Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з використанням пальчикових ігор для старшої групи

Яна КатковаКонспект відкритого заняття з розвитку мови з використанням пальчикових ігор для старшої групи «Як Сонце Весні допомагало»

Конспект ООД для дітей старшої групи

зрозвитку мови з використанням пальчикових ігор

«Яксонце Весні допомагало »

Розробила: вихователь МБДОУ«Дитячий садок № 45»Я. Н. М'ячова.

Мета:розвиток зв'язного мовлення дітей через складання описового оповідання провесну за опорними картинками.

• Формувати вміння складати розповідь з опорних картинок;

• Формувати образну мову(підбирати порівняння, епітети);

• Розширювати та активізувати словниковий запас;

Розвивати дрібну моторику за допомогоюпальчикових ігор ;

Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

Інтеграція освітніхобластей:

Способи та методи:

- інформаційно-рецептивніметоди: оповідання, пояснення, показ способу дій;

- репродуктивні: питання, вправи, спільне виконання дій, покази, приклади;

- частково-пошукові: схематизація, проблемні питання, проблемні ситуації, ігрові вправи;

- дослідні: елементарна дослідницька діяльність;

- Створення умов для психологічного та емоційного комфорту вихованців(музичний супровід);

- Ігрові прийоми у роботі з дітьми;

-розвиток та підтримка пізнавального інтересу дітей;

- поєднання різноманітних засобів на одномузаняття та ін.

• Конверт із листом.

• Картки із зображенням лампочки, багаття,сонця ; характерних ознаквесни ; перелітних птахів; диких тварин.

• Площинне зображення берези з листям, що розпускається.

• Білизняні прищіпки, гілочки.

Сонце з прикріпленими до нього одним кінцем жовтими стрічками.

• Виготовлені з паперусоня на кожну дитину.

• Аудіозапис«Струмок»,«Голоси птахів», В. Моцарт«Весняна соната», Аудіозапис«Відкриття конверта », Аудіозапис«Чарівник»

Хід заняття

Вихователь. Діти, сьогодні вранці біля дверей нашоїгрупи, я виявила конверт з написом«Дітям дитячого садка». Я вирішила дочекатись вас і подивитися, що за лист нам прийшов.

Та ось біда: прибрала конверт, і не пам'ятаю - куди. Діти,допоможіть, будь ласка мені його знайти!

(діти знаходять на одній із полиць конверт.)

Хлопці, а як ви вважаєте від кого цей лист?(від чарівника)

Я пропоную вам пройти, сісти за столи, і ми разом відкриємо конверт і прочитаємо лист (Вихованець пропонує дітям сісти на місця і читає лист).

Каже Чарівник: «Здрастуйте, хлопці! Я добрий Чарівник і мені ДУЖЕ потрібна вашадопомога ! Я написав для вас казку проВЕСНУ, але зла чаклунка зачарувала частину моєї казки перетворивши її на картинки, які лежать у конверті! Хлопці,допоможіть мені будь ласка розчарувати КАЗКУ!»

Вихованець: Хлопці,допоможемо ​​чарівнику - розчарувати казку?(Так)

Пропоную вам сісти правильно, складемо руки поличкою, я запитуватиму тільки тих хлопців, хто піднімає руку. Вигукувати не можна, інакше чаклунство незруйнується.

«Жили-були чотири часироку: Зима,Весна, Літо, Осінь. Жили вони дружно і по черзі правили всім світом: три місяці - Зима, три місяці - Весна, три місяці - Літо і три місяці - Осінь. Але якось Зима вирішила, що вона найголовніша і не захотіла поступатися місцемВесні. Засумували під сніговим покривалом рослини. Птахи перестали співати пісень. Люди втомились топити печі, щоб хоч трохи зігрітися. Занепокоїлися Осінь та Літо. АВесна сказала : «Не сумуйте! У мене є диво, яке допоможе перемогти холод».

Хлопці, а далі казка зачарована та обривається. Але в конверті лежать картки, на яких намальовані лампочка, багаття і сонце. Як ви думаєте, що з цього може бути дивом, яке допоможе Весні?(Сонце )Дійсно,сонце - найбільше і добре диво. А ще воно яке?

Гра«Порівняй та назви»

Сонце жовте, як(кульбаба).

Сонце кругле, як(м'ячик).

Сонце ласкаве, як(бабуся).

Сонце рум'яне, як(млинець).

Казка скінчилася?(ні).

Як же сонце допомагає Весні? Що воно робить, щоб світ знову розквіт яскравими фарбами?

Пропоную заплющити очі і прислухатися, може, звуки намдопоможуть ? (Аудіозапис«Струмок»).

Що ви почули?(Шум, дзюрчання струмка.)Вірно. Подивіться, а в конверті ще є картки.(Картки із зображенням ранньоївесни ). Пропоную продовжити казку, а картки нам у цьомудопоможуть.

Вихователь дає зразок оповідання з картинок.Сонце стало пригрівати і світити яскравіше, ніж узимку. Почав танути сніг, потекли струмки, забрязкотіла крапель.

Вихователь.А що буде далі?(Виставляється картка із зображенням гілки з нирками, що лопнули.)

Вода напоїла землю, на деревах набрякли бруньки, почало розпускатися листя.(Виставляються картки із зображенням первоцвітів та молодої трави).

Діти. З'явилися перші квіти, почала зеленіти трава.

Вихователь. У нас під березкою також виросли квіти.(картки ставляться під березу). Назвіть їх.(мати-й-мачуха, конвалія).

Молодці! А зараз я вас запрошую на галявину – на м'яку зелену траву.

Точковий масаж:«Намалюй те, про що ми говорили».

