Малювання з натури «Ми готуємось до зустрічі нового року-свята радості та казок»
Вигляд уроку: малювання з натури. Тема уроку: «Ми готуємося до зустрічі нового року-свята радості та казок». Малювання новорічної маски. Мета уроку: 1. Формування навички малювання з природи. Вчити дітей правильно розміщувати зображення на аркуші паперу, визначати форму предмета, його суттєві ознаки, акуратно розфарбовувати малюнок, підбираючи колір відповідно до натури. 2. Виховувати почуття взаємодопомоги та дружелюбності. 3. Коригувати довільну увагу шляхом виконання спостережень, корекція та розвиток зорових сприйняттів, корекція та розвиток дрібної моторики рук, мисленнєвої діяльності (операцій аналізу). олівці, фломастери.
1.Організаційний момент -Перевір, друже! Ти готовий почати урок? Чи все на місці, Чи все в порядку, Чи всі правильно сидять? Чи все уважно дивляться?
2.Вступна бесіда. Визначення теми уроку. - Наближається Новий рік - улюблене свято кожної сім'ї, всіх поколінь. Це найстародавніше свято на нашій планеті. Люди завжди намагаються прикрасити свій будинок до Нового року, придумують щось незвичайне, самі створюють цікаві прикраси та вироби. прикраси. А яке, ви дізнаєтесь, розшифрувавши слово: АКСАМ /МАСКА/ І тема нашого уроку: /Новорічна маска/ Цілі уроку: /намалювати новорічну маску/ -Наприкінці уроку кожен продемонструє свій виріб , А ми разом оцінимо его. -Хлопці, а що таке маска? /Маска - це спеціальна накладка, що приховує обличчя (іноді із зображенням людського обличчя, звіриноюморди) з вирізами для очей/У кожного народу були свої маски. Їх робили із золота та срібла, прикрашали дорогоцінним камінням, видовбали з дерева, вирізали на них орнаменти та візерунки. Виконували на масках різні прикраси.<->Новорічні вечори з давніх часів були гарні своїми карнавалами. Люди влаштовували веселощі, вбиралися в різні костюми, смішні маски. Маску кішки/ -На що вона схожа?/На окуляри з вушками/ -Уважно подивіться, як я виконаю малюнок маски кота. .Діляю вертикальною лінією весь розмір маски навпіл, намічаю прорізи для очей, симетрично від лінії, що ділить маску навпіл-лінії симетрії. Краї маски ніби обрубую-виконую «округлення». Заливаю всю маску локальним кольором-темно-сірим. Малюнок закінчено.
4.Фізминутка Очі бачать все навколо, Обведу я ними коло. Очам бачити все дано- Де вікно, а де кіно. Обведу я ними коло, Поглядаю на світ навколо.
2. Міцно заплющити очі (рахувати до 3), відкрити, подивитися вдалину (рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.
3.У середньому темпі виконати 3-4 кругові рухи очима в праву сторону, стільки ж в ліву сторону. Розслабивши очні м'язи, подивитися в далечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.
5. Самостійна робота учнів - Виконайте самостійно ескіз новорічної маски. Намагайтеся передати не лише зовнішнєподібність, але й створити певний образ (коригування ескізів) Учні виконують ескіз маски
6.Підсумки уроку Хлопці, покажіть свої маски. Оцініть роботи за такими критеріями: -дотримання пропорцій; -робота над дрібними деталями; -загальна завершеність, виразність; -Колірне рішення; -акуратність виконання. / Показують маски. Висловлюють оціночні судження по представлених роботах.