Інтегроване заняття у другій молодшій групі «Подорож до країни фарб»

Катерина ЦитовичІнтегроване заняття у другій молодшій групі «Подорож до країни фарб».

Мета: Розвивати діалог і монологічну мову, увагу, сприйняття. Вправляти в класифікації за загальною ознакою (формі 0. Продовжувати закріплювати знання кольорів та геометричних форм. Закріплювати вміння правильно тримати кисть, акуратно користуватисяфарбою ).

Попередня робота:Дидактичні ігри на розрізнення кольору та форми. Читання віршів про колір. Розгляд картинок.

Матеріал:Кошинки з наклеєними геометричними фігурами, картинки-овочі,шапочки-пензлики на дітей, "олівці"-смужки,паперові силуети овочів,кисті тафарба.

Хід заняття.

В-ль: Привіт. хлопці. сьогодні я запрошую вас до чарівноїкраїни Фарб.(Вихованець в одязі пензлика).

Я-Принцеса Пензлик. Я найголовніша вкраїні. Ви знаєте для чого потрібні фарби?

В-ль:Навіщо будівельники, художники і всі дорослі фарбують меблі, іграшки, тканини в різні кольори?

Діти:Щоб булокрасиво, все було кольорове та яскраве.

В-ль: Правильно. Якщо все навколо красиве і яскраве, то і настрій у нас хороший, і всі навколо посміхаються.

Ось зараз я змахну своїм чарівним пензликом, і ви перетворитеся на різнокольоровікрасочки(вдягаю на дітей шапочки різнокольоровихкрасочок ).Скільки у мене стало помічників. Розкажіть про себе.

Червона фарба 1 дитина.Червона редиска виросла на грядці

Поруч помідори-червоні хлопці.

2 дитини.Червоні тюльпани на вікні стоять,

Червоні яблука на землі лежить.

В-ль:А що буваєчервоного кольору ?(називати предмети не перелічені у віршах)

Помаранчевафарба 1 дитина. Помаранчевій лисиці всю ніч морквина сниться.

2 дитини. На лисий хвіст схожа, помаранчева теж.

В-ль:А що буває оранжевого кольору(відповіді дітей).

Жовтафарба. 1 дитина. Жовте сонце дивиться на землю.

Жовтий соняшник за сонцем стежить.

2 дитини. Жовті груші на гілках висять,

Жовте листя з дерева летять.

В-ль:А що буває жовтого кольору(відповіді дітей)

Зеленафарба. 1 дитина. У нас ростуть зелена цибуля та огірки зелені.

2 дит. А за вікном зелений лук і деревце зелене.

В-ль:Що буває зеленого кольору(відповіді дітей).

Блакитнафарба. 1 дит. Очі блакитні у моєї ляльки,

А небо над нами ще голубів.

2 дит. Воно блакитне, як тисячі очей,

Ми дивимось на небо, а небо на нас.

В-ль: Хлопці, що буває блакитним(відповіді дітей).

Синяфарба. 1 дит. У нашому морі острівець. Шлях до острова далекий.

2 дит. А на ньому росте квітка-синя, синя волошка.

В-ль:Назвіть мені що буває синього кольору(відповіді дітей)

Фіолетовафарба. 1 дит. Фіолетовій фіалці набридло жити в лісі,

Я візьму її і мамі на день народження принесу. Вос-ль:Що ви знаєте фіолетового кольору(відповіді дітей).

Що згадали і назвали де живуть мої кольори. А у мене є слуги – це кольорові олівці. Вони дуже люблять грати. Давайте пограємо у гру "Якого кольору не стало?" (13) (виставляю олівці смужки на мольберт)

Подивіться, якого кольору олівці(дітиназивають)Погляньте на них уважно та запам'ятайте. А тепер замружтеся і подивіться, якого кольору не стало? 9граємо 3 рази).

Які ви уважні. А в моїй чарівній країні є чарівний город, де ростуть чарівні овочі. Зараз якраз настав час збирати врожай, а я сама ніяк не впораюся. допоможете? А збирати ми будемо ось у ці кошики. Ви повинні покласти овоч у кошик із тією геометричною фігурою, на яку він схожий. Назвіть, які геометричні фігури на кошиках?

Діти:Трикутник,коло і овал.

Вос-ль:Правильно, моркву ми покладемо в який кошик?9де намальований трикутник).(діти виконують завдання).

Хлопці, кошики виявляються теж чарівні. Ми поклали кольорові овочі, а вони виявилися безбарвними (на дні кошиків лежать білі контури овочів) Що ж робити?

Діти:Розфарбувати.

Вос-ль:Давайте з вами зробимо пальчикову гімнастику "Пензлик".Візьмемо в руки пензлик і "М'яким пензликом пофарбую

Стільчик, стіл і ляльку Машу.

Хлопці, підійдіть до столів. Візьміть пензлик іфарбу такого кольору, якого має бути ваш овоч.Красуйте акуратно,не виходьте за контур. Діти зафарбовують геометричні фігури овал і круг.

Велике спасибі хлопці, що ви допомогли зібрати овочі на городі та повернути їм втрачений колір. Сама б я так швидко не впоралася. У подарунок я вам дарую альбом, пензлики та олівці. Нехай все буде довкола яскраве, кольорове і красиве .

інтегроване
Дидактична лялька Маша. Дидактична лялька Маша. Працюючи в 1 молодшій групі, постало питання як зацікавити дітей у вивченні кольорів та геометричних фігур. Цю.

Заняття з розвитку мови на тему «Домоткані половики» у другій молодшій групі Ціль: Знайомити дітей здомотканими половиками та технікою їх виготовлення. Завдання: - Розширювати знання дітей про предмети, їх призначення (подушечка,.