Урок математики на тему Подвійна нерівність (5 клас)
Урок № 9
Подвійна нерівність
Мета:
Виявити та осмислити отримання подвійних нерівностей, їх запис та розв'язання.
Завдання:
Навчитися записувати та вирішувати подвійні нерівності
підвищити пізнавальну активність.
Розвивати увагу, мислення, мовлення учнів, уміння узагальнювати, робити висновки.
Виховати відповідальне ставлення до навчання.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація знань
Чого ми навчилися на минулому уроці?
Які правила порівняння чисел ми повторили?
Як порівняти числа з різною кількістю цифр?
Як порівняти числа з однаковою кількістю цифр?
Постановка проблеми та “відкриття” дітьми нового знання.
- Говорять, що математика – це мистецтво називати різні речі одним ім'ям. Спробуємо й ми.
А) Слова – коротше, легше, менше у математиці позначають знаком …
Слова – довші, важчі, довші. Позначають знаком …
Ставлю знаки у висловлюваннях.
1.726 км ‹ 2.273 км ‹ 4.400км
р.Індигірка р.Алдан р.Лена
– Що ж у нас вийшло?
- Чим ці записи відрізняються від звичних нам нерівностей?
- Як би ви назвали ці нерівності?
– А в математиці прийнято називати такі нерівності подвійні.
– Хто може назвати тему нашого уроку?
Запишемо число та тему уроку «Подвійна нарівність».
Первинне закріплення знань
1. Відзнач на числовому промені безліч чисел, яке одночасно більше 3 і менше 7. Запропонуй свій варіант запису цієї множини за допомогою знаків нерівності.
2. При зважуванні кавуна виявилося, що він важчий за одну 5-кілограмову гирю, але легше двох таких гир. Позначившимасу кавуна х кг, можна записати:
Значить, маса кавуна укладена у проміжку від 5 до 10 кг. Замість двох нерівностей 5
Розв'язаннями нерівності 5
3. Прочитай нерівності
4. Чи можна замінити дані нерівності подвійною нерівністю? Якщо так, то запиши відповідну подвійну нерівність.
5. Запиши подвійні нерівності:
б) k більше або дорівнює 5 і менше 18 ------------------------------
в) m більше 10 і менше або дорівнює 25 -----------------------------
г) n більше або дорівнює 6 і менше або дорівнює 15 ----------------------------
6. Відзнач на промені безліч розв'язків подвійної нерівності та запиши її за допомогою фігурних дужок.
7. Напиши подвійні нерівності, безліч розв'язків яких збігаються з безліччю чисел, зазначених на промені:
8. Розв'яжи рівняння. Що ти помічаєш?
x + 389 = 2076 x - 1687 = 389 2076 - x = 1687
Підбиття підсумків. Рефлексія.
Д/з
Запиши подвійну нерівність.
Відзнач на промені безліч розв'язків подвійної нерівності та запиши її за допомогою фігурних дужок
Заміни подвійну нерівність двома нерівностями