Клубна година у ГПД, 3-4 клас

Клубний годинник у групі продовженого дня. Розробки

Конспекти класна година у групі продовженого дня, 3-4 клас

Виховати у дитини любов до музики, яка надає глибокий вплив на його думки та почуття, не тільки естетично розвиває, а й робить більш сприйнятливим та чуйним у житті, вихователь може заняттям зі слухання музики, організацією літературно-музичних композицій, інсценуванням.

Клубний годинник передбачає проведення веселих заходів у вигляді конкурсів, змагань, постановок тіньового та лялькового театру, імпровізованих концертів, на яких діти виступають з художніми переказами, читанням віршів, піснями, танцями, а також інтелектуальних ігор. Діти готують і окремі заняття, де діляться з товаришами своїми захопленнями, зборами колекцій чи готують групою творчий час.

Друга частина клубної години – це гра. Моральне виховання учнів в іграх досягається дуже ефективним та природним для дітей шляхом. Усвідомлення власних правий і прав інших, залежності один від одного, значення організованих та узгоджених дій, необхідності підпорядкування та прояви ініціативи – це лише частина тих якостей, які виховує гра. Можна проводити різноманітні ігри: рольові, сюжетні, рухливі, ігри-змагання, ігри-подорожі.

Пропонуємо деякі теми клубного годинника та їх сценарії.

Клубний час у ГПД на тему "Оповідання про літо"

Цілі: познайомитися з дітьми, які відвідують групу продовженого дня; обмінятися літніми враженнями.

Хід заходу

(Розмова про літо зазвичай проводиться у перший день зустрічі дітей у групі продовженого дня. Діти діляться своїми враженнями, показують знімки, цікаві знахідки, колекції каменів чи черепашок.

Вихователь починає розмову з читання вірша.)

Промчало літо червоне,

Веселе та вільне.

Настав час класний,

Дворове та шкільне.

Холодне та холодне,

Але все-таки щасливе

І дуже дружне.

Літо дарувало всім сонячне тепло, веселі літні розваги, ігри, витівки. Хтось із вас побував у нових місцях, бачив щось незвичайне. Сьогодні ми з вами поділимося враженнями, що їх подарувало вам літо.

(Виступи дітей. Після розповідей проводяться ігри. Одна з них дозволить познайомитися з тими дітьми, які цього року вперше прийшли до групи подовженого дня.)

Гра "Хто наступний?"

Діти сідають по колу. Починає ведучий, котрий називає своє ім'я. Наступний учень, який сидить праворуч від ведучого, повторює ім'я ведучого і називає своє. Кожен наступний учасник гри має називати всі імена, що прозвучали до нього, та додавати своє. Закінчується гра на ведучому, котрий повторює всі імена гравців.

Гра "Веселі кроки"

Діти будуються ланцюжком, попереду – ведучий. Він веде ланцюжок дітей, постійно змінюючи напрямок. Пересуватися треба " веселими кроками " (з підскоками, на напівзігнутих ногах, імітуючи політ птахів, рух поїзда та інших.).

Діти, об'єднавшись у групи по дві-три людини, домовляються, куди вони "поїдуть": до зоопарку, планетарію, лісу, в інше місто, в іншу країну і т. д. Потім школярі розповідають про "побачене" ними в уявній подорожі.

(Заняття можна закінчити улюбленою піснею хлопців).

Клубна година в ДПД "Лісові дива"

Цілі: розвивати інтерес до природи рідного краю; виявляти творчі здібності учнів.

Попередня підготовка. Цьому заняття передує екскурсія в осінній ліс,парк або сад, на якій вихователь пропонує дітям зібрати химерні за формою сучки, коріння, шишки, що нагадують казкові істоти або тварин, гарне листя дерев та ін.

Хід заходу

Хлопці, досить уважно озирнутися навколо, як побачите сучок, схожий на дідка-лісовичка, коріння, що нагадує оленя, шишку-сову. А можна, знайшовши яскравий лист осики або клена, жолудь, шматочок кори, моху чи суху траву, так з'єднати їх, що отримаєте казковий ліс, незвичайну фігурку чи гарний букет. Можна створити цілу композицію. Треба тільки бути уважним, вміти спостерігати та фантазувати, тоді ліс та парк, сад та сквер відкриють багато незвичайного, красивого та цікавого.

(На заняття в групу діти приносять зібрані "лісові матеріали" та клей.)

Послухайте уривок із розповіді М. Сладкова "Лісові тайнички".

- Як ви вважаєте, чому письменник каже, що в осінньому лісі і сумно, і радісно? Чи ви відчували подібні суперечливі почуття?

- Які знахідки ви принесли із собою з лісу? Чим вони вас здивували? Що дивного ви побачили?

