Числові рівності та нерівності

Тема Числові рівності та нерівності

Вчитель Галлямова З.М.

Клас 3 (Початкова школа 21 століття)

Тип уроку: відкриття нових знань.

Технологія: технологія розвитку критичного мислення, ігрова розробка.

Цілі: Розширити знання учнів про рівність і нерівності, познайомити з поняттям вірних і неправильних рівностей та нерівностей.

Дидактичне завдання: Організувати спільну, самостійну діяльність учнів із вивчення нового матеріалу.

познайомити з ознаками рівності та нерівності; розширити уявлення учнів про рівність та нерівності;

познайомити з поняттям вірної та невірної рівності та нерівності;

формування обчислювальних навичок.

сприяти розвитку уваги, пам'яті, мислення;

розвиток уміння отримувати інформацію, орієнтуватися у своїй системі знань та усвідомлювати необхідність нового знання;

оволодіння прийомами відбору та систематизації матеріалу, вміннями зіставляти та порівнювати, перетворювати інформацію

розвиток зорового сприйняття;

продовжити роботу над формуванням дій самоконтролю та самооцінки учнів;

розвиток взаємодії дітей у парах;

підвищення навчальної мотивації учнів шляхом використання на уроці інтерактивної шкільної дошки

Підручник "Математика" 3 клас, 2частина (Рудницька В.М.);

картки для роботи у парах;

презентація до уроку;

Хід уроку:

Орг.момент

-Вітаємо гостей. Сьогоднішній урок мені хотілося б почати з народного прислів'я -Кожен день життя додає частку мудрості.Слайд 2

-Як ви розумієте ці слова?

Мудрість це знання, які ми відкриваємо кожен день.

-Скажіть, якимиЯкість потрібно мати, щоб на уроці зробити для себе маленьке відкриття?

- Яке відкриття ми зробили вчора на уроці світу? (Дізналися про те, як утворилося Московське князівство)

- Не дивуйтеся, хлопці, я не забула, що маємо урок математики. Адже Математика – цариця наук. У її царстві багато князівств, і ми відвідаємо одне з них.Слайд 3

Усний рахунок

– Назва князівства ви дізнаєтесь, коли знайдете значення цих виразів та розставите у порядку зростання. ( Висловлювання )

Слайд 4

ПеревіркаСлайд 5

Вступ до теми уроку

- Вас зустрічає княжна Висловлювання. Привітайте її очима (вправа для очей)Слайд 6

– Згадаймо, що таке висловлювання? (Твердження)

- Яким може бути висловлювання? (Вірним чи невірним)

Постановка проблеми. Робота в парах.

– Подивіться у конвертах, з якими висловлюваннями ми сьогодні працюватимемо? (з математичними висловлюваннями)

- Що до них відноситься- вам допоможе визначити завдання княжни Висловлювання?

- Я думаю, ви впораєтеся з цією проблемою, якщо подумаєте разом у парі.

- Знайдіть зайву картку, покажіть (200+6-45•2)

– Чому вона зайва? (Вираз)

- Чи є вираз закінченим твердженням? (Ні, не є, тому що воно не доведено до логічного завершення)

– Розкладіть картки, що залишилися, на групи. (Рівності та нерівності)