Читання оповідання В
Олена МарчинінаЧитання оповідання В. Біанки «Лис і мишеня». Конспект НОД щодо ознайомлення дітей з художньою літературою
Читання оповідання В. Біанки «Лис і мишеня».
Види дитячої діяльності: ігрова, пізнавальна, комунікативна, продуктивна, сприйняття художньої літератури.
Мета: розвиток мови, ознайомлення з твором В. Біанки «Лис і Мишеня».
Вигляд: комплексне заняття.
Завдання:
Освітні.Формувати вміння уважно слухати художній твір без наочного супроводу, відповідати на запитання щодо змісту. Розширювати активний словник дитини за рахунок прикметників.
Розвиваючі.Розвивати зорову пам'ять, зорове зосередження, вміння розглядати. Розвивати вміння малювати пальчиком, способом примокування.
Виховні.Виховувати інтерес до художньої літератури, бажання співпереживати герою оповідання, розділяти його почуття.
Плановані результати розвитку інтегративних якостей дошкільника: виявляє емоційну чуйність на доступні віку художні твори, відповідає на питання за змістом, бере активну участь у продуктивній діяльності (малюванні зернят).
Матеріал: іграшка мишеня, гра «Лабіринт», маска мишки, листочки на кожну дитину, жовта гуаш.
Попередня робота: розучування фізхвилинки «Мишка-мала».
Хід заняття.
Сюрпризний момент. Діти знаходять мишеня.
Лунає писк мишки.
-Хлопці, хто це пищить, ходімо, пошукаємо.
- Хто цедо нас прибіг? (Мишеня).
- Мишеня, розкажи нам про себе.
Мишеня: Я маленьке, сіреньке, у мене гострі зубки, живу в нірці.
- Хлопці, яке мишеня? (Маленький, сіренький).
- Які у мишеня зубки? (гострі).
Артикуляційна гімнастика "Покажи зубки".
- Покажіть які зубки у мишки.
- Давайте пограємо у гру «Мишата»
Це мишеня в нірці сидить.
Це мишеня по полю біжить.
Це мишеня колосся вважає.
Це мишеня зерно збирає.
Це мишеня кричить:
«Ура! Збирайтеся швидше,
- Де живе мишеня? (У нірці).
Мишеня: А ще я в нірці ховаюся від лисиці. Послухайте, як я один раз ховався від лисиці.
Читання оповідання В. Біанки «Лис і Мишеня».
- Мишеня, Мишеня, чому в тебе ніс брудний?
- Навіщо землю копав?
- Навіщо норку робив?
- Від тебе, Лисе, ховатися.
- Мишеня, Мишеня, я тебе підстерігаю!
- А в мене в нірці спаленька.
- Їсти захочеш – вилізеш.
- А в мене в нірці комора.
- Мишеня, Мишеня, а я ж твою нірку розрізаю!
- А я від тебе в одиночку - і був такий!
Запитання щодо змісту тексту.
- Чому у Мишонка брудний ніс?
- Від кого ховалося Мишеня?
- Що у Мишонка є в нірці?
- Куди Мишеня зможе втекти від Лисиця, якщо Лис розриє нірку? (У віднорочок).
- Давайте, повторимо це слово: ВІДНОРОЧОК. Діти хором та індивідуально повторюють нове слово.
Мишка сіра, норушка,
(Стати прямо, похитати руками, як гойдається маятник)
Забралася в годинник із зозулею.
(Нахилитися вниз, пальчиками руки піднятися на голову)
Тут годинник пробив раз –
(ляснути в долоні над головою одинраз)
Мишка сховалася тієї години.
(пальчиками руки спуститися до ніжок)
- Мишеня, що ти зберігаєш у коморі?
Розвиток зорової уваги. Розгляд картинки "Лабіринт".
- Хлопці, подивіться на картинку, що на ній намальовано?
(Мишеня, зернятка, Лис, кіт).
- Якою доріжкою потрібно пройти Мишонку, щоб дістатися зернят і не потрапити Лисиці та коту? Діти проводять пальчиком доріжкою.
- Мишеня, а багато в тебе в коморі зернят?
Мишеня: Мою комірчину розрив Лис. І в мене не залишилося зернят.
- Не хвилюйся, ми зараз з хлопцями намалюємо тобі багато зернят.
Продуктивна діяльність: малювання пальчиком зернят.
-Мише, подивися, скільки зернят тобі намалювали хлопці!
Мишеня: Дякую, хлопці!








Автоматизація звуку ш у зв'язному мовленні Мета: формування навички вимови звуку /ш/. Завдання: Корекційно-освітні: 1) автоматизувати звук /ш/ у зв'язному мовленні. 2).
Карта аналізу календарного плану вихователя Естетика оформлення Загальні питання (список дітей, режим дня, розклад НОД) Планування НОД • Відповідність календарно-тематичному плану.