Заняття з правил дорожнього руху для вихованців 2-ї молодшої групи «Пішохідний перехід! »

Юлія АкімоваЗаняття за правилами дорожнього руху для вихованців 2-ї молодшої групи «Пішохідний перехід!»

Щоб досягти успіху в освоєнніправил дорожнього руху, необхідно, починаючи з дошкільного віку, здійснювати зв'язок між усіма розділами програми (комунікація, соціалізація, пізнання, праця, художня творчість, художня література, музика)

Мета: Формування у дітей дошкільного віку основ безпечної поведінки надорозі, на вулиці та в транспорті.

1. Розширити уявлення проправила дорожнього руху

2. Уточнити уявлення дітей про вулицю,дорогу, тротуар,пішохідний перехід і світлофор.

3. Дати елементарні знання проправила безпечної поведінки в громадському транспорті.

4. Активізувати мовлення дітей

5. Дати уявлення про те, як важливо вчити правильно ходити і їздити містом.

Матеріали та обладнання: Лялька кіт Матроскін (бі-ба-бо, килимок "пішохідний перехід ", макет світлофора, знакипішохідного переходу, магнітофон, дитячі пісні про ПДР, наочний посібник - картина із зображенням автобуса, клей та фломастери трьох кольорів за кількістю дітей.

Хід заняття:

Вихованець : Хлопці до нас прийшли гості, давайтепривітаємось !

Здрастуйте, долоньки, хлоп-хлоп-хлоп!(плескати)

Доброго дня, ніжки, топ-топ-топ!(тупотіти)

Здрастуйте, щічки, плюх-плюх-плюх!(погладити свої щічки)

Пухкі щічки, плюх-плюх-плюх!(пошльопати себе по щічках)

Здрастуйте, губки, чмок-чмок-чмок!(поцмокатигубами)

Здрастуйте, зубки, Щук-клац!(клацнути зубками)

Привіт, мій носик, біп-біп-біп!(натиснути на свій носик)

Здрастуйте, гості!(помахати рукою над головою)

З'являється Кіт Матроскін(лялька бі-ба-бо).

заняття

Матроскін: Здрастуйте, хлопці. Ой, а про що ви тут кажете?

Вихованець : Привіт, Матроскін. Ми з хлопцями говоримо про те, що ми живемо у великому місті. У нашому місті багато вулиць. На кожній вулиці міста багато будинків, магазинів, шкіл, дитячих садків. Вулицями вдень і вночі їдуть машини. Вони підвозять хліб та інші продукти до магазинів, миють вулиці. Автобуси та тролейбусиперевозять людей на роботу та з роботи, в кіно. А ти, дорогий Матроскін, знаєш як і де можна переходити дорогу?

Матроскін: Звичайно знаю, але тільки я забув трохи!

Вихованець : Давай ми з хлопцями тобі все ще раз нагадаємо, розкажемо і покажемо!Щоправда хлопці, допоможемо Матроскіну все згадати?

Діти: так, допоможемо.

Вихованець : Хлопці як називають тих, хто їде автобусом, тролейбусом, трамваєм?

Матроскін: Проїжджою частиною їдуть машини. А як називають тих, хто водить машини?

Матроскін: Які ви молодці, все знаєте. А як називають тих, хто ходить пішки?

Діти:пішоходи.

Вихованець : Матроскін, у нас хлопці всі знають. Хлопці, скажіть, а де повинні ходити пішоходи?

Діти: тротуаром

Матроскін: А можна ходити проїжджою частиною? Чому не можна?(відповіді дітей)

Вихованець : Правильносказав:, що по проїжджій частині їздять машини, які можуть збитипішохода, тому ходити неюне можна.

Вихованець :Дорогий Матроскін і ви хлопці, давайтевирушимо в дорогу на автобусі. Хлопці скажіть, де чекають на транспорт?

Діти: на зупинці.

Матроскін: Ось і автобус підійшов.

Діти розсідають на заздалегідь приготовлені стільці. Їдемо під музику.

