Конспект до уроку валеології - Я та моя сім’я, поурочні плани передшкола, Самопізнання

Мета уроку: • сформувати цілісне уявлення про сім'ю та спонукати до осмислення загальнолюдської цінності сім'ї; • виготовлення аплікації «Моя сім'я» Завдання уроку: o уточнити елементарні уявлення про сім'ю та розуміння родинних відносин; o допомогти засвоїти основи взаємин із членами сім'ї; o формувати вміння виявляти увагу, любов і повагу до близьких; o сприяти вихованню почуття гордості за сім'ю; o виховувати акуратність, увагу, терпіння, ощадливість;: o розвиток м'язів пальців рук; o розвиток уваги, пам'яті, мови.

Обладнання: -листя, кольоровий папір; -олівець, ножиці, клей; - фотографії; -м'яч.

ХІД УРОКУ I. Організація початку уроку – Встаньте, візьміться за руки і привітайте одне одного словами Доброго ранку людям і птахам! Доброго ранку усміхненим особам! II. Самовизначення до діяльності. Оголошення теми та цілей уроку. Сьогодні наш урок, друзі, Про дивовижні сім «Я»! Хто вони мені підкажіть? Тому ви визначите! - Що означають ці дивовижні сім Я? (Ребус ЯЯЯЯЯЯЯ) – Про що ми говоритимемо на уроці? - Правильно. Ми будемо говорити про сім'ю, про вашу родину. – Тема нашого уроку: «Моя сім'я» – Сьогодні на уроці чекає велика та цікава робота; – Ми говоритимемо про сім'ю, про членів сім'ї, про стосунки між батьками та дітьми, – З'ясуємо, що потрібно робити, щоб сім'я жила весело та щасливо. ІІІ. Основна частина . Вступна розмова. - Що для вас означає слово СІМ'Я? Відповіді дітей. Сім'я - це гніздечко, в якому затишно і добре. Сім'я для людини – найголовніше та найдорожче. У сім'ї кожен дбає один про одного. Сім'я – це мама, тато, моя сестра і я – Що означає слово сім'я? У словникуС. І. Ожегова сім'я – це група родичів, котрі живуть разом. – Я хочу запропонувати вам перевірити, наскільки ви уважні. Я прочитаю чотиривірш, а ви запам'ятовуйте, які члени сім'ї в ньому згадуються. Дуже люблю, коли всі збираються. Білою скатертиною стіл накривається. Бабуся з мамою, тато і я, Ми називаємося разом – сім'я. – Яких членів сім'ї перерахували у чотиривірші? – Про кого не згадали у цьому вірші? - Як ви вважаєте, у кожного з нас однакові сім'ї? – Чим різняться сім'ї? – Порахуйте, скільки членів у вашій сім'ї, назвіть. IV Фізмінка – Давайте ще раз згадаємо всіх членів сім'ї (стоячи) Цей пальчик – дідусь, Цей пальчик – бабуся, Цей пальчик – тато, Цей пальчик – мама , Цей пальчик - Я. Ось і вся моя сім'я. Підсумок: - Так, хто ж є членами сім'ї? Сім'я – це близькі нам люди: мама, тато, діти, бабуся, дідусь. – Що може об'єднувати членів сім'ї? (Турбота один про одного) – Зараз виберіть відповідні таблички із зображенням мімічних емоцій, які мають бути у ваших сім'ях. Поясніть, чому вибрали саме їх. (Прибирають решту, пояснюючи чому). – Молодці, дійсно, батьки піклуються про своїх дітей, опікуються ними. І діти, у свою чергу, слухняні батькам. – Як ви можете висловити свою любов до батьків? Відповіді дітей. Сім'я – це найдорожче, що маєте. Це ваші мама і тато, сестри та брати, бабусі та дідусі – найближчі вам люди, які вас люблять, піклуються про вас, роблять все, щоб ваше життя було щасливим. Сім'я – основа держави.

V Ігрова хвилинка – Зараз пограємо у гру, яка називається «Чарівний м'яч». Встаньте в коло: я кидаю вам м'яч, ви повертаєте його мені зі словами, моя сім'я сама ..... VIПрактична робота. Дерево «Моя сім'я» - Діти, давайте виростимо міцне, могутнє дерево своєї сім'ї. Вдома вам треба було підготувати фотографії своїх рідних. - З чого починає рости дерево? а) Пояснення вчителем етапів виконання роботи. 1) Вирізати та приклеїти стовбур. 2) Приклеїти листя. 2) Приклеїти фотографії. б) Інструктаж з техніки безпеки – Згадаймо, як потрібно тримати ножиці під час роботи? - Чи можна працювати тупими ножицями? - Як безпечно передавати ножиці? – Як використовувати папір? – На якому боці аркуша ми працюємо олівцем? в) Самостійна робота учнів. VII Підсумок уроку а) Аналіз та оцінка роботи. - Діти, подивіться на нашу роботу. Вона вам подобається? Подивіться, які гарні дерева в нас вийшло. - Як ви думаєте, які слова могли на них вирости і чому? Діти називають слова, позначаючи їх плодами на деревах(Заздалегідь приготовлені яблука та груші). (Тепло, турбота, повага, побажання, доброта, любов) Наш урок хочу закінчити віршем Сім'я – чарівний символ життя! У ній – все, у ній крапелька Вітчизни! У ній - мама, тато, брат, сестра, У ній - маленький квадрат двору. У ній - сонце, у ній - берізка, будинок, Зігріто все теплом навколо. б) Прибирання робочого місця. – Спасибі вам за вашу роботу, ви дуже добре працювали. Виходячи з класу, прикріпіть яскравий стікер під зображенням, яке відповідає вашому настрою.