7. Розгадування кросворду. (Додаток 4).

8. Повторний самоконтроль.

Друга група сідає за комп'ютери і виконує тест, а перша - залишається на місцях і вирішує самостійно завдання.

Знайдіть вертикальні кути 1 і 3, а також 2 і 4, зазначені на малюнку, у тих випадках, коли: 7(1 + 3) = 2 + 4.

Демонстрація слайду з рішення та самоперевірка.

9. Підсумок уроку.

Учитель:

Щоб знання були на користь <Треба повторити урок.

Яким сьогодні був для нас урок (закріплення чи відкриття) та чому?

Передбачувана відповідь учня: Закріплення. Тому що ми відпрацьовували свої труднощі на тему.

Учитель: Що нам допомагало на уроці?

Передбачувана відповідь учня: Знання визначень та властивостей найпростіших геометричних фігур.

Учитель: Оцініть свою роботу на уроці.

У кожного учня на столі лежить заготівля

Якщо вам усе було зрозуміло, то намалюйте особу № 1, якщо щось залишилося ще не зрозумілою – особу № 2, в інших випадках – № 3.

Учень

Вчитель: Дякую. Виставте у свої картки підсумкову оцінку за урок, використовуючи ваші проміжні оцінки (середнєарифметичне отриманих оцінок).

Настав час для нового домашнього завдання: № 76, № 86 (б).