ВСМС Омське відділення - місцеве самоврядування в Омську - Про статус

Законопроект «Про статус адміністративних центрів суб'єктів України» був підготовлений ВСМС. Стаття 1. Поняття адміністративного центру суб'єкта України

Адміністративні центри суб'єктів України – обумовлені конституціями республік, статутами країв, областей, автономної області та автономних округів, муніципальні утворення, на території яких знаходяться вищі органи державної влади суб'єктів України, територіальні підрозділи федеральних органів виконавчої влади, представництва суб'єктів України, а також представництва іноземних держав , суб'єктів іноземних федеративних держав та адміністративно-територіальних утворень іноземних держав. Територіями адміністративних центрів суб'єктів України є території муніципальних утворень, що визначаються як адміністративні центри.

Стаття 2. Поняття статусу адміністративного центру суб'єкта України

Під статусом адміністративного центру суб'єкта України розуміється правове становище муніципального освіти, що визначається як адміністративний центр, обумовлене особливостями прав, обов'язків та відповідальності органів державної влади та органів місцевого самоврядування муніципальної освіти у зв'язку із здійсненням муніципальним утворенням функцій адміністративного центру. Статус адміністративного центру неспроможна обмежувати компетенцію муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта Укаини.

Стаття 3. Правове регулювання статусу адміністративного центру суб'єкта України Статус адміністративного центру суб'єкта України встановлюється цим федеральним законом, конституціями (статутами) суб'єктів України, законами суб'єктів України та статутами муніципальних утворень –адміністративних центрів суб'єктів Укаїни. Не врегульовані конституціями (статутами) суб'єктів Укаїни, законами суб'єктів Укаїни та статутами муніципальних утворень – адміністративних центрів суб'єктів Укаїни відносини між органами державної влади суб'єктів Укаїни та органами місцевого самоврядування муніципальних утворень – адміністративних центрів суб'єктів Укаїни зв'язки із здійсненням муніципальним утворенням функцій адміністративного центру, регулюються договорами (угодами) між зазначеними органами.

Стаття 4. Функції адміністративного центру суб'єкта України

Під функціями адміністративного центру суб'єкта України розуміються специфічні функції, що здійснюються муніципальним утворенням – адміністративним центром суб'єкта України, не властиві іншим муніципальним утворенням суб'єкта України. Функціями адміністративного центру суб'єкта України є:

2) забезпечення роботи громадського транспорту, необхідного для обслуговування громадян, які тимчасово перебувають у муніципальній освіті у зв'язку з його статусом адміністративного центру суб'єкта України, сприяння організації готельного, культурно-розважального та іншого обслуговування громадян;

3) забезпечення необхідних додаткових заходів безпеки та правопорядку під час проведення державних та міждержавних заходів, а також для належного здійснення державними органами, державними посадовими особами, організаціями своїх повноважень;

6) здійснення заходів щодо розвитку ринків нерухомості, цінних паперів, фінансових, інформаційних та юридичних послуг, створення інших умов для зростання ділової активності;

7) сприяння розвитку регіональних, міждержавних та муніципальних зв'язків;

8) здійснення інших функцій, що випливають із чинного законодавства та договорів (угод) між органами місцевого самоврядування муніципальної освіти – адміністративного центру суб'єкта України та органами державної влади.

Стаття 5. Повноваження органів місцевого самоврядування муніципальної освіти у зв'язку із здійсненням ним функцій адміністративного центру суб'єкта України

У зв'язку із здійсненням муніципальними утвореннями функцій адміністративного центру суб'єкта України органи місцевого самоврядування муніципальних утворень:

2) включають у муніципальні плани та програми заходи, спрямовані на реалізацію функцій муніципальних утворень як адміністративних центрів;

3) здійснюють передані законами суб'єктів України державні повноваження органів державної влади суб'єктів федерації, які сприяють реалізації муніципальними утвореннями функцій адміністративних центрів;

4) створюють господарські та інші організації, які обслуговують потреби, пов'язані з реалізацією функцій адміністративних центрів;

5) надають в установленому порядку органам та організаціям, переліченим у статті 1 цього федерального закону, земельні ділянки, будівлі, будівлі та споруди, що перебувають у муніципальній власності;

6) реалізують інші повноваження, передбачені чинним законодавством чи договорами (угодами) з органами державної влади.

