Конспект розваги з використанням елементів казкотерапії «За казковими доріжками» - Планета

конспект
Інтегровані освітні галузі: «пізнання», «комунікація», «соціалізація», «читання художньої літератури», «музика», «здоров'я».

Форми діяльності: спільна діяльність дорослих та дітей.

Мета: розвиток мови дітей дошкільного віку через зіткнення з казками різного жанру.

Завдання:

  • Збагачувати та активізувати словник дітей на тему «Казки»; розширювати світогляд, використовуючи казки різних жанрів.
  • Розвивати зв'язне мовлення, увагу, логічне мислення, координацію промови з рухами.
  • Підвищувати інтерес дітей до казок, використовуючи цікаві питання та ігри; виховувати почуття співпереживання, бажання допомогти товаришу.

Попередня робота: повторення казок, прислів'їв.

Матеріал: пелюстки з літерами, ілюстрації до казок, мнемотаблиці з казок, медалі.

Хід заняття:

Отже, друзі, розпочнемо програму.

Затій у нас великий запас!

А кому вони? Для вас!

Ми знаємо, ви любите ігри, пісні, загадки та танці.

Але немає нічого цікавішого, ніж наші чарівні казки.

А ми вітаємо наших учасників.

Команди, представтеся, будь ласка.

(Капітани по черзі представляють команди: озвучують назву та девіз)

Девіз команди «Золотий ключик»:

Девіз команди «Зірочка»:

Ми команда хоч кудись. Ми прийшли зараз сюди. У КВК гратимемо, І як зірочки блищати.

1.Конкурс «Розминка»

Вгадайте без підказки хто герої цієї казки?

(Завдання: назвати за описом героя казки. Команда отримує 1 бал за коженправильну відповідь. Максимум – 8 балів. Питання задається конкретному гравцю, а не всій команді).

— Дівчина, котра дуже хотіла поїхати на бал.

— Хлопчик, якого виростила зграя вовків.

- Молодший син царя.

— Хазяйка хатинки на курячих ніжках.

— Кого спіймав старий неводом у морі?

— Дівчинка зі снігу.

— Хто зробив Буратіно?

Команда «Золотий ключик»

— Кого врятувала ластівка від крота та миші?

— Будиночок, де мешкає мишка — норушка, жаба — квакушка.

— Жінка, від якої втік брудний посуд.

— Людина величезного зросту.

- У кого смерть на кінці голки?

— Дівчинка з блакитним волоссям.

2. Конкурс «Зашифрована казка» (за ТРВЗ)

А тепер без запинки,

Вгадайте по картинці.

Ой, хлопці, а куди ж зникли картинки? Що робити?

(Озираючись входять Базиліо та Аліса.)

Хе-хе-хе! Який шум із-за нас з тобою здійнявся!

З нами не жартуй! м'яко стеля, та жорстко спати!

(Звучить фонограма «Дует Кота та Аліси»).

Слухай, Базиліо, адже ми з тобою поганіли.

І не кажи! Стягнули ці картинки, а що в них користі?!

Ні краси, ні радості!

(Витягує з-за пазухи картинку, пробує її на зуб).

А головне – смаку немає!

Наче вату жуєш! Тьху!

Давай викинемо їх! Треба було нам у холодильник забратися, от куди! Там сметанка та ковбаска!

Холодильник, холодильник! Зараз як дам!

Що? Зараз я дам у око, зовсім сліпим станеш!

(Починають битися. Базиліо плаче)

Кіт: Я більше не буду, відпусти, Алісушка!

Аліса: Гаразд, відпущу!

Скажіть, шановні, чи не брали ви наші картинки?

Брали! Тільки толку від них ніякого!

Та це жне прості картинки - це схеми, за ними можна дізнаватися казку, і хлопці вас зараз цього навчать.

(Завдання: по представленій мнемотаблиці назвати казку. Максимальна оцінка - 5 балів. Завдання дається всій команді.)

розваги

(Казка «Червона Шапочка»)

конспект

розваги

(Казка «Курочка ряба»)

використанням

(Казка «Три порося»)

розваги

(Казка «Три ведмеді»)

розваги

Так, які ви молодці. А звідки ви знаєте?

Візьміть і нас до дитячого садка, ми теж хочемо слухати казки.

3. Домашнє завдання

Ну що, хлопці, візьмемо наших гостей до себе? Аліса, Базіліо, а чи знаєте ви, що казки можна не лише слухати, а й дивитися.

А ми зараз покажемо вам казки.

Дуже казки хороші, якщо їх люблять малюки! А ви, хлопці, любите слухати казки? Але ще цікавіше їх дивитися.

(Команди показують домашнє завдання: показують казку з використанням різних видів театру. Максимальний бал – 5 балів)

Кіт Базіліо, Алісо, сподобалися вам наші казки?

Так! Хлопці, які ви молодці!

Ви все знаєте, а грати любите? Давайте пограємо.

Рекламна пауза з глядачами.

(Музично-динамічна гра «Як живеш?»)

4. Конкурс «Казка брехня, та в ній натяк»

(Ведуча показує квітку, на пелюстках якої написані літери)

А це що таке?

Є в мене така квітка,

Не вплетеш його у вінок.

Сім чарівних пелюсток

Принесли нам різні слова.

А давайте з пелюсток складемо слово-назву казки.

(Діти з пелюсток з літерами складають назву казок «КОЛОБОК» та «ТЕРЕМОК». Максимальна оцінка – 5 балів.)

5.Конкурс для вболівальників.

Лиса Аліса, кітБазиліо, у наших команд є чудова група підтримки, пограйте з нашими вболівальниками.

Ну що, хлопці, пограємось?

(З уболівальниками проводиться тренінгова гра. За це їхній команді присуджуються додаткові бали. Максимальна оцінка – 5 балів.)

Команда «Золотий ключик»

(Діти виконують рухи відповідно до тексту)

Буратіно потягнувся, Раз нахилився, два нахилився. Руки убік розвів, Видно ключик не знайшов. Щоб ключик наш дістати, Треба на носочки встати.

Три ведмеді йшли додому. Тато був великий - великий. Мама трохи нижча ростом, А синок - малютко зовсім. Дуже маленький він був, З брязкальцями ходив: Дзинь, дзинь, дзинь.

А тепер слово надається журі.

(Журі підбиває підсумки, підраховує бали)

Хлопці! Ви сьогодні дуже добре грали, відповідали на всі запитання. Я бачу, що ви – чудові знавці казок. Прийміть нагороди.

(Журі та Аліса вручає учасникам медалі у вигляді сонечка)

Добре, хлопці, у вас у дитячому садку, та тільки час нам додому. Чи можна ми ще прийдемо до вас у гості?

Звичайно, наш дитячий садок «Сонечко» завжди радий гостям. І хочемо подарувати вам на прощання велику книгу казок, бо

Нам казки дарують диво,

А без чудес не можна,

Вони живуть всюди

І нам вони друзі.

Там сонячні фарби

Танцюють вальс для вас.

Нам не прожити без казок,

Їм не прожити без нас!

Автор: Стиденко Алла Олександрівна, вихователь МКДОУ «Підгоренський дитячий садок №2», смт. Підгоренський, Воронезька область, Україна.