Діти сідають на килим один за одним і на спині попереду сидить "малюють"сонечко, струмки, крапель, квіти.

Вихованець: Молодці! Ну що, хлопці, продовжимо казку?(Так)

Навесні з'являються комахи. Які?(Метелики, мурахи, комарі).

Як ви вважаєте, хто зрадів тому, що з'являються комахи?(Птахи).

Пропоную уявити, що ми у лісі, де дуже тихо. Заплющте очі і послухайте. (Аудіозапис«Голоси птахів»)

Що ви чуєте?(голоси птахів)

Як називаються птахи, які восени відлітають, анавесні повертаються ?(Перельотні).

Вихователь(картинки із зображенням перелітних птахів прикріплюються до берега.)

Подивіться на нашій березці сидять птахи. Яких перелітних птахів ви знаєте?

Чим займаються птахи, коли повертаються додому?(будують нові гнізда, ремонтуютьстарі )

Хлопці,допоможемо ​​нашим пташкам збудувати гніздо?

Пальчикова гімнастика з прищіпками«Побудуємо гніздо»

Під музику В. Моцарта "Весняна" діти беруть прищіпки і, затискаючи ними, як дзьобиками, гілочки, і будуютьгніздо.

Вихователь Чудові гніздечка у вас вийшли, пташкам дуже вони сподобаються.

В-ль: Продовжуємо розчаровувати казку.

Відгадайте загадку: Взимку білий, влітку сірий. Хто це?

(Картка під березою заєць після линяння)Ой, подивіться, під березою заєць!

(Картки із зображенням інших тварин).

Як змінюється зовнішній вигляд диких тварин з настаннямвесни(линяють)

Фізмінка«Зарядка тварин»

Раз - присядка, два - стрибок(присідають, стрибок дома)

Це заяча зарядка.

А лисята, як прокинутися(кулачками потерти очі)

Люблять довго потягнутися (потягнутися)

Обов'язково позіхнути,(позівають)

Ну і хвостиком вилькнути!(повилюватихвостиком: вправо, вліво)

Ну от і розклали всі картки по порядку.

А зараз ви уважно послухаєте казку, яка в нас вийшла за допомогою картинок.

Вихователь дає зразок оповідання з опорних картинок.

Вихованець: Хлопці, а тепер я пропоную вам спробувати розповісти казку, а картинки вамдопоможуть.

ДітиСонце гріє яскравіше, ніж узимку. Тане сніг, з дахів звисають бурульки, дзвенить крапель. Тікають струмки. Нирки дерев набухають і лопаються, з'являються листочки. На проталинках розпускаються перші весняні квіти. Починає зеленіти трава. З'являється перша зелена трава. З півдня повертаються перельотні птахи. Вони перевіряють старі гнізда і будують нові. Птахи відкладають яйця, щоб висиджувати пташенят. Звірі линяють.

Вихованець: Молодці, хлопці! Яка чудова казка у вас вийшла!

Так у чому головна причина того, що за зимою обов'язково приходитьвесна ?(Сонце піднімається вище, світла яскравіше і сильніше)

Запрошую всіх пройти на лужок і стати в гурток.

Скажіть, чи ви любитевесну ?

Зараз кожен із вас говоритимемо, за що він любитьвесну, і витягуватимемо стрічку з кола, яке я тримаю в руках.

Вихованець: подивіться, що в нас вийшло?(Сонце )

Правильно! Ось ідопомогли ви Чарівнику перемогти чари Чаклунки і розчарувати казку!

РЕФЛЕКСІЯ: Хлопці, сподобалася вам казка?

Про що казка?

А як ми з вами перемогли чари чаклунки?

А за цей добрий вчинок Чарівник вам дякує і надіслав сонечки.

До листа додані маленькі сонечки.

Конспект безпосередньо-організованої діяльності з розвитку мови у старшій групі «Оповідання про весну» Мета: формувати вміння складати описову розповідь із опорою на схему. Завдання: • Закріплювати знання про пору року «Весна», про характерні.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови «Опис іграшок із використанням схеми» Мета: • Розширити уявлення дітей про іграшки. • Вчити дітей, складаючи самостійний опис, керуватись запропонованою схемою.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови із застосуванням ІКТ у старшій групі «Екскурсія на телебачення» Мета: Розвивати мовлення дітей через закріплення знань про природу, тварин, здоров'я людини. Розвиток вільного спілкування з дорослими та дітьми.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови у старшій групі «Зачарований ліс» Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення у старшій групі МБДОУ д/р № 40 «Калинка» м. Лесосибірська Вихователь: С. Н. Сучкова Тема: «Зачарований.

Конспект відкритого заняття з розвитку зв'язковогопромови у старшій групі «Подорож у зимовий ліс» Конспект відкритого заняття з розвитку зв'язного мовлення у старшій групі Тема: «Подорож у зимовий ліс» вихователь: Костенко Оксана Володимирівна.

Конспект заняття з розвитку мови з використанням мнемотаблиць у старшій групі Завдання: 1. Вчити переказувати текст із опорою на мнемотаблицю. 2. Вчити дітей слухати невелику розповідь, відповідати на запитання. 3. Закріплювати.

Конспект заняття з розвитку мови у старшій групі з використанням методу моделювання Завдання: - вчити дітей ділити найпростішу казку на смислові закінчені уривки; - Познайомити дітей із поняттям про різний спосіб вираження.

Відкрите заняття з розвитку мови у старшій групі «Як сонце весні допомагало» Мета: Уточнювати та розширювати уявлення про перелітних птахів, весняні зміни в живій та неживій природі. Вчити складати оповідання.