Інтегрований урок (інформатика англійська мова) - Безліч
Обладнання:мультимедійний комплекс, презентація до уроку, роздатковий матеріал до завдань, емблеми для учнів, "таблиці успіху".
Цілі уроку:
Завдання (на уроці інформатики):
Завдання (на уроці англійської мови):
I. Організаційний момент.
Привітання вчителів та учнів, організація роботи учнів у групі.
II. Підготовчий етап.
За допомогою презентаційного матеріалу підвести учнів до теми уроку, згадати поняття “множини” та “елемента множини” з погляду інформатики; повідомити про роботу з "таблицею успіху" (додаток 1).
Як ви помітили, тема уроку нам ще не відома. Спробуємоспільно її сформулювати.
Для цього подивіться на екран. Спробуйте здогадатися, що від вас тут потрібно. (на екрані з'являються картинки, учні помічають, що всі зображення на них мають якусь спільну властивість); (Додаток 2 – мультимедійна презентація: показ слайдів 2-4)
2 слайд – посуд;
3 слайд – одяг;
4 слайд – круглі.
(Спільно формулюється визначення множини та елемента множини)
ІІІ. Етап сприйняття нового матеріалу.
Пояснення нового матеріалу (слайд 6).
Введення нових понять англійською (слайд 7).
IV. Первинне закріплення здобутих знань.
Завдання 2: "Дружна сімейка".
Вчитель англійської мови: Кожній команді буде запропоновано аркуш із намальованими будиночками та дано “імена” мешканців цих будиночків. Ваше завдання розмістити всіх мешканців за своїми будиночками (додаток 3, додаток 4; слайд 13).
V. Відпрацювання нових знань.
Вчитель англійської мови: Кожній команді буде запропоновано фрагменти п'яти пропозицій (кожна пропозиція на папері певного кольору). Ваше завдання грамотно побудувати із даних фрагментів граматичні структури (додаток 5). Приклад відповідей дітей: слайд 14.
Вчитель інформатики: Зараз трохи відвернемося на інформатику.
Зверніть увагу на наступний слайд. Перед вами кілька речень. Вам потрібно визначити, чи відповідають вони правді. Про тих, у яких стверджується правда, кажуть, що вони істинні. Про тих, у яких стверджується неправда (або по-іншому брехня), кажуть, що вони помилкові. Але є й ті пропозиції, про які не можна сказати істинні вони чи хибні. Ми з такими зараз зустрінемося (робота із презентацією: слайд 15).
Отже, підіб'ємо невеликий підсумок: Висловлювання – цеоповідальна пропозиція, про яку можна сказати істинно вона чи хибно. Висловлювання поділяються на дві групи – справжні та хибні (слайд 16, 17).
Завдання 4: “Істина чи брехня?”.
Прослухайте аудіозапис і позначте на листочках речення справжні та хибні (додаток 6).
Перевірка відповідей команд (слайд 18, 19).
Завдання 5: "Аукціон".
Вчитель інформатики: Ми зараз з вами відвідуємо справжній аукціон. Предмети, які виставлятимуться на аукціоні – будуть різні множини. Кожна команда пропонуватиме свою ціну, тобто називати по одному елементу з цієї множини. І та команда, яка назве елемент множини останньої – отримує один бал (тобто викуповує безліч). Назви множин демонструються на слайдах 20-25.
VI. Підбиття підсумків уроку.
Підбити підсумки уроку за допомогою "таблиці успіху", виявити команду-переможця, провести нагородження дипломами.
VII. Організація домашньої роботи.
Провести подібний інструктаж із виконання домашньої роботи.
Вчитель інформатики: Теоретична частина нашого уроку сформульована у вас на роздатковому матеріалі (додаток 7). Ваше завдання – вивчити його. У цьому ж листку є завдання практичного змісту. Виконайте їх за цим зразком.
Вчитель англійської мови: Повторити слова на теми: сім'я, професії, квартира, тварини, кольори, одяг, овочі, фрукти.