Повторно-узагальнюючий урок у 6 класі - Прислівник
Свідоцтво

Цілі:
- повторити та узагальнити знання про загальне граматичне значення, правопис, словотворення прислівників;
- розвивати та вдосконалити навичку правильного написання прислівників, розвивати усне та письмове мовлення учнів;
- виховувати почуття співробітництва, дружби, зміцнити згуртованість колективу.
Обладнання : сигнальні картки, зірочки, презентація, проект будиночка Дружби на ватмані.
Хід уроку.1.Організаційний момент.
Ану дружно встали всі,
Один на одного подивилися,
Усміхнулися й присіли.
2.Вступне слово вчителя:
- Дорогі друзі! Сьогодні ми з вами проведемо урок у формі гри. На цьому уроці ми збудуємо будиночок Дружби, в якому будемо весело та дружно жити. А для того, щоб побудувати його, нам знадобляться ваші знання про прислівники. А також ми з вами навчимося створювати колективний проект, який ми і назвемо «Будиночок Дружби». Розвивати нашу усну та письмову мову нам допоможуть різні завдання, які я приготувала для вас. Спочатку давайте запишемо сьогоднішнє число у зошитах для класних робіт.
3.Робота на тему уроку.
– Отже, хлопці, завдання наше непросте
Але знаю, нам вона під силу.
А до мети ми підемо по пунктах,
За кількома етапами.
Iетап. Як ми вже запланували, ми будуватимемо будиночок Дружби. Перед тим, як почати будувати будинок, подумаємо, що тримає будинок міцно в землі? Завдяки якій частині будинок може простояти на землі не одну сотню років? (Фундамент) Молодці, хлопці, не тільки біля будинку, у наших знань теж має бути фундамент. А фундаментомнаших знань про прислівники є знання визначення займенника. Отже, той, хто правильно сформулює визначення прислівника, ставитиме фундамент нашого будиночка. Що таке прислівник? (Прислівник - це незмінна частина мови, яка позначає ознаку дії або стану (бігти швидко, відчувати глибоко), ознака якості (сліпуче білий), ознака ознаки (сліпуче яскраво), ознака предмета (сорочка навипуск).)
IIетап. Молодці, хлопці. Тепер ми вже розпочинаємо наш проект. Спочатку ми поставимо стіни. А щоб поставити стіни, нам допоможуть ваші знання про правопис прислівників. Давайте розберемося з правилами написання прислівників та поставимо передню стінку нашого будиночка. Отже, існують основні правила:
- Правопис приставок прислівників.
- Правила написання О та Е на кінці прислівників.
- Зливне та роздільне написання прислівників з НЕ та НІ.
- Правопис Н і ПН у прислівниках.
- Ь після шиплячих у прислівниках.
- Злите, роздільне, дефісне написання прислівників.


IIIетап. Ну, ось, хлопці, будиночок наш майже добудований
Але чогось вистачає.
Хто мені скаже, хто мені скаже
Що ми забули з вами?
Давайте згадаємо про словотворення прислівників. Отже, знаємо, що прислівники утворюються від різних частин промови. Давайте визначимо спосіб утворення прислівників (до основи слова додається суфікс прислівника: політичний - політичне + і.)

А ще для того, щоб встановити дах нашого будиночка, нам потрібно назвати суфікси прислівників (о, е, а, і, у).
4. Тепер уже точно стало веселіше. А давайте пограємось у ігри.