Нетрадиційні форми малювання для дітей раннього віку

Конспект: Майстер - клас для вихователів.

Автор:Гостюхіна Світлана Миколаївна

МАДОУ «Дитячий садок №51» м. Тобольська.

Мета : Розширити знання педагогів про нетрадиційні форми малювання.Завдання : - Познайомити педагогів із нетрадиційними формами малювання – малювання на тканині способами друку та відбитку різними матеріалами, малювання способом «кляксографія» за допомогою гумової груші.

- створити сприятливу творчу обстановку;

- Підвищити рівень майстерності освітян у малюванні нетрадиційними способами.

Методи та прийоми : репродуктивний, практичний.

Обладнання:

Для малювання: презентація на тему; столи для освітян; матеріал для практичної діяльності - відріз сатинової тканини розміром 1.5/1.5 м; клейонка на столи; коробочки для використаних серветок; гуаш; пальчикові фарби; баночки із водою; кисті; печатки з моркви та картоплі; печатки з поролону; листя пекінської капусти; ватні палички; поролонові тампони різної конфігурації; вологі серветки кожного педагога; штемпельні подушки; маленькі медичні гумові груші; піпетки; «Пам'ятка за нетрадиційними формами малювання» кожному педагогові.

Для виготовлення виробів : столи та стільці для педагогів; пекінська капуста ціла; проста капуста; морква; картопля; ножі; зубочистки; палички для суші; нитки прості; тасьма різних кольорів; клапті тканини; пластилін; вологі та прості серветки; музичний фон.

Попередня робота : обробка спеціальної літератури на цю тему; підготовка презентації на тему.

Хід заходу: Шановні колеги, приємно бачити Вас на нашому заході, присвяченому темі:«Нетрадиційні форми малювання».

Дозвольтетрохи розповісти вам про техніки нетрадиційного малювання.

Показ слайдів: "Нетрадиційні форми малювання"

(Електронний ресурс: images.yandex.ru)

Проста технологія

Про способи нетрадиційних я хочу Вам розповісти,

Адже малювати дитину може і, не вміючи малювати.

Словами часто не розповість, адже малий ще тих слів запас,

Малюнок просто покаже невидиме все часом.

У дитинстві всі ми малювали на піску та на вікні,

раннього

віку

І крейдою на асфальті, просто палицею на землі…

нетрадиційні

нетрадиційні

А тепер зубна щітка фон набризкує чітко.

дітей

Малювання на склі – просто диво, знають усі!

дітей

Навіть маленькою піпеткою фарбу дбайливо набрати,

Без особливого вміння теж можна малювати!

форми

Ще немає навичок часом кисть і олівець тримати,

Але пальцем, кулачком, долонькою ми можемо малювати!

дітей

раннього

дітей

Що в будинку не годиться точно, може від сірників коробок,

Шматочком стельової плитки красивий відтиснемо візерунок.

раннього

Веселих рибок, восьминіжок, квітка для мами з долонь.

малювання

форми

А пальчиками легко - качечок біля ставка...

віку

Квітка бузку, гроно горобини.

нетрадиційні

віку

Прикрасимо плаття ляльці Ніні горошком.

нетрадиційні

Пляшки, смужки подаруємо кішці, що муркає.

раннього

Кольорова манка, сіль, тирса без пензлика розфарбують все,

Забарвлення перетворять на картинку і це все альтернативно!

дітей

Все нове нам до душі малюють діти в тиші.

Соплять, схилившись над листочком, і ось, мазочок за мазочком.

Від подиву завмираючи, дивляться, як свічка воскова,

Творить такі чудеса, і нема кращого за чари!

форми

«Тичком» малюють ведмежа, пухнаста у ведмедика шерстка!

форми

І як усім полюбилися ляпки, ми не боїмося забруднитися!

раннього

Ну а нитку вовняну в фарбу якщо вмочити,

У зігнутий альбомний листок помістити, затиснути, тягнути…

форми

Виходять шедеври, якщо фантазію включити!

Дуже просто, безперечно, домальовувати, творити!

Сповнений світ експериментів, малюючи, діти пізнають,

Властивості, якості предметів, навіть коли воду ллють.

Змішуючи фарби, кольором залюбуються часом.

Безліч відтінків діти вивчають усім гуртом.

Здорово, що є для дітей цікаві справи!

Все доступне, просте – у слові ТЕХНОЛОГІЯ!

- В: Шановні колеги, сьогодні до Вашої уваги будуть представлені дві техніки малювання – це малювання за допомогою печаток та малювання способом «кляксографія». Способи настільки прості, цікаві та доступні для будь-якого віку дітей, починаючи з раннього віку. Малювання штампами – це можливість використання добре знайомих предметів та матеріалів як художні матеріали. Особливо це явно видно при роботі з малюками до образотворчого періоду, коли у них ще не сформовані технічні навички роботи з фарбами, пензлем.

