Конспект заняття та презентація - Пригоди кошеня Мурзика - для дітей 6-7 років - Математика, рахунок
Пригоди кошеня Мурзика (підготовчий клас)
Мета: - вправляти дітей у складанні завдань з картинкам, вчити їх правильно формулювати у відповідь питання завдання; - повторити прямий та зворотний рахунок у межах 10; - закріпити у дітей уявлення про фігури: трикутник, квадрат, коло, прямокутник; - розрізняти і впізнавати геометричні фігури, вибирати серед багатьох фігур потрібну, називати її; - сприяти розвитку логічного мислення, вчити розмірковувати та аргументувати свої дії, обґрунтовувати рішення; - виховувати прагнення отримання нових знань. Тип заняття: повторення. Обладнання: інтерактивна дошка, мультимедійна презентація.
Хід заняття I. Орг. момент ІІ. Психологічний настрій Діти, подарували посмішки гостям, посміхнулися одне одному, посміхнулися мені.
Будемо всі уважні, А ще старанні. Сьогодні завдання вирішуватимемо, Будемо складати і віднімати.
ІІІ. Вступне слово вчителя хлопці, я хочу вас познайомити з кошеням Мурзиком. Кошеня Мурзик жило в чудовому замку, але одного разу його господиня вирішила, що настав час кошеняті вчитися, і віддала його до школи. Непомітно пролетів навчальний рік, настали канікули. Мурзіка відпустили додому і ось тут почалися пригоди Мурзіка. (Слайд 1)
1. Мурзік вибіг зі школи і вирушив у замок. Шлях його лежав через село і першими, кого він зустрів, були гуси. Скільки гусей зустрів Мурзік? (Слайд 2-3)
2. Біжить Мурзік далі і на його шляху зустрілися числа. Хлопці, давайте допоможемо Мурзік назвемо числа: (Слайд 4)
a) Числа у порядку збільшення. b) Числа в порядку зменшення. c) Числа, які менші за 8. d) Числа, які більші за 4. e) Число, яке на одне більше, ніж три.
3. Біжить Мурзик дорогою, не дивиться собі під ноги і, як натрапить на великого собаку на ім'я Рекс. Розлютився Рекс на Мурзіка. «У школі вчишся, а такий неуважний» - прогавкав Рекс кошеняті. Зараз подивимося, чого тебе в школі навчили? (Слайд 5-7)
a) Яких щенят більше, рудих чи сірих? b) Діти грають дорогою. Кого більше, хлопчиків чи дівчаток?
1. Вирішив кошеня Мурзік зрізати свій шлях, пробігти через сарай. Не чекав він, що у сараї опиняться бджоли. Розсердилися бджоли і продзижчали: «Мурзику, ти маєш нам допомогти зібрати нектар із квітів». (Слайд 8-13)
Усний рахунок: 3+1=4+2=8-1=3+2=9-1=
IV. Фізмінка Спала квітка і раптом прокинулася. Більше спати не захотів: Зворушився, потягнувся, (Слайд 14) Здійнявся вгору і полетів Сонце вранці тільки прокинеться, Метелик кружляє і в'ється. V. Продовження (Слайд 15-19) 1. Втік Мурзік від бджіл. Шлях його лежить повз будиночки, в яких живуть числа.
a) Назвіть сусідів числа 4,7, 8, 10 b) Назвіть число, яке стоїть між числами 1 і 3; 9 та 11.
2. Підбігло кошеня до річки. Хотів на плоту переправитися річкою. Тільки-но зібрався стрибнути, але тут з глибини річки піднявся сом. (Слайд 20) Загадки від сома:
a) Жили у кішки 6 маленьких крихт. Четверо солодко соплять носами. (Слайд 21) Скільки кошенят не хочуть спати?
b) Сім веселих жаб по стежці стрибали, лапками дрижали. Три з них дуже втомилися і присіли на узбіччі. (Слайд 22) Скільки жабі стрибати далі хочуть?
c) Вісім козенят на галявині грали. П'ять із них до струмка втекли, А решта під деревом чекали. (Слайд 23) Скільки козенят пити не хочуть?
d) Скласти завдання надодавання та віднімання, написати рішення. (8 рибок) (Слайд 24-25)
3. Переправилося кошеня на плоту на інший бік річки і вибігло з села. Шлях Мурзика лежав просто дорогою в замок. Але що це!? На Мурзіка почали падати якісь постаті. Хлопці, допоможемо кошеняті. (Слайд 26-31)
a) Назвати геометричні постаті. b) Знайти фігуру, що бракує.
VI. Підбіг Мурзик у замок і влаштував своїй господині справжній сюрприз. (Слайд 32)