- Той, хто вміє фантазувати, а потім втілювати свої фантазії у виробах, тішить усіх своїми чудовими виробами, допомагаючи побачити дивовижну лісову казку. Подивіться ці знімки.

(Вихованець демонструє листівки або слайди із зображенням виробів, зроблених художниками, здатними побачити цікаве та незвичайне у природі, та створити гарні речі.

Після цього кожна дитина вигадує свій виріб, і виконує його. Вихователь допомагає порадами та прикладом. Діти можуть вигадати казку, в якій задіяний його герой, та ін. Роботи можна виставити в класі, показати батькам, використовувати для прикраси інтер'єру школи чи будинку.

Клубна година вДПД "Ігровий майданчик"

Цілі: познайомити учнів із професією архітектора; розширювати кругозір.

Попередня підготовка. Заняття пов'язане з екскурсією "Наша вулиця". Діти приносять папір, олівці та фарби для малюнків, ножиці та клей для аплікацій. Підійдуть і кольоровий папір із спеціальних наборів, і ті фотографії та малюнки, що вирізані з непотрібних будинків журналів, проспектів, газет.

Хід заходу

- Хлопці, відвідавши екскурсії, ми з вами змогли спостерігати, як виглядають двори та вулиці нашого міста. Що вам особливо запам'яталося?

(Діти діляться враженнями про побачене. Це може бути і позитивне, і негативне, що помітили діти на екскурсії.)

- А хто створює чудові будівлі, сквери та дитячі майданчики?

– Хто з вас скаже, хто такий архітектор? Чим він займається? Якими вміннями повинен мати архітектор? (Приблизна відповідь. Архітектор - це фахівець з архітектури - мистецтву проектування та будови будівель, споруд. Він створює макети, креслення майбутніх будівель. Архітектор повинен вміти малювати, креслити, повинен мати гарне мислення і творчі здібності.)

- Хлопці, я пропоную вам стати юними архітекторами та створити своє місто – дитяче. Сьогодні ми з вами зробимо макет дитячого майданчика нашого міста. Для цього можна використовувати будь-який матеріал, який принесли. На великому столі (це з'єднані в центрі кабінету кілька столів) лежить ватман. Ось на ньому ми всі разом і створимо наш дитячий майданчик.

- Що може бути на дитячому майданчику? (Приблизна відповідь. Фізкультурні та ігрові майданчики: волейбольний, баскетбольний, дитячий майданчик, танцмайданчик, майданчик для містечок та майданчик для гри в настільний теніс, клумби з квітами. Замістьогородження на майданчику можуть бути посадки дерев.)

(Близько майданчиків добре встановити трибуни для вболівальників. На ігрових майданчиках можна встановити спортивні комплекси або просте спортивне та ігрове обладнання, наприклад дерево для лазіння, веселку, рукохід, лабіринт, тренажери та пристрої для розвитку спритності. Це для рухливих ігор. А для тихого відпочинку можна поставити садові лави або столи для настільних ігор.

Після розмови кожна дитина самостійно вирішує, що вона робитиме: малюнок чи аплікацію. Якщо групи дітей (дві - три особи) вирішать разом зобразити частину композиції (складати її зі своїх малюнків чи аплікацій), то таке прагнення треба підтримати. На занятті вихователь допомагає порадами, відповідає на питання, надає практичну допомогу учням.

Важливо, щоб увага вихователя і учнів було зосереджено як на результатах трудової діяльності дітей (хто краще, акуратніше, більше), а й неодмінно треба звертати увагу і інший бік справи - на справедливе, доброзичливе, уважне ставлення учнів друг до друга. Під час обговорення результатів роботи разом із дітьми педагог вчить бачити позитивні сторони у праці товаришів.)

Ціль: розвивати інтерес до зимової природи, вміння бачити красу.

Хід заходу

(Вихованець читає вірш А. Пушкіна.)

Ось північ, хмари наздоганяючи,

Дихнув, завив - і ось сама

Йде чарівниця зима.

Прийшла, розсипалась; клаками

Повисла на сучках дубів;

Лігла хвилястими килимами

Серед полів навколо пагорбів;

Брега з нерухомою річкою

Зрівняла пухкою пеленою;

Блиснув мороз. І раді ми

Прокази матінки зими.

- Що передує приходузими у вірші?

- Як зима перетворила поля та пагорби?

- Чому річка "нерухома"? Як ще можна сказати про річку в цю пору року?

- Чому "брега з нерухомою річкою" зрівнялися?

- Підберіть слова, близькі за значенням слову "пухлий".

- Про які прокази зими говорить Пушкін?

(Діти дивляться фільм і виконують творчу роботу. Після цього пропонується або влаштувати "круглий стіл", або оформити настінну газету.)