А головне, що малювання штампами відіграє роль загальному психічному розвитку дитини. Адже самоцінним є не кінцевий продукт – малюнок, а розвиток особистості: формування впевненості у собі, у своїх здібностях, у розвитку творчого потенціалу.

«Кляксаграфія» – малювання плямами та плямами. Цей вид образотворчого мистецтва не потребує особливих навичок, єдине, що вам знадобиться, – це багата фантазія! Пляма має унікальну неповторнуформу. Суть кляксографії в тому, щоб у плямі побачити образ і доповнити його деталями. Завдяки даній техніці малювання, у дитини посилено розвивається творча уява. Кляксографія допоможе дітям поекспериментувати з фарбами та весело провести час.

- В: Сьогодні вам надано можливість самим побути маленькими художниками - дітьми раннього віку.

Для нашої творчості нам необхідно поділитись на дві групи (за кольором на кружечку). У кого кружальця зеленого кольору, просимо підійти до столу з емблемкою зеленого кольору (червоні кружечки – до столу з емблемкою червоного кольору).

(За столом з емблемкою червоного кольору вихователі готують вироби із овочів, які будуть представлені для обігравання закінчення казки).

Одна група - вихователі, інша група - діти.

- П: Послухайте загадку.

Комочок пуху, довге вухо,

Стрибає вправно, любить морквину. Хто це? (зайчик)

(З гарної коробочки з'являється іграшка зайчик.)

-В: Послухайте казку про те, що ж із зайчиком сталося…

– «Жив у лісі маленький зайчик. Він боявся кожного щороха, але іноді вилазив зі своєї нірки, щоби погуляти. Якось він зустрів у лісі Осінь. Вона розфарбовувала чарівним пензликом усі дерева жовтими та червоними фарбами.

Зайчикові це так сподобалося, що він раптом наважився і попросив у Осені такі фарби.

- Що ж, - сказала Осінь, - Мені не шкода, і я дарую тобі різні фарби. Зайчик сказав Осені «дякую» і побіг до себе додому.

Зайчик хотів намалювати на своїй скатерці красиві дерева, траву, сонечко...

Але тут він згадав, що в нього немає такого чарівного пензлика, як у Осені. Зайчик присів на стільчик і засумував…»

Але сумував він недовго, подивився довкола і побачивморквину, капусту, картоплю ... Взяв капустяний лист і занурив його в фарбу, приклав до скатерки і вийшло деревце, а морквою намалював стовбур для ялинки. Тут і капелюшок грибка половинкою картоплі, до неї з моркви приклав і ніжку.

Так сподобалося зайченя малювати, що він не помітив, як уже малював лапкою, паличками, листочками…

І тут він побачив гумову грушу, набрав у неї фарбу і плюхнув ляпку, яка стала схожа на сонечко без промінчиків. Промінчики домалював носиком груші. Вийшла в нього ціла картина, де були дерева, сонечко, хмари, пташки і навіть листочки, якими грав вітерець...».

- Сьогодні ми теж спробуємо намалювати таку ж картину, яку намалював зайчик на своїй скатерці. У нас на столі теж є скатертинка, на якій ми малюватимемо…

Вихователь показує прийоми малювання нетрадиційними засобами, одночасно залучаючи до цього інших вихователів.

(Картина намальована, просимо "художників" продемонструвати її).

- В: Але чому ж зайчик знову сумний? А засумував зайчик тому, що…

Педагоги обіграють казку виробами з овочів: «А засумував зайчик тому…» (Непередбачуваний варіант закінчення казки.)

Звучить весела музика.

Підсумок:

-В: Ось і добіг кінця наш Майстер - Клас.

Хочеться закінчити словами: «Світ буде щасливий лише тоді, коли кожна людина матиме душу художника. Інакше кажучи, коли кожен знаходитиме радість у своїй праці». (Роден.)

Дякуємо за вашу участь та прийміть на згадку «Пам'ятки з нетрадиційних форм малювання».

Використовувана література:

1. Орієнтовна основна освітня програма дошкільної освіти «Мозаїка» / авт.- сост. В.Ю. Бєлькович, Н.В. Гребенкіна, І.А. Кільдишева. - М.: ТОВ«Українське слово – підручник», 2014. – 464 с. - (ФГОС ДО. Програмно-методичний комплекс «Мозаїчний ПАРК»). ISBN 978-5-00007-697-2

2. Лебедєва О.М. Використання нетрадиційних технік

Рекомендована література:

1.Т.С. Комарова «Образотворча діяльність у дитячому садку. Молодша група». М., Мозаїка-Синтез, 2015-10-08 Н.Ф.

2. Комарова З. Як навчити малюка малювати. - М., 1998.

3 Комарова Т., Савенко О. Колективна творчість дітей. - М., 1998.

4 Комарова Т. Образотворча діяльність дітей у дитсадку. - М., 2006.

5 Комарова Т. Дитяча художня творчість. - М., 2005.

Чому вигідно публікуватись у нас?