руху

Вихованець : Матроскін, а поки ми їдемо, ми з хлопцями розповімо тобі проправила поведінки в громадському транспорті. Під часруху не можна руками чіпати двері. Потрібно чекати, доки їх відкриє водій. Має спеціальну кнопку. А чи можна під часруху і розмовляти з водієм?(Відповіді дітей)Ні, не можна водій відволікається. А чи можна висовуватися з вікна?(Відповіді дітей)Не можна, це небезпечно. Чи можна голосно розмовляти автобусом?(Відповіді дітей)Ні, це заважає іншим пасажирам. Молодці! Ви хороші пасажири, вмієте поводитися, і ніхто вам не зробить зауваження в автобусі. Ось ми й приїхали. Давайте тепер ми пересядемо в машини.

Встаємо в коло. Беремо в руки уявні керма.

А щоб поїхати подорозі машинам потрібно накачатишини: Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш

Ми качаємо, ми качаємо,

Повітря в шини надуємо

Відкриваємо бак: ЧІК-ЧІК-ЧІК-ЧІК

Наливаємо бензин: С-С-С-С-С-С-С-С-С-С

Закриваємо бак: ЧІК-ЧІК-ЧІК-ЧІК

Заводимо мотор: Д-Д-Д-Д-Д-Д-Д

Машини та машини.(тримаємо уявні керма і йдемо по колу)

Машини малюка(присіли)

Машини великі(витягнулися)

Поспішають вантажні(поворот на 180 градусів і йдемо у зворотний бік)

Наче живі.

Гей, машини, сигнал "стоп" (зупинилися, руки на пояс)

Я зразковийпішохід(маршируємо на місці)

Поспішати не люблю,

Вамдорогу поступлюся.

Вихованець : Ось ми і приїхали і сталипішоходами.

Перед дітьми пішохідний перехід, розстелений на підлозі та світлофор.

Матроскін: Нам потрібноперейти на інший бік дороги. Хлопці ви знаєте, а як це зробити?

вихованців

Вихованець : Нам потрібно знайтипішохідний перехід. На яку тварину він схожий?

Вихованець :Поперек проїжджої частини, там де люди ходять усі

Зебра чорно-білої масті розляглася у всій красі.

А який ще нам потрібний помічник?

Вихованець : Світлофор великий помічник,

Найкращий друг для всіх у дорозі.

Він завжди попереджає кольором,

Чи можнадорогу перейти.

Вихованець : Хлопці, Ви знаєте які кольори у світлофора?(відповіді дітей)

Якщо світло запалилося червоне - значить рухатися небезпечно.

Жовтий колір попередження, чекай сигналу дляруху.

Колір зелений говорить: "Проходьте шлях відкритий!"

Матроскін: А давайте, хлопці, я з Вами пограю!

Проводиться гра "Світлофор".

дорожнього

Червоний колір - то небезпечно чекай.(діти присідають)

Жовтий колір - Стій, чекай.(діти встають)

Зелений колір - йди!(діти крокують дома)

Діти підходять до пішохідного переходу і всі переходять під музику дорогу. (муз.Правила дорожнього руху "Пішохід ")

правил

Вихованець : Матроскін, послухайправило як треба переходити дорогу :

Дорогу так переходь :

Спочатку в ліво подивися,

І якщо немає машини

Іди до середини.

Потім на правоподивися ,

І якщо немаєруху,

Іди без зволікання.

А тепер давайте зробимо листівку для Кота Матроскіна на згадку, щоб він не забував на який сигнал світлофора треба переходити дорогу.

Аплікація(пішохідний перехід )та елементами малювання(світлофор).

заняття
Посібник для закріплення правил дорожнього руху «Макет мікрорайону» "МАКЕТ МІКРОРАЙОНУ" Мета: формування основ безпечної поведінки дітей на дорозі; профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму

Проект з правил дорожнього руху у 2-ій молодшій групі «Обережно, дорого!» МБДОУ комбінованого виду №20 «Ладушки» м. Бугульми, Бугульмінського муніципального району Республіки Татарстан. Проект За правилами дорожнього.