Урок математики на тему - Завдання

Презентація до уроку

Мета:

  • Формування вміння розв'язувати завдання, удосконалювати обчислювальні навички.
  • Виховання доброти, чуйності, взаємопідтримки.
  • Розвивати увагу, мислення, пам'ять, мова за допомогою вміння ставити питання та знаходити на них відповіді.
  • Виховувати пізнавальний інтерес у учнів.

Завдання:

Предметні:

  • Знати структуру текстового завдання. Знати правило оформлення розв'язання задачі у зошиті.
  • Вміти розрізняти умову завдання, питання. Вміти правильно оформлювати розв'язання задачі.
  • Вміти складати схему до малюнка, складати рівність, використовуючи зв'язок цілого та частин.
  • Вміти правильно і швидко додавати та віднімати числа 1 і 2.
  • Знати склад чисел першого десятка.
  • Повторити математичні терміни: "доданок", "сума", "збільшити", "зменшити".

Особистісні УУД:

  • формувати позитивне ставлення до школи та навчальної діяльності, до вивчення математики;
  • формувати уявлення про значення математики у житті;
  • формувати здатність до самооцінки з урахуванням критерію успішності навчальної діяльності.

Регулятивні УУД:

  • формувати вміння приймати та зберігати навчальне завдання, що відповідає етапу навчання;
  • формувати вміння оцінювати спільно з учителем чи однокласниками результат своїх дій;
  • опановувати вміння виконувати навчальні дії в мовленні;
  • у співпраці з учителем, класом знаходити кілька варіантів вирішення навчальної задачі, висловлювати своє припущення
  • формувати вміння визначати та формулювати мету на уроці за допомогою вчителя;
  • планувати свою дію ввідповідно до поставленого завдання; промовляти послідовність дій на уроці;
  • вносити необхідні корективи у дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок;
  • працювати за колективно складеним планом;
  • оцінювати правильність виконання на рівні адекватної ретроспективної оцінки;

Пізнавальні УУД:

  • формувати вміння здійснювати аналіз, порівняння об'єкта;
  • під керівництвом вчителя проводити класифікацію об'єктів, що вивчаються;
  • під керівництвом вчителя здійснювати узагальнення, висновки (підбиття під поняття);
  • будувати невеликі математичні висловлювання в усній формі (2-3 речення);
  • давати характеристики математичним об'єктам, що вивчаються, на основі їх аналізу.
  • вміти орієнтуватися у своїй системі знань: відрізняти нове від відомого з допомогою вчителя;
  • здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці;

Комунікативні УУД:

  • брати участь у роботі парами та групами;
  • розуміти питання, що задаються;
  • висловлювати свою думку;
  • адекватно сприймати іншу думку та позицію.
  • вміти оформлювати свої думки в усній формі

Обладнання: набір цифр від 1 до 10 та знаків (більше, менше, рівно, плюс, мінус), ІКТ та мультимедійна система, диск, картки з виразами, картки з назвами складових частин завдання, тексти завдань.

ХІД УРОКУ

Ну, перевір, друже, Ти готовий почати урок? Чи все на місці, Чи все в порядку: Ручка, книжка, і зошит? Чи всі правильно сидять? Чи все уважно дивляться? Кожен хоче отримувати Тількилише оцінку "п'ять"!

Мотивація до навчальної діяльності.

Я рада, що ви зібралися тут, друзі. І думаю, зустрілися ми не дарма. Ми вчимося сьогодні вирішувати, Досліджувати, порівнювати і розмірковувати, Секрет математики знову відкривати.

Сьогодні на уроці ми уважно слухатимемо вчителя та один одного, спостерігатимемо, намагатимемося запам'ятовувати і розуміти.

- Девіз нашого уроку: "Знаєш – говори, не знаєш – слухай", (слайд 2)

- Отже, чому буде присвячений наш урок? (Відкриття нового знання)

- Над розвитком, яких умінь ми з вами сьогодні працюватимемо? (З'являється запис на дошці) (Додаток 1)

- Порівнювати; - Дослідити; - міркувати; - Вирішувати; - Узагальнювати, - робити висновки.

