Площа. Знаходження площі. 3-й клас

Презентація до уроку

Тип уроку: урок закріплення вивчених знань, урок знайомства з новою темою та мультимедіа-ресурсом.

Вигляд уроку: проблемний урок з елементами дослідження, з елементами ігрової діяльності.

Використовувані педагогічні технології:

  • проблемне навчання;
  • особистісно-орієнтоване навчання;
  • традиційна педагогічна технологія з елементами, що розвиває;
  • інформаційно-комунікаційна розробка;
  • елементи технології організації дослідницької діяльності учнів та елементи диференційованого підходу до навчання;

Методи навчання : проектно-дослідницький метод, методи спостереження, конструювання, бесіди, тестування, контролю та самоконтролю. Метод стимулювання та авансування, емоційного впливу, наочності.

Матеріали та обладнання: Підручник для загальноосвітніх установ (у двох частинах) за редакцією М.І. Моро, М.А. Бантової, Г.В. Бельтюкова, С.І. Волковий, С.В. Степанової «Математика», 3 клас, серія «Школа України». Видавництво «Просвіта», 2010, С. 55. Робочі зошити; дитячі ноутбуки; медіапроектор, комп'ютер, екран; тести, картки з формулами знаходження периметра та площі прямокутника, індивідуальні геометричні фігури та картинка з «Олівцем», палетки.

Тривалість: урок 45 хвилин.

Авторський медіапродукт:презентація до уроку (25 хвилин).

Мета уроку: Створення умов становлення та розвитку психічних функцій, здібностей, мотиваційних установок, творчого дослідницького мислення через залучення учнів до активної навчально-дослідницької діяльності на уроці математики.

Завдання уроку:

  1. Продовжити формування у дітей УУД.
  2. Розвивати та вдосконалювати критичне мислення учнів, морально-вольові якості, комунікативні вміння, уміння контролювати свою поведінку у навчальних ситуаціях.
  3. Виховувати толерантне ставлення одне до одного.

Міжпредметні зв'язки : урок навколишнього світу, урок української мови та технології.

Учні за підсумками уроку повинні:

  • Мати уявлення про площу, способи вимірювання та порівняння площ фігур: візуально, накладенням, з використанням мірок, палетки.
  • Знати правило знаходження площі прямокутника та формулу її знаходження, одиниці виміру площі фігур (см²).
  • Вміти порівнювати фігури на око, накладенням, з використанням палетки. Вміти розв'язувати задачі на знаходження площі прямокутника, користуватися формулою S=a•b

Етапи уроку:

  1. організаційний.
  2. усний рахунок (повторення таблиці множення на 8 та 9);.
  3. постановка проблеми: оскільки тема сьогоднішнього уроку;
  4. актуалізація знань та вхідна діагностика;
  5. повідомлення теми та цілей уроку;
  6. знайомство з різними значеннями слова "площа";
  7. способи вимірювання та порівняння площі фігур;
  8. фіз. хвилинка (релаксація для очей);
  9. одиниці виміру площі (по гіперпосиланню повернутися до слайду 18, потім по посиланню повернутися до слайду 22);
  10. постановка проблеми: чи є такі одиниці виміру площі, як 1мм², 1дм², 1м², і навіщо вони потрібні;
  11. постановка проблеми: площа якої фігури більша;
  12. робота у парах (індивідуальні геометричні фігури);
  13. знайомство з палеткою;
  14. знаходження площі прямокутника;
  15. знайомство з формулою знаходження площі прямокутника;
  16. закріплення вивченого матеріалу;
  17. фіз. хвилинка (релаксація для очей);
  18. робота з підручником (взаємоперевірка);
  19. підсумкова діагностика (робота з дитячими ноутбуками);
  20. підбиття підсумків;
  21. рефлексія.

Хід уроку

– Скільки мірок уклалося у жовтому прямокутнику? - Скільки мірок уклалося в рожевому прямокутнику? – Скільки мірок уклалося у зеленому прямокутнику?

– Площа якогось прямокутника більша? - Чому? (уклалася більша кількість мірок)

Що вийде, якщо я використовуватиму різні мірки для порівняння площ цих прямокутників: квадрати, кола, трикутники, овали і т.д.?Слайд 19 – Прочитаємо висновок хором!Учитель говорить про те, що настав час відпочити, нагадує про взаємну ввічливість.Слайд 20 Фіз.хвилинкаСлайд 21 Учитель зачитує по слайду.

– Якщо ця мірка – це один квадратний сантиметр, то чому тоді дорівнює площа кожного прямокутника? (Відповіді дітей)

Учитель заслуховує всі варіанти відповідей. – Про це ми дізнаємось на найближчих уроках математики.Слайд 23 лежать конверти. Відкрийте їх, дістаньте геометричні фігури. – Прочитайте завдання на слайді. –Робота в парах: потрібно порівняти площі цих фігур. - Як це зробити? Час для роботи – одна хвилина!- Хлопці, ви молодці! - Є такий пристрій у математиці!

Слайд 24Учитель зачитує по слайду, роздає всім палетки. – Виміряйте за допомогою палетки площі цих фігур. - Що ви помітили?Слайд 25Діти порівнюють свої відповіді з цим. – Молодці!Слайд 26 – Прочитайте висновок.Слайд 27 – Як знайти площу прямокутника?Слайд 28 – Спочатку потрібно виміряти сторони прямокутника, тобто. дізнатися довжину та ширину. - Потім перемножити отримані числа.Слайд 29 – Прочитайте «про себе» правило знаходження площі прямокутника. –Намагайтеся запам'ятати його, а вдома вивчити напам'ять.Слайд 30 – Намагайтеся запам'ятати цю формулу.

– Ця формула буде тут, на стенді. – На уроках ми постійно до неї звертатимемося.

Слайди 31 – 34Застосування формули – усні завдання. Закріплення дослідженого матеріалу.Слайд 35 – Настав час відпочити!Слайд 36Діти працюють за підручником самостійно, використовуючи формули на слайді. - Хлопці, у вас 3 хвилини! – Поміняйтеся зошитами (взаємоперевірка).Слайд 37 – Перевірте, будь ласка!Слайд 38Робота з ноутбуками – Тестова робота з варіантами відповіді «так», «ні». - У вас 3-5 хвилин. Приступайте!Діти відсилають результати тесту вчителю, виходять із програми, відключають ноутбуки.Слайд 39 Підбиття підсумків. Рефлексія (на дошці три плакати: «я чудово зрозумів тему», «я добре засвоїв вивчений матеріал», «у мене зустрічаються труднощі під час вирішення завданьна знаходження площі прямокутника»). Діти приклеюють картинки з «Олівцем».

Анотований список використовуваних ресурсів: