Педорозвиток, Публікація педагога на тему Посуд та догляд за нею
"Посуд та догляд за нею"
конспект уроку з розвитку мови на основі знайомства з навколишнім світом
Автор: Петрова Наталія Геннадіївна, вчитель початкових класів, КДКОУ ШИ 8 виду 10, Хабаровський край м. Бікін
Конспект уроку в 4а класі з розвитку мови на основі знайомства з оточуючим
«Посуд та догляд за нею».
Мета:Учні навчатимуться визначати види посуду та їх особливостями; отримають можливість відрізняти один вид від іншого і доглядати її.Завдання:
Корекційно-освітні:уточнити та розширити уявлення дітей про посуд, його призначення, матеріали, з яких вона зроблена; закріпити поняття чайний, їдальня, кухонний посуд; удосконалювати граматичний лад мови, навички словотвору.Корекційно-розвиваючі:розвивати зв'язне мовлення, зорове сприйняття (ліворуч, праворуч) та увагу, пам'ять, дрібну моторику.Корекційно-виховні:Виховувати вміння шанобливо ставитися до однолітків, не перебивати один одного, формувати навички співпраці, самостійності, ініціативності, виховання дбайливого ставлення до посуду.Матеріали та обладнання:Цілі та розрізані на частини картинки із зображенням посуду, клубок, поштовий конверт, іграшковий та справжній посуд з різних матеріалів (скляний, керамічний, металевий, пластмасовий, дерев'яний), комп'ютер, презентації.Хід уроку
.На дошці прикріплені склади врозкид: Лож-ка, вил-ка, та-рел-ка, ско-во-ро-да, каст-рю-ля, чашка, блюд- це, но-жик, цук-ра-ня, ко-фе-вар-ка і т. д. Зберіть слова. – Як назвати ці предмети одним словом?(посуд) Сьогодні ми говоритимемо з вами про посуд.-А навіщо потрібен посуд? - Хлопці, а взагалі, який буває посуд? Хочете подивитися?3. Вправа «Який посуд буває?»
(презентація) + матеріали, з яких виготовляють посуд. А для чого нам потрібний посуд. (Для того, щоб їсти) . Навіщо нам ще потрібен посуд? Правильно, щоб у ній готувати. Той посуд, в якому ми готуємо на кухні буде називатися- кухонний посуд. Який посуд нам допомагає готувати? Діти: Каструля, сковорода, ополоник, чайник. Знайомство з новим словом друшляк. - Вчитель розповідає про історію виникнення дуршлагу. - Той посуд, з якого ми їжмо, ми поставимо на стіл і він називатиметься -їдальня
посуд!Що ми поставимо на стіл? Діти: тарілку, ложки, вилку, ніж, склянку. Столовий сервіз, Які вимоги існують до сервізів? Правильно пити чай. Такий посуд буде називатися -чайний посуд. Що ж у нас ставитиметься до чайного посуду. Діти: Чашка з блюдцем, чайник для заварювання, цукорниця, кухоль. Чайний та кавовий сервіз. А ще буває старовинний посуд, подивіться який був посуд раніше.4. Гра «Збери ціле».
-Ой, хлопці, як же все-таки Федора не любить свій посуд, весь перебила. Хочете допомогти їй склеїти шматочки посуду? - Потрібно зібрати з частин свою картинку. Дітям лунають розрізні картинки різного посуду.5. Вправа на словотвори «Що в чому подамо?»(презентація). Для деяких продуктів є спеціальний посуд. Оселедець – оселедниця, цукор – цукорниця, фрукти – фруктівниця тощо. - Покладіть кожен продукт у відповідний посуд. - Куди ти поклав хліб? Як називається посуд для хліба? - Куди ти насипав перець? Як називається посуд для перцю? Хліб покладу в (хлібницю) Перець насиплю в (перечницю) Цукерки покладу в (цукерницю) Цукор покладу в (цукорницю) Оселедця покладу в (селедярку) Суп наллю в … (супницю) . Молоко наллю в ….(молочник) Фрукти покладу у ….(фруктівницю) Сухарі у…. (сухарницю) Салат в ..(салатник)6
. Гра «Четвертий зайвий»Цукорниця, заварник, чашка,тарілкаЧайник, дошка, каструля,чашка з блюдцем
7. Фіз. Хвилина.Ось великий скляний чайник, Діти «надмухують» живіт, Одна рука на поясі, інша вигнута, як носик. Дуже важливий як начальник. Ось порцелянові чашки, Присідають, одна рука на поясі. Дуже тендітні, бідолахи. Ось фарфорові блюдця, Кружляють, малюючи руками коло. Тільки стукні – розіб'ються. Ось срібні ложки, Потягуються, руки нагору, зімкнути над головою. Ось пластмасовий піднос - роблять велике коло. Він посуд нам приніс.8. Закріплення матеріалу.
Гра «Збери посуд»Діти називають компоненти столового, чайного та кухонного посуду, а вчитель кликає мишкою на той посуд який називають діти і розставляє посуд на поличку.9. Догляд за посудом.Робота зі слайдів у презентації. Розповідь вчителя про те як правильно доглядати за посудом.10. Практичне завдання. Колективна робота «Чайний сервіз»
-На дошці зображення сервізу. Як ми називаємо ці предмети? (Сервіз). - Що таке сервіз? - Чи можна ці зображенняназвати сервізом? Які предмети входять до сервізу? (цукорниця, молочник, чашка, блюдце ...) Які вимоги існують до сервізів? (Один колір; форма; малюнок або тема; матеріал.) - Ви сьогодні будете майстрами, і виготовимо сервіз. Кожному з вас я роздам різні предмети із сервізу. Ваше завдання прикрасити з одного кольору і бажано з однаковим малюнком. Зразок малюнку я вам покажу. Діти прикрашають кожен свій предмет. Робота з пластиліном, бісером, кольоровими скріпками.11. Підбиття підсумків. Рефлексія.- Чому навчилися на уроці? - Що нового та цікавого дізналися?12. Домашнє завдання.Намалювати будь-який предмет із посуду.