Класний час Як пережити іспити

скачатиКласна година "Як пережити іспити"

Мета: допомога учням у подоланні передекзаменаційного стресу.

1. Допомога учням визначити свій особистісний потенціал, який може допомогти при складанні іспитів.

2. Провести репетицію екзаменаційної відповіді на основі позитивного особистісного зразка.

3. Звернути увагу учнів на необхідність піклування про своє здоров'я під час іспитів.

4. Навчити прийомів АТ, що дозволяє зняти психоемоційну напругу.

На дошці висловлювання:

"Гарна підготовка – це половина перемоги”. Сервантес

“Найкращий спосіб розвинути в собі будь-яку якість – припустити,

Що ви вже маєте і діяти відповідно”. Черчілль

"Якби ми зробили все, на що здатні, ми б самі собі вразилися".

Необхідні матеріали:ватман, маркери, “екзаменаційні квитки”, бланки з контурним зображенням людини, плакат із контурним зображенням людини, магнітофон, касета із записом “космічної” музики, кольоровий папір, кольорові олівці, ножиці, клей, пісочний годинник..

Попередньо проводиться завдання для вправи Асоціації з метою актуалізації уявлень про іспити. Кожен учень записує на листочках свої асоціації на слово "іспит". (Анонімно).

Хід заняття:

  1. Поділ уч-ся на три групи за кольором вибраного кружка.
  2. Асоціації”.
Ведучий узагальнює асоціації роблячи висновок про те, що іспит - це дуже серйозна ситуація, що вимагає від душевних сил, що екзаменується.
  1. Психотехнічна вправа "Веселка".
Проводиться психологом школи.
  1. Суперученик”.Кожна групаотримує завдання скласти портрет "суперучня", який здасть будь-який іспит. Зробити це треба з дотриманням двох умов: 1) кожна якість має належати комусь із членів групи. 2) у кожного учасника потрібно запозичити хоча б одну якість. Портрети "суперученика" обговорюються. Узагальнення: екзаменаційні риси класу вивішуються на дошку.
  2. Іспит”.
Кожна група витягує екзаменаційний квиток № 13. Група готує колективну відповідь, що відповідає рівню відповіді "суперучня".

Квиток №13.Розкажіть про особливості жанру “Сучасний дитячий роман”: сюжет, прийоми, герої.

Квиток №13.Розкажіть про вирощування курчат бройлерних порід в умовах вічної мерзлоти.

Квиток №13.Докажіть теорему про рівнобедрене коло

Квиток №13.Розкажіть про звичаї та мову племені Тумба-Юмба.

Квиток №13.Висвітлить питання про феміністичні погляди Баби Яги.

Квиток №13.Перелічіть основні способи добування філософського каменю на Ленських стовпах.

Квиток №13Знайдіть місце в біологічній класифікації живій істоті, відомій у народі як Змій Горинич.

Квиток №13.Розкажіть про звичаї, культуру, особливості життя дикого племені Мумба-Юмба, що живе в лісах Центральної Африки.

Результати роботи видаються класу. По закінченню гри ведучий ставить низку питань:

Що допомагало і що заважало під час підготовки відповіді? Що сподобалося? Що не сподобалося? Що для вас означає квиток №13? Які почуття виникли під час гри? Що було найважливішим?

6.“Іспит та здоров'я”

Кожна група отримує контурний малюнок людини та завдання. Кольоровимиолівцями відзначити на рис. "Зони екзаменаційного ризику" для здоров'я. На плакаті складається узагальнений варіант. Далі обговорення: як допомогти заштрихованим частинам організму під час іспиту.

7.“ Знайди свою зірку”.

Мета: можливість розслабитися, набратися оптимізму та впевненості у собі. Вправа проводиться під “космічну музику”. Психолог читає текст:

Сядьте вільно та заплющте очі. Зробіть три глибоких вдиху та видиху.

А тепер уявіть собі зоряне небо. Зірки великі та маленькі, яскраві та тьмяні. Для одних це одна або кілька зірок, для інших - безліч яскравих точок, що світяться, то віддаляються, то наближаються на відстань витягнутої руки. Подивіться уважно на зірки та виберіть найпрекраснішу зірку. Може, вона схожа на вашу мрію дитинства, а може, вона вам нагадала про хвилини радості, щастя, удачі, натхнення? Ще раз помилуйтеся своєю зіркою і спробуйте до неї дотягнутися. Намагайтеся щосили! І ви обов'язково дістанете свою зірку. Зніміть її з неба і дбайливо покладіть перед собою, розгляньте ближче і постарайтеся запам'ятати, як вона виглядає, яке світло випромінює. А тепер проведіть долонями по коліна вниз до ніг і солодко потягніться, розплющте очі, візьміть аркуш паперу, олівець і намалюйте свою зірку. Виріжте та прикріпіть на наше зоряне небо. І тепер зірки світитимуть вам щодня, випромінюючи добро, дружбу, підтримку та взаємодопомогу. Вони поведуть вас дорогою знань і супроводжуватимуть на всіх іспитах і далі життя.

Наприкінці вправи хлопці малюють, вирізають та приклеюють свої зірки на лист ватману, моделюючи зоряне небо.

8.Прикінцевий етап

Проводиться обговорення з питань:

В який часдня краще готуватись до іспиту? У якій обстановці слід готуватися до іспиту? Що може допомогти у підготовці до іспиту? За скільки днів треба розпочати підготовку до іспиту? Наприкінці класної години учням лунають пам'ятки “Правила підготовки до екзамену”

Правила підготовки до іспиту

  1. Готуватися до іспиту потрібно поступово. Для цього за кілька місяців потрібно підібрати матеріал для підготовки до відповіді на кожне екзаменаційне питання та скласти план: в який день скільки питань потрібно вивчити. Цей план обов'язково потрібно записати та стежити за його виконанням. За дотримання плану можна себе чимось побалувати.
  2. Під час підготовки кожної відповіді потрібно скласти собі зразковий план, виділивши основні смислові фрагменти. Вчити бажано вдень, а повторювати – перед сном та вранці: інформація переходить на згадку про тривале зберігання в той час, коли людина спить. Добре, якщо є можливість повторити вголос, наприклад розповісти вивчене батькам. Або принаймні переказати самому собі, не підглядаючи у підручник. Це помітно покращить якість запам'ятовування.
  3. У період підготовки до іспитів важливо добре харчуватися і висипатися, інакше можна заробити безліч важких захворювань.
  4. І останнє. Кажуть, що легше запам'ятати матеріал за тим робочим столом, на якому є жовті та фіолетові предмети, спробуйте.
Література:

1.О. Н. Ітратова, Т.В. Ексакуто

Довідник психолога середньої школи Ростов-на-Дону, "Фенікс", 2003р.

2. А.В.Мікляєва, П.В. Румянцева.

Шкільна тривожність: діагностика, корекція, розвиток.

СПб., "Мова", 2004 р.

3. Н Стебенєва, Н.Корольова.

Програма психолого-пед. заходів длявипускників у період підготовки до ЄДІ.

Газета "Шкільний психолог",2003. завантажити