Конспект уроку сільськогосподарської праці - Конспект уроку сільськогосподарської праці - Вівці

сільськогосподарської

Конспект уроку сільськогосподарської праці Тема уроку: «Вівці та кози, їх роль у житті людини». в 6 класі.

уроку

Конспект уроку сільськогосподарської праці у 6 класі.

Тема уроку: «Вівці та кози, їх роль життя людини». Мета уроку: Узагальнити знання учнів про вівці і козах. Завдання уроку: Освітні завдання: - закріпити знання дітей на тему «Вівці та кози; підвищувати навчальну активність.

сільськогосподарської

Корекційно-розвиваючі завдання: - розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, логічне мислення через виконання завдань на повторення пройденого матеріалу; вміння аналізувати. Виховні завдання: - виховувати любов до тварин та піклування про них; - формувати позитивне ставлення до праці. Обладнання: презентація «Вівці та кози», ноутбук, екран, проектор, картинка-пазли , картки із завданнями, ілюстрації із зображенням овець і кіз, ножиці для стрижки овець, чески, чорна скринька, бочка. № Етапи уроку Зміст уроку

сільськогосподарської

Організаційний момент. (настрій учнів на навчальну діяльність, підвищення мотивації навчання). 1. 2. Актуалізація знань. Повідомлення теми і мети уроку. Хлопці, встаньте красиво, розправте плечі і посміхніться один одному. - Здрастуйте, хлопці! прийшли гості. - Давайте привітаємо їх. Позвонив уже дзвінок, Починати час урок. До наших гостей поверніться Ну й мило посміхніться. Поверніться ви до мене Будьте всі уважні, Дбайливі і старанні! А почнемо ми наш урок ось з чого. Мені хотілося б, щоб ви самі назвалитему нашого уроку. А допоможуть нам у цьому загадки. (На дошці висить аркуш паперу. Він порізаний на 5 частин. На кожній частині загадка, відгадавши її, ми перевертаємо цю частину. Коли всі частини будуть перевернуті , то ми зберемо малюнок, і ви мені скажіть, чим ми сьогодні займатимемося. Про що піде мова на уроці. Діти самі читають загадки).

сільськогосподарської

1. Висока і зелена Ніби скошена вона. Вівці, кози та корови Є її завжди готові. (Трава) 2. Спереду --- п'ятачок, Ззаду --- гачок, Серед --- спинка, На спинці --- щетинка. (порося). 3. Виганяли роги, Погуляти на луги. І роги ввечері Прибрели з молочком. (корова). 4. У будинок чужого не пущу, Без хазяїна сумую. (собака) 5. Мордочка вусата, Шубка смугаста, Часто вмивається, А з водою не знається. (кішка). Що ж у нас вийшло? Хто хоче зібрати малюнок?

конспект

3. Закріплення вивчених знань. Вчитель читає загадку. Є роги, а не баран, Хвіст свічкою, а не білка, Не корова, а молоко дає. (коза) По горах, по долах Ходить шуба та кафтан. (Баран) - Правильно. Це коза і баран. - Так про що ж ми сьогодні говоритимемо? - Назвіть тему нашого уроку. Тема нашого уроку: «Вівці та кози, їхня роль у житті людини». (На дошці я вішаю листки із темою уроку). Хлопці, у нас сьогодні відповідальний урок, урок повторення. Сьогодні ми закріпимо знання, отримані на попередніх уроках. Я б хотіла, щоб ви були активні, показали свої знання, не відволікалися. урок пройде у вигляді гри. Гра не командна, а кожен гратиме сам за себе. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете жетон. Правила гри: з місця невигукуємо, піднімаємо

сільськогосподарської

руку, відповідаємо повною відповіддю. Наприкінці уроку підіб'ємо підсумок. Дізнаємося хто кращий знавець за темою: «Вівці та кози». Я пропоную почати нашу гру. Слайд (коза і вівця)
1.завдання Чи є подібність між козою і вівцею на вигляд? (Коза, так само як і вівця, має: 1)кілька подовжений тулуб, 2 ) невелику голову, 3) міцні ноги з роздвоєними копитами, тобто парнокопитні, 4) тіло вкрите вовною різного забарвлення.) 2. Чим кози відрізняються від овець? (5) (1) На голові у кози самки є роги. А вівці здебільшого безрогі тобто. комолі. (5) Багато коз мають бороди. Картка «Дорисуй, чого не вистачає у тварин». Погляньте уважно. Чого не вистачає тварин? А може, щось зайве? - Розфарбуйте тільки тих тварин, про яких ми сьогодні говоримо. (козу та вівцю).

