Конспект заняття на тему «Безпека на залізниці»

Ірина ТрубаєваКонспект заняття на тему «Безпека на залізниці»

Конспект заняття з залізничної безпеки.

І. В. Трубаєва, вихователь ЧДОУ №98 ВАТ «РЖД»

Цілі: 1. Ознайомити дітей з основними правиламибезпечної поведінки на залізниці.

2. Розвивати пам'ять, мислення, вміння логічно правильно викладати свої думки, вміння діяти за інструкцією, увага.

3. Виховувати почуття відповідальності за вчинки, почуття обережності.

Матеріали: ілюстрації із зображенням платформи, шлагбауму, переїзду, стрілочного перекладу, кепка та жилет машиніста, листи білого паперу, олівці, фарби.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Сьогодні назаняття ми з вами поговоримо про правильну поведінку назалізниці. Аджезалізниця - це зона підвищеної небезпеки. Хтось із вас їздив поїздом, електричкою? Як ви думаєте, які небезпеки можуть чекати на людину під час очікування поїзда, або безпосередньо в самому поїзді?(вислухати варіанти відповідей дітей).

Справді, небезпека назалізниці може підстерігати всюди, тому кожному з нас необхідно знати правилабезпеки на залізничних коліях. Не можна перетинатизалізничні колії там, де це зручно або для скорочення часу. Як ви думаєте, а де можна переходити або переїжджати залізничні колії?

Правильно, здійснювати проїзд чи перехід можна лише у спеціально відведених при цьому місцях. Одним з таких місць є переїзд (показілюстрації: переїзд, шлагбаум; розглядаємо ілюстрації, що на них зображено, складаємо алгоритм переходу або проїзду череззалізничні колії : при перетині залізничного переїзду зупиніться,уважно подивіться на сигнали, переконайтеся, що не бачите поїзда, що наближається, і тільки потім продовжуйте рух; якщо сигнали показують наближення поїзда, необхідно зупинитися і почекати, доки поїзд не піде.)

На вокзалі, щоб перейти з однієї платформи на іншу, можна скористатися підземним переходом, тунелем або настилом для пішоходів. У будь-якому випадку необхідно бути гранично уважним та обережним!

Зараз розглянемо кілька ситуацій. Ви слухайте уважно і дайте відповідь на запитання, чи правильно діяли персонажі ситуацій, і як вчинили б ви?

СИТУАЦІЯ №1 Іван Петрович поспішав до каси, купити квиток на електричку. У цей час прибув поїзд і перекрив Івану Петровичу перехід дорогами.«Ех, - подумав Іван Петрович, - зараз швиденько під вагоном перелізу!»І поліз під вагон ...

(у жодному разі не можна підлазити під вагони і перелазити черезавтозчеплення: показ ілюстрації«Автозчеплення»)

СИТУАЦІЯ №2 Ігор йшов зі школи. Він швидше хотів прийти додому і вирішив зрізатишлях:«Піду рейками, так швидше!»Подивився – поїзда немає і спокійно пішов, а щоб не нудно було одягнув навушники, включив музику по голосніше…

СИТУАЦІЯ №3 Світлана їхала велосипедом від бабусі додому. Її шлях лежав через залізничний переїзд. Світлана бачила, як машини зупиняються перед переїздом. «Але ж я на велосипеді, - подумала Світлана, - я швидко проїду, навіщо мені зупинятися?» І поїхала.

(при перетині переїзду потрібно зупинитися, переконатися, що шляхи вільні і потім продовжувати рух)

- Молодці, ви правильно відповідали на запитання, а тепер давайте трохи відпочинемо. Пограємо у гру«Потяг». (Вибирається машиніст, він веде поїзд, решта дітей – вагони. Хлопці встаютьодин за одним, поклавши руки на плечі.Ведучий: Машиніст повинен бути дуже уважним і точно слідувати маршрутом, який я прокладу.

Гра проводиться 2-3 рази, щоразу вибирається новий машиніст і прокладається новий маршрут)

- Хлопці, повертайтеся на свої місця, продовжуємозаняття. Подивіться на наступну ілюстрацію (показую ілюстрацію«Платформа. В очікуванні поїзда») Як ви думаєте, а які можуть бути вимогибезпеки при очікуванні поїзда ? (якщо дітям важко відповісти, запитуюзапитання: Чи можна влаштовувати рухливі ігри на пероні? Чи можна підходити до краю платформи? Чи можна бігти до поїзда, що під'їжджає)

Отже, формулюємо вимогибезпеки при очікуванні поїзда :

-Не відходити далеко від дорослих;

-не влаштовувати рухливих ігор;

- не бігти по платформі поряд з вагоном поїзда, що рухається;

-не перетинати білу лінію, що захищає.

Молодці, хлопці! А тепер перевіримо, хто з вас був найуважнішим сьогодні. Я пропоную вам намалювати ілюстрації до сьогоднішньогозаняття, де було б зображено те, як НЕ МОЖНА поводитися, перебуваючи поруч із залізничними шляхами. Розділимося на групи по дві людини, кожна група повинна мати свою картинку.

Після малювання, діти розповідають за своєю ілюстрацією, які правила залізничної безпеки були порушені.

Підсумок: Дотримуючись цих простих правилбезпеки, ви вбережете і себе і оточуючих від біди. Завжди поблизузалізниці будьте уважні та обережні!

безпеки
безпека
тему
конспект
безпека

залізниці
Тиждень безпеки у дитячому садку. Друга молодша група. Пропоную Вашій увазі розробку проекту "Тижня безпеки" у дитячому садку для своєї другої молодшоїгрупи. Щодня тижня був.