Урок, тема - Небачений звір

Клас 6

Урок ІЗО

Тема уроку: "Небачений звір"

Мета:

Придумати і виконати малюнок небаченого звіра в техніці акварель, гуаш, прийомом тичок сухим пензлем, мазок. Повторити алгоритм зображення тварин.Завдання:

  • закріпити знання про жанр анімалістки;
  • проаналізувати, порівняти анатомію різних тварин, виділяти загальне та різне, вміти пов'язати особливості зовнішнього вигляду тварини (птиці, риби) із середовищем проживання, особливостями способу життя;
  • розвивати графічні навички; удосконалювати здібності образного мислення та уявлення;
  • виховувати взаємну ввічливість, акуратність, увагу, дисципліну.

Устаткування:

  • для вчителя мультимедійний проектор, комп'ютер, презентація, педагогічний малюнок;
  • для учнів –папір формат А-4, гуаш, акварель, пензлі, палітра.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Вступна бесіда

1) Повідомлення теми та мети уроку. - Сьогодні ми присвятимо урок анімалістичному жанру живопису. Тема нашого уроку "Небачений звір". Ми придумаємо та виконаємо малюнок небаченого звіра. Повторимо алгоритм зображення тварин.

2) Слово вчителя про анімалістичний жанр.

- Згадайте, кого зображають художники під час роботи в анімалістичному жанрі? - Як називають художників, які малюють тварин? -Художники-анімалісти. - Правильно. Тому що слово "анімалісти" походить від латів. "animal" - тварина. Анімалістичний жанр є найдавнішим. Первісні люди залишали на стінах печер барвисті малюнки оленів, зубрів, мамонтів (фарби вони робили з природних матеріалів: землі, глини, рослин). У всі часи людина любила, приручала тварин, спостерігала за ними, а свої спостереження відображала у витворах мистецтва: картинах, ілюстраціях, скульптурах.

Зображення тварин вимагає пильного вивчення їхнього зовнішнього вигляду, пластики, будови форми тіла. 3) Перегляд репродукцій (за презентацією).

У творах відомих художників красу тварин показано з великою виразністю. До таких художників належить Валентин Олександрович Сєров. У своїх роботах він намагався передати характер, індивідуальні риси тварин. Його роботи світлі та радісні. Відомі його численні нариси, малюнки та ілюстрації до байок І. Крилова. Іншим відомим художником-анімалістом є Василь Ватагін. Він дуже любив тварин і все життя вивчав їхні звички та пластику. Він працював різними художніми матеріалами – графічними та кольоровими олівцями, аквареллю, тушшю, вугіллям, створював скульптури, керамічні іграшки. Особливо Василь Ватагін любив малювати тварин із натури, спостерігав за ними. Всі ми звикли до реального навколишнього світу, нам здається, що ми майже все про нього знаємо. І з кожним днем ​​наука залишає все менше «білих плям» для розгадування таємниць. Але людина істота цікава, якщо таємниць і секретів її оточує мало, він і сам їх може вигадати, правда?

Згадаймо, наприклад, спроби спіймати Лох-неське чудовисько, або «снігової людини» (йєті), або легенди про приведення, будинкових, лісовиків, водяних, русалок та ін. Всі начебто знають про них, але хто їх бачив?

- Давайте спробуємо створити свого «небаченого» звіра.

- Як ви думаєте, де можуть жити небачені людиною звірі?

(На іншій планеті, в непрохідних місцях, в безлюдних місцях) - Давайте здійснимо подорож туди, де все нам невідоме. Іншірослини, інший рельєф, і, звичайно ж, абсолютно небачені нам звірі.

- Ваше завдання пофантазувати та зобразити небаченого звіра.3.Практичнаробота 1) Аналіз зразка.

– Існує багато різних тварин. Згадайте, які частини тіла можна умовно розбити фігуру тварин.

(Туло, голова, кінцівки, органи слуху, зору, рот, шия, хвіст.)

- Від чого залежить будова, зовнішній вигляд, забарвлення та довжина вовни їхнього тіла?

(Від способу пересування, способу життя, довкілля.)

- Подивіться, яку тварину підготувала я.

- Як ви вважаєте, який спосіб життя воно веде? Нічний чи денний?

- Чи вміє воно плавати?

- Чи вміє воно лазити по деревах?

- Хижий чи травоїдний? А може бути всеїдне?

- У якому кліматі воно могло б жити?

- Як ви думаєте, який прийом малювання я застосувала для зображення вовни?

Працювати ви будете в цій послідовності:

-Визначимо розташування листа (залежить від пози тварини);

-намітимо центральну композицію (прийнято відступити зверху трохи менше, ніж знизу, з боків однаково);

-намічаємо загальну висоту, ширину;

-Визначаємо основні пропорції тварини;

-намічаємо загальні форми;

Працюємо у техніці акварель, гуаш. Використовуйте прийом тичок сухим пензлем для зображення короткої вовни, для зображення фактури шкіри - короткий мазок, довгої вовни - довгий мазок.

- покриваємо локальним кольором; - додаємо відтінки; - покриваємо темні частини; - показуємо фактуру шкіри, шерсть; - домальовуємо дрібні деталі, розставляємо акценти.

1) Розмова закріплення.

-Який жанр живопису сьогодні згадали?

-Хто такі художники-анімалісти?

-Про якімитців-анімалістів ми сьогодні говорили?

-Кого зображували на уроці?

-Давайте подивимося, що в нас вийшло?

Вимоги до робіт:

  • анатомічно вірні передані частини тіла (є всі необхідні частини тіла, вони добре передані);
  • досить великий розмір, дотримані пропорції;
  • загальна завершеність, виразність, акуратність малюнка.

Автор: Ратушкова Ганна Вадимівна