Стаття 6. Повноваження органів державної влади суб'єктів України у зв'язку із здійсненням муніципальними утвореннями функцій адміністративних центрів

Органи державної влади суб'єктів України у зв'язку із здійсненням муніципальними утвореннями функцій адміністративного центру:

2) включають урегіональні плани та програми заходи, створені задля реалізацію функцій муніципального освіти як адміністративного центру;

3) вживають заходів для включення муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації у спільних федеральних і регіональних цільових програм, сприяють ефективному виконанню муніципальним утворенням функцій адміністративного центру;

4) реалізують інші повноваження, які з чинного законодавства чи договорів (угод) з органами місцевого самоврядування муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації.

Проекти нормативних правових актів структурі державної влади суб'єктів федерації з питань, що з здійсненням муніципальними утвореннями функцій адміністративного центру, скеровуються для зауважень та пропозицій до органів місцевого самоврядування муніципальних утворень – адміністративних центрів суб'єктів федерації.

Стаття 7. Компенсація видатків муніципальних утворень у зв'язку із здійсненням ними функцій адміністративних центрів суб'єктів федерації

Витрати муніципальних утворень, пов'язані із здійсненням ними функцій адміністративних центрів суб'єктів федерації, компенсуються за рахунок коштів бюджетів суб'єктів федерації шляхом надання бюджетам муніципальних утворень субвенцій та субсидій.

Розмір субвенцій, субсидій визначається виходячи з розрахунків, наданих органами місцевого самоврядування муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації до виконавчого органу державної влади суб'єкта федерації у сфері фінансів терміни, встановлені бюджетним законодавством.

Субвенції та субсидії муніципальній освіті, призначені дляфінансування витрат, обумовлених наявністю в муніципального освіти статусу адміністративного центру суб'єкта федерації, передбачаються окремою статтею у законі суб'єкта федерації про бюджет черговий фінансовий рік.

Органи місцевого самоврядування муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації передбачають у доходної та видатковій частинах місцевого бюджету кошти, передані їм із бюджету суб'єкта федерації реалізації функцій адміністративного центру, окремо від коштів, передбачених на фінансування витрат, що з вирішенням питань місцевого значення.

Кошти, передбачені у бюджеті суб'єкта федерації на компенсацію витрат, пов'язаних із виконанням муніципальним утворенням функцій адміністративного центру суб'єкта федерації, щодо бюджетної забезпеченості даного муніципального освіти не враховуються.

У разі якщо витрати органів місцевого самоврядування муніципальної освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації, пов'язані із здійсненням ним функцій адміністративного центру, перевищують розмір коштів, виділених із бюджету суб'єкта федерації, органи місцевого самоврядування муніципальної освіти звертаються з пропозицією про виділення додаткових коштів у відповідні виконавчі органи державної влади влади суб'єктів федерації, які у двомісячний термін розглядають цю пропозицію та приймають рішення про відмову у виділенні коштів на покриття додаткових витрат або про згоду на їх виділення.

У разі ухвалення рішення про згоду на виділення органам місцевого самоврядування муніципальної освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації додаткових коштів у відповідні виконавчі органидержавної влади суб'єкта федерації спільно з органами місцевого самоврядування муніципальної освіти узгоджують розрахункові обсяги додаткових видатків, визначають запланований обсяг коштів, що додатково виділяються з бюджету суб'єкта федерації, та вносять до законодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта федерації проект закону про внесення відповідних змін до закону про бюджет суб'єкта федерації на поточний рік.

Субвенції та субсидії, призначені для фінансування витрат, обумовлених наявністю у муніципального утворення статусу адміністративного центру, підлягають поверненню до бюджету суб'єкта федерації у разі їх нецільового використання.

Стаття 8. Порядок вирішення спорів між органами державної влади суб'єкта федерації та органами місцевого самоврядування муніципальної освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації у зв'язку із здійсненням ним функцій адміністративного центру

Суперечки між органами структурі державної влади суб'єкта федерації та органами місцевого самоврядування муніципального освіти – адміністративного центру суб'єкта федерації щодо здійснення ним функцій адміністративного центру суб'єкта федерації можуть розглядатися погоджувальною комісією, куди на паритетних засадах входять представники органів місцевого самоврядування та представники органів структурі державної влади суб'єкта федерації. Спори, не дозволені погоджувальною комісією, розглядаються в судовому порядку.

Стаття 9. Порядок набрання чинності цим федеральним законом