Технологічна карта уроку з літературного читання з твору Н

Свідоцтво

карта

Пояснювальна записка:

Тип уроку:

відкриття нового знання

Мета уроку:

– познайомити учнів із твором М. Носова «Огірки», вчити розмірковувати логічно, самостійно припускати розвиток подій, поглибити знання життя і творчість письменника; розвивати читацький інтерес; вміння порівнювати, виділяти головне у тексті.

Заплановані досягнення:

Формування УУД:

Пізнавальні: Вміння орієнтуватися у своїй системі знань: відрізняти нове від уже відомого за допомогою вчителя; здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці. Регулятивні: Вміння визначати та формулювати мету на уроці за допомогою вчителя; промовляти послідовність дій на уроці; працювати за колективно складеним планом; оцінювати правильність виконання дії; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання. Комунікативні: Вміння оформляти свої думки в усній формі; слухати та розуміти мову інших. Особистісні: Здатність до самооцінки.

Устаткування уроку:

Організація роботи:

фронтальна, групова, парна, індивідуальна.

План уроку:

1. Організаційний момент 2. Актуалізація знань 3. Постановка навчальної задачі 4. "Відкриття" нового знання 5. Фіз. хвилинка 6. Первинне закріплення 7. Самостійна робота із самоперевіркою у класі 8. Підсумок (рефлексія навчальної діяльності)

Список використаних джерел:

- Літературне читання. 3 клас, Автори: Кліманова Л.Ф., ГорецькийВ.Г., Л.А. Виноградська та ін. - Поурочні розробки з літературного читання. 3 клас.

Етапи уроку

Методи, що реалізуються на етапі

Діяльність вчителя

Діяльність

учнів

УУД

1. Організаційний момент

- мотивувати учнів до навчальної діяльності у вигляді створення сприятливої ​​емоційної обстановки;

- Починається урок читання

І скажу я без сумніву:

Чекає сьогодні на вас розповідь-це раз!

Робота буде нелегкою-це два!

Ну а по-третє, всі сідайте та один одному посміхніться.

І з гарним настроєм,

Приймемося ми за читання!

У мене також такий настрій. Тоді почнемо наш урок.

Промовляють вірш – правила поведінки під час уроку, пояснюють, навіщо треба виконувати ці правила.

Особистісні УУД: Самовизначення

2. Актуалізація знань

- Актуалізувати розумові операції необхідні та достатні для сприйняття нового матеріалу: спостереження, порівняння, аналогії;

Дзвінок

Гра «Збери пару»

Завдання на дошці: до слів першого стовпчика підібрати відповідний прикметник із другого стовпчика.

- З яким із цих видів творчості ми знайомилися на минулому уроці? (прислів'я)

- Які бувають прислів'я? Наведіть приклади.

- Хто був уважний, той на початку уроку почув про що йтиметься сьогодні на уроці. Розповідь наша дійсно повчальна. А щоб дізнатися назву оповідання, відгадайте загадку.

«Влітку – на городі,

А взимку – у бочці,

Завдання виконують за бажанням. Виходять до дошки, поєднують потрібні слова, пояснюють свій вибір. Наводять приклади.

Згадують тему минулого уроку

В.І.Даль. Прислів'я та приказки українського народу.

Відгадують загадку, проводять аналогію, міркують, про що може йтися.

постановка питань – ініціативна співпраця у пошуку та зборі інформації;

Вираз своїх думок, аргументація своєї думки, облік різних думок учнів.

Побудова логічного ланцюга міркувань

3. Постановка навчальної задачі

- постановка учнями мети уроку, виходу із скрути;

- уточнення та узгодження теми уроку;

- Визначення кошти (алгоритм);

- Формулювання кроків, які необхідно зробити для реалізації поставленої мети;

Вивішується портрет Н.Носова

- Ви, як і раніше, вважаєте, що мова піде просто про овочі?

- Хлопці, сьогодні ми познайомимося ще з однією розповіддю цього чудового письменника.

(Відкривається виставка книг)

Усвідомлюють мотив та мету майбутньої діяльності

Цілепокладання (постановка задачі на основі співвідношення того, що відомо і не відомо).

Планування (визначення послідовності проміжних цілей).

Формуємо вміння оцінювати навчальні дії відповідно до поставленого завдання.

4. «Відкриття» нового знання

Осмислення

- осмислене читання, вміння продовжувати ланцюжок подій, передбачати подальші події героїв;

- фіксація нового способу дії у мовленні;

- логічно мислити та міркувати;

- Уточнення загального характеру нового знання;

Читання із зупинками

1. Починаємо читання «ланцюжком» до першої зупинки.

– Назвіть головних героїв твору.

- Знайдіть у тексті слова, які пояснюють як виявилися огірки у хлопчиків.

- Чи можна стверджувати, щоКотько здійснив добру справу, коли приніс додому огірки? Обґрунтуйте свою думку.

- Як поставилася мама Котьки до такого «видобутку»?

- Чому розплакався хлопчик? Як ви думаєте, яка розмова відбудеться далі між мамою та сином?

2. – Продовжуємо читання і дізнаємося, хто з хлопців виявився найближчим до тексту.

- Як ви вважаєте, мамі насправді було байдуже, вистрілить сторож чи ні?

- Чи серйозно мама виганяла з дому Котьку?

- А як би вчинила ваша мама?

- Чому Котька передумав викидати огірки?

- Уявіть, що могло статися далі?

- А як би вчинили ви?

3. - Читаємо заключну частину оповідання.

- Чи таким суворим виявився насправді сторож?

- Чи можна стверджувати, що Котька зробив добру справу, коли повернув огірки сторожу?

- Чи можна вважати Павлика справжнім другом?

- Знайдіть у тексті слова, які описують настрій Котьки на початку оповідання та наприкінці. У чому різниця цієї радості?

- Сформулюйте основну думку оповідання.

Читають першу частину, до першої зупинки. Акцентують увагу на пошуку відповідей на запитання. Намагаються передбачити подальший розвиток подій.