НОУ УЦ! Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в середній групі «Кіт і собака -

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності у середній групі

Тема «Кіт і собака – наші милі друзі».

Підготувала: Попова Віра Борисівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок № 37», місто Череповець.

Мета: Привернення уваги дітей до дбайливого ставлення до тварин.

Програмні завдання:

  • уточнити і розширити уявлення про кішку і собаку як домашніх тварин і друзів людини, про їх дитинчат,
  • удосконалювати граматичний лад мови.

  • розвивати розумові процеси дітей, вміння порівнювати, аналізувати, робити узагальнення.
  • активізувати слухову, зорову увагу, пам'ять.
  • збагачувати словниковий запас дітей.
  • розвивати інтерес до художньої літератури.

  • виховувати інтерес до життя свійських тварин.
  • виховувати почуття доброти, співпереживання причетності до всього, що оточує нас, розуміння необхідності надавати допомогу, любов до братів наших менших.

Матеріали: картинки «Кішка з кошенятами», «Собака з цуценятами». Ляльки або малюнки «Кіт Матроскін», «Кулька».

Словарна робота: домашні тварини.

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання» домашні тварини та їх дитинча.

«Комунікація»розвиток зв'язного мовлення дітей.

«Фізична культура» рухова активність дітей у фізкультхвилинці.

«Художньо-естетичний розвиток» малювання дітьми свійських тварин

Хід заняття

Зустріч з Котом Матроскіним та Шариком

- Хлопці, до нас у групу на заняття прийшли Кіт Матроскін та Шарик. По-моєму вони приготували для вас щось цікаве. Так, ось тут у них конвертик із цікавим написом «Загадки для хлопців». Спробуймо їх відгадати?

Гладиш - пеститься, дражниш - кусається. (Собака) Мохнатенька, вусатенька, ляже - пісеньку співає. (Кішка) Під підлогою таїться - кішки боїться. (Миша)

Знайомство з кішкою та собакою

-А Ще в конвертику є 2 картинки. Я зараз їх на дошку прикріплю, і ми їх уважно розглянемо. (По картинках відбувається знайомство з кішкою, собакою.) Діти розглядають картинки «Кішка з кошенятами» та «Собака з цуценятами» та відповідають на запитання вихователя:

-Хто намальований на картинці? Що робить собака? А що кішка? Що роблять щенята? Кошенята? Де живуть собаки (кішки)? Після відповідей на запитання вихователь пропонує дізнатися, яка з них найбільше подобається Матроскіну, а яка Шаріку. Потім діти складають для гостей розповідь про картинки. Вони вчаться як описувати , а й порівнювати, складати, підбирати слова, протилежні за змістом.

Ось іде чорний кіт. (Кроки з високим підніманням ніг.) Причаївся – мишку чекає. (Присідання, руки до колін.) Мишка норку обійде. (Встати, повернутися.) І до кота не підійде.

-А зараз Матроскін та Шарик хочуть з вами пограти.

Гра «Добре – погано».

Якщо ми годуємо кота рибою, це добре чи погано? Даємо коту вітаміни? Водимо собаку на прогулянку? Прив'язали собаку? Граємо худобою до тих пір, поки він не починає дряпатися? собаки і кошенят у кішки, щоб досхочу з ними пограти?

-Хлопці, Кіт Матроскін і Шарик приготували вам вірш «Хто ким ставати?» А. Шибаєва. Давайте його прочитаємо.

Хто ким стає?

Жив-було маленьке щеня. Він підріс,проте,і тепер він не щеня - доросла. (собака).Леребка - з кожним днем ​​Підростав і став. (конем).Бик, могутній велетень, У дитинстві був. (Теленям).Товстий увалень баран -товстеньким. (ягняти). Цей важливий кіт пушок - Маленьким. (Кошеням). А відважний півник-Кро-о-хотним. (Курча). А з маленьких гусенят Виростають. качки -Спеціально для хлопців,Тих, хто любить жарти.

А ще Матроскін має велике прохання. Розкажіть йому про своїх чотирилапих друзів за допомогою малюнка. ( Діти малюють котів та собак, які живуть разом з ними.)