Конспект НОД з розвитку мови у другій молодшій групі

Олена ТараненкоКонспект НОД з розвитку мови у другій молодшій групі. Читання вірша І. Косякова «Все воно»

Тема: Читання вірша І. Косякова «Все вона». Дидактична вправа «Дуже матусю люблю, бо…»

Мета: Удосконалювати діалогічну мову малюків.

Завдання:

• Ознайомити з новим віршем І. Косякова «Все воно».

• Розвивати та активізувати словник, спонукаючи дітей до діалогу з дорослими.

• Розвивати мовну активність.

• Розвивати логічне мислення, дрібну моторику рук.

• Формувати добре ставлення до своєї мами, бажання зробити приємне;

Попередня робота: читання віршів та оповідань про маму; завчання віршів; прослуховування пісень про маму; бесіди про маму;

Хід заняття

Діти заходять до групи, у центрі залу стоїть посилка.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що це? (Відповідь дітей). А кому вона? (Відповідь) Я теж не знаю. Як ми можемо дізнатися? (Лист).

Відкриває та читає його. (Вірш І. Косякова "Все вона")

Хто вас, діти, більше любить,

Хто вас ніжно так голубить

І дбає про вас,

Чи не стуляючи вночі око?

Колиска хто вам качає,

Хто вам пісню наспівує,

Хто вам казки каже,

І іграшки вам дарує?

Якщо, діти, ви ліниві,

Що буває іноді,

Хто ж сльози ллє тоді?

Вихователь: Я зараз прочитаю вкотре, а ви мені допоможете. Вам сподобався вірш? А що більше сподобалося?

Ви вже здогадалися для кого ця посилка? (Відповідь дітей)

А ви допомагаєте мамам? Давайте покажемояк?

Пальчикова гра «Маму я свою люблю»

Маму я свою люблю, я завжди їй допоможу:

(стиснути руки на грудях)

(потерти кулачок об кулачок)

Воду з ручок обтрушую,

(струшуємо воду з пальчиків)

Підлогу я чисто підміту

(погладити одну долоню іншою)

І дрова їй наколю.

(постукати кулачком по долоні вільної руки)

Мамі треба відпочивати,

Мамі хочеться поспати.

(Скласти долоні разом і покласти під щічку)

Я навшпиньки ходжу,

(вказівний та середній пальці ходять по долоні вільної руки)

І жодного разу, і жодного разу я слівця не скажу.

(вказівний палець до губ)

Які ви гарні та слухняні хлопці. Як ви чудово допомагаєте.

Вам сподобалася гра? Чи було складно виконувати рухи? А що саме?

Ви любите своїх мам? - Запитує вихователь. - Дуже-дуже любите? Розкажіть про це. Давайте зіграємо у гру. Я почну фразу, а ви продовжите. Дуже матусю люблю, бо…» (Вихованець, по черзі звертаючись до дітей, щоразу повторює цю фразу.)

Вихователь: Давайте подивимося, чи правильно ми відгадали для когось посилка. (Відкриваємо) Правильно? Нехай кожен візьме своїй матусі той подарунок, який йому сподобався найбільше. А ввечері, коли за вами перейдуть, ви їх подаруєте та скажете, як сильно ви їх любите.

Гарні подарунки? Вам сподобалося грати? А у що більше? Важко було?

Конспект заняття з розвитку мови. Читання вірша А. Барто «Ведмедик» А. Барто «Ведмедик!» Мета: Ознайомити дітей із новим віршем. Вчити чути та розуміти вихователя, повторювати за ним слова чи невеликі.

Конспект НОД щодо розвитку мови для дітей першої молодшої групи. Читання вірша А. Барто «М'яч» Мета:допомогти дітям запам'ятати вірш А. Барто. Завдання. Освітні: вчити розповідати вірш за допомогою вихователя. Розширювати.

Конспект НОД щодо розвитку мовлення з елементами експериментування у першій молодшій групі. Читання вірша А. Барто "М'яч" Тема: читання вірша А. Барто "М'яч". Освітня сфера «Розвиток мови» Інтеграція освітніх областей. «Мовленнєвий розвиток»,.

Конспект НОД з розвитку мови у другій молодшій групі «Завчання вірша А. Плещеєва «Весна» Колпакова Наталія Володимирівна. Друга молодша група. Тема: Завчання вірша А. Плещеєва «Весна». Програмні завдання: Освітні.

мови
Конспект НОД у другій молодшій групі розвитку мови. Читання української народної казки «Заюшкіна хатинка» Конспект НОД у 2 молодшій групі з розвитку мови. Читання української народної казки «Заюшкіна хатинка». Інтегроване заняття із елементами.

Конспект заняття з розвитку мови у другій молодшій групі. Читання казки К. Чуковського «Плутанина» Тема: Читання казки К. Чуковського «ПУТАНИЦЯ» Мета: * Сприяти усвідомленню змісту вірша. * Формувати правило: сірники дітям.

Конспект заняття у другій молодшій групі. Читання вірша К. Чуковського «Телефон» Технологічна карта організованої навчальної діяльності Освітня область: Комунікація. Розділ: Художня література. Тема:.

ГО «Читання художньої літератури». Читання вірша Д. Хармса «Дивовижна кішка» у другій молодшій групі ГО «Читання художньої літератури». Тема: Читання вірша Д. Хармса «Дивовижна кішка» 1. Діти сидять на стільчиках. -Хлопці, к.