конспект

2. Завдання «Вгадай тварина». Перед вами на партах лежить коза і вівця. Я зачитуватиму питання, в яких зазначені деякі особливості тварини, ваше завдання визначити до вівців або коз ці особливості відносяться. Вам потрібно буде підняти потрібну тварину. 1) Ці тварини дуже рухливі, люблять забиратися на найвищі місця, прив'язуються до господаря, мають незалежний характер, при поганому догляді стають примхливими і злими, воліють жити сім'ями. (Кози) Фізкультхвилинка 2) Ці тварини витривалі, стадні, вони боязкі, обережні, полохливі, слухняно йдуть за своїм ватажком. (вівці) 3) Їдять все: траву, листя дерев, коренеплоди, гарбуз, кабачки, зерно. У літній час на пасовищі вони вищипують і висмикують траву з коренем. Тому стада можуть завдати великої шкоди місцевій рослинності. Щоб цього не відбувалося, пасовища змінюють і контролюють кількість тварин,на них. (Кози) 4) Вони можуть здійснювати переходи на великі відстані, поїдати грубі і низькорослі пасовищні рослини, обходитися деякий час без води. Їх стрижуть двічі на рік: навесні та восени. (вівці)

сільськогосподарської

3 завдання. Чиї це дітки? (слайд) У багатьох тварин взимку або навесні, це буває найчастіше, з'являються діти. Вам потрібно буде з'єднати стрілочками тварин з їх дитинчатами. Назвати кожного з них. Відкрийте зошити. Запишіть число та тему уроку. Ми запишемо декілька пар. (Йдемо) Подивився на всі боки — Є їжа і тут і там (повороти) Під копитами трава (йдемо) А над головою листя (дивимося вгору) Нахились – капусту їж ( нахил) А вгорі – великі груші (вгору на носочках 4 завдання. «Четвертий зайвий» (слайд) 5).

конспект

6. А зараз виконаємо роботу за картками. Відкрийте зошити та запишіть. Заберіть зайве слово.  Корова, вівця, качка, кролик  Лисиця, вовк, ведмідь, коза  Свиня, зебра, кінь, корова  Лоша, козеня , Ягня, корова. 5 завдання. Який період життя овець і кіз показаний на малюнку пасовищний або стійковий? (слайд) А хто мені може сказати, що означає пасовищний період? Стійловий? Скільки триває пасовищний період овець та кіз?

сільськогосподарської

уроку

Чим покрито тіло вівці? Що таке жуйка? Що виготовляють із вовни овець? Яким має бути приміщення для овець та кіз? 7 завдання. А зараз сюрприз «Чорна скринька» (5) (слайд) Як ви думаєте? Що знаходиться в цій скриньці? Я вам трохи підкажу. Це предмет, яким ми можемо скористатися двічі на рік придогляду за вівцями? Цей предмет залізний. Що це? (Ножиці) Для чого використовують цей предмет? А ще є чески. Ось подивіться. Ще моя бабуся чухала ними пух і шерсть. А ще є прядка. 8 завдання. «Закінчи пропозицію». (слайд) Це завдання ми виконуватимемо у себе в зошитах. Приміщення для овець та кіз необхідно містити в …. . Підстилка завжди повинна залишатися ……………… Свіжа підстилка оберігає шерсть і пух тварин від …………

уроку

Вигульний двір взимку потрібно очищати від ………………… Годівля чистять …………………………… ( слова для довідок: кожен день, забруднення, чистоті, сухий, снігу). Слова на дошці. Перевірка, а потім запис у зошитах. РЕБУС 9 завдання. «Ветеринар». А якщо наші тварини захворіють? Хто може їх полікувати? А кого він ще лікує? А як називають такого доктора? Учні пояснюють, навіщо потрібен лікар для домашніх тварин. Люди яких професій доглядають тварин? (Доярка, пастух, пташниця, конюх). Так, хлопці, людина зобов'язана піклуватися про своїх вихованців: вигулювати, годувати, лікувати, вичісувати шерсть і т.д. Якщо ми будемо за ними добре доглядати, то можемо Рефлексія.

сільськогосподарської

Підбиття підсумків уроку. отримувати від них користь. 10 завдання. Що ми отримуємо від тварин? Слайд «Коза» Впишіть у порожні клітини (використовуючи літеру підказку) назви цінної продукції, яку вони дають людині. м м п Слайд «Вівця» ш про м

уроку

ж Слайди «Що ми отримуємо від тварин?» Якщо ви коли-небудь матимете вдома овець і кіз. Ви повинні будете знати правила безпечної роботи по догляду за кізами та вівцями.

Молодці, хлопці! Із завданнями ви впоралися. Я бачу, що матеріал ви засвоїли. Можливо, ці знання стануть вам у нагодісамостійного життя після закінчення школи. - Підніміть руки ті, кому сподобався наш урок. А що вам запам'яталося найбільше? А що ми повторювали сьогодні на уроці?

конспект

А зараз ми з вами підіб'ємо підсумок гри, хто, скільки набрав жетонів. Мені було приємно з вами працювати. Всім дякую за урок. СЛАЙД ДЯКУЮ. Виставлення оцінок.