Робота над пройденим матеріалом

- Але для початку, як завжди, нам потрібна гімнастика розуму.

* -відпрацювання знання послідовності чисел від 0 до 10.

Гра: “Які картки перевернуті?” (слайд 3)

Учні показують сигнальні картки, це супроводжується відкриванням відповідних чисел.

- Назвати сусідів числа, попереднє, наступне.

*-склад чисел(слайд 4)

* - відпрацювання вміння виконувати складання та віднімання.

"Ланцюжок" (слайд 5)

*-прочитати приклади по-різному, (слайд 6)

  • 7+2 сім плюс два одно.
  • 6+1 до шести додати один вийде.
  • 4+1 чотири та ще один буде.
  • 3+2 скласти три та два вийде.
  • 2+2 перший доданок два, другий – 2, сума.
  • 8-1 вісім мінус один одно.
  • 5-2 від п'яти відібрати два вийде.
  • 9-1 з дев'яти відняти один вийде.
  • 3-1 три без одного буде.

На які дві групи можна поділити данівирази? (Суми та різниці)

Робота над новим матеріалом

- Вчитель читає віршовані завдання

- Формулювання теми та мети уроку.

- Хто здогадався, про що йтиметься сьогодні на уроці? (Відповіді дітей)

- А які цілі уроку ви собі поставите? (Відповіді дітей)

- Давайте зробимо висновок: головна мета нашого уроку: познайомитись із завданнями.

- мотивація навчальної діяльності (Додаток 3) Ребус на дошці: ЗА Заміський будинок (картинка). Відповідь – завдання.

- А що таке завдання? - Хочете дізнатися? (Так) – Відкрийте підручник на с.80. Визначте тему уроку. (Завдання) - Чому вчитиметеся? Які цілі ви поставили? (Дізнаємося, як побудовано завдання; будемо вчитися вирішувати задачі, записувати розв'язання задачі та відповідь)

Вчитель вивішує табличку "Завдання". (Додаток 4)

Оголошення теми уроку

Їжачок знову прийшов до нас у клас. (Додаток 5) Він нову тему приготував для нас. З старанністю Їжачок буде вчити, Як же нам всі завдання вирішити

Діти, ми сьогодні з вами маленькі дослідники.

– Прочитайте тексти. Який текст є завданням? (Робота в групі) (Додаток 6)

(Завдання виконується усно) Фронтальна перевірка.

У нас вийшли різні варіанти.

- А чому дехто не запропонував своїх варіантів? (Ми не знаємо)

- Де виникла скрута і чому? (Не знаємо, що таке завдання.)

- Яку мету ставимо?

Що таке завдання?

- Отже, у нас в гостях Їжачок. Він отруюється в садок зі своєю подружкою Машенькою збирати яблука. Вони вже знайшли і поклали до корзини 4 яблука. Потім знайшли ще 2 яблука. Скільки всього яблук знайшли Їжачок та Машенька? (Слайд 7)

Хто зможе повторити текст завдання?

- Що нам відомо? Щопотрібно дізнатися?

- Ми знаємо, що Їжачок спочатку знайшов 4 яблука (з'являється цифра 4). Знаємо, скільки він знайшов (з'являється цифра 2). Все це нам відомо. (слайд 8)

- Що нам треба дізнатися? Що ми не знаємо? (Скільки всього яблук?).

- У завданні завжди є умова та питання. Без питання немає завдання.

- Розв'язуватимемо завдання: треба подумати і пояснити, якою дією вирішимо завдання. (Додаванням)

- Чому? (Потрібно знайти, скільки всього яблук, а всього – 4 та ще 2, отже треба додати), (з'являється знак “плюс”)

- Скільки ж вийде?

4+2=6. Це рішення

- Хто відповість на запитання завдання? (Їжачок та Машенька знайшли 6 яблук)

- Подивіться уважно на картки. Згадаймо умову завдання, те, що знаємо. Назвіть питання задачі, що не знаємо. Назвіть розв'язання задачі. Сформулюйте відповідь.

- Фізкультхвилинка під музику (слайд 9)

- Переходимо до етапу закріплення. Кожна пара зараз отримає аркуш із трьома варіантами оповідань. Прочитайте та вирішіть, яку розповідь можна назвати завданням. (Додаток 6)

-Що ви вирішили? Назвіть завдання.

Розкажіть, як ви думали? (Завдання за №3: ​​є умова, питання)

- Розв'яжіть завдання, запишіть рішення та відповідь.

- Чому перша та друга розповіді не будуть завданням? (У першому оповіданні немає питання, у другому немає – умови).

-робота за підручником

- Назвіть умову завдання. Що відомо?

- Назвіть питання задачі. Що невідомо?

- Прочитайте розв'язання задачі.

- Чому її так вирішили?

До дошки запрошуються 4 учні. Їм лунають картки:

УМОВИ ПИТАННЯ РІШЕННЯ ВІДПОВІДЬ

Учні ще раз повторюють завдання щодо ролей.

- Скласти завдання щодо вирішення та відповіді (слайд 10)

- Скласти завдання за схемою (слайд 11), скласти із розрізних карток запис розв'язання задачі, потім записати у зошиті.

- Самостійна робота. с. 82 №1 Складання завдань з малюнку та запис рішення.

- Робота у групах:

з'єднай частини задачі з їх назвами (Додаток 7)

- Завдання складається з умови, питання. Завдання можна вирішити та дати відповідь на запитання. А щоб правильно її вирішити, я пропоную подивитись пам'ятку та запам'ятати. (Додаток 8)

с. 81 №5 Рішення прикладів із опорою на числовий ряд.

У кого все правильно?

- Хто має помилки?

- У чому причина помилок?

с. 81 №6 Робота виконується по “ланцюжку”.

- Робота у зошити

Індивідуальна робота (Додаток 9)

Перевірка індивідуальної роботи. Діти сигналять синіми та червоними колами.

- рефлексія навчальної діяльності.

- Яку мету ставили? (Дізнатися, що таке завдання. З яких частин складається.)

- Чи досягли мети? (Так)

- Які математичні терміни ви сьогодні впізнали? (Завдання, умова задачі, питання задачі, розв'язання задачі, відповідь задачі)

- Які вміння допомогли вам сьогодні на уроці?

- Які знання ви використовували та набули? Доповнюється таблиця.

Вміти:

  • порівнювати;
  • дослідити;
  • міркувати;
  • вирішувати;
  • групувати;
  • аналізувати,
  • працювати у групі, парі.

Підіб'ємо підсумок уроку:

Як одним поняттям назвати математичну розповідь? (завдання)

– З чого складається завдання? (Умова, питання)

- Навіщо треба вміти вирішувати завдання? (Вони зустрічаються в житті постійно. Вирішуємо завдання, коли варимо суп, їдемо машиною і т.д.)

Література.

  1. Математика.Навч. для 1кл. поч. шк. О 2ч. Ч.1. (перше півріччя)/М. І. Моро, З. І. Волкова, С.В.Степанова.- 6-те вид. - М.: Просвітництво, 2010.
  2. Зошит з математики для 1 класу початкової школи / М.І. Моро, З. І. Волкова. - М.: Просвітництво, 2010.
  3. Математика 1 кл. Поурочні плани за підручником М.І. Моро та ін / Уклад. Г.А. Зайцева. - 2-ге вид. - М.: Просвітництво, 1999.
  4. Фефілова Є. П., Мокрушіна О.А. Поурочні розробки з математики. 1кл. - 3-тє вид., Перероб. І дод. - М.: ВАКО, 2006.