Конспект заняття «Хто живе на підвіконні Характерні ознаки кімнатних рослин»
Ірина СтасиловичКонспект заняття «Хто живе на підвіконні? Характерні ознаки кімнатних рослин»
Тема: «Хтоживе на підвіконні ?Характерні ознаки кімнатних рослин »
Мета: познайомити зкімнатними рослинами на прийомі тих рослин, які знаходяться в дитячому садку; обговорити питання про значеннякімнатних рослин у житті людини, продовжувати знайомити з правилами догляду закімнатними рослинами.
Зміст організованої діяльності дітей
1. Організаційний момент.
Вихованець: Хлопці, хтось до нас стукає. Подивіться, нам принесли листа. Його написала Фея, яка живе в царстві квітів. Давайте присядемо на стільчики, і я вам його прочитаю.(Читає лист)
«Незабаром у нас відбудеться Балкімнатних квітів. Але щоб отримати запрошення на Бал, ви повинні розповісти, чи любите викімнатні рослини, чи знаєте ви, як доглядати їх. Поспішайте показати свої знання та отримати запрошення. Бажаю вам усім удачі!». Фея.
Вихованець: Хлопці, а куди ж нас запросила Фея?
Діти: На балкімнатних рослин.
Вихованець: Хлопці, а що ж таке бал? А балкімнатних рослин ?
Діти: Свято, де танцюютькімнатні рослини.
Вихованець: Хлопці, а ви пам'ятаєте, що нам написала Фея у своєму листі?
Діти: Розповісти прокімнатні рослини і як їх доглядати.
Вихованець: А як ви думаєте, чомурослини називають кімнатні ?Діти: Тому щоростуть у будинку.
Вихованець: Хлопці, а у нас у групі єкімнатні рослини, а де вони знаходяться?
Діти: У куточку природи.
Вихованець: Як ви вважаєте, навіщо ми їх посадили?
Діти: Щоб було красиво, щоб повітря було чистіше, щоб ми спостерігали і доглядали їх.Рослини лікують людей. Вони відлякують шкідливих комах.
Вихованець: А ви знаєте їхню назву?
(Діти називаютькімнатні рослини, вихователь ставить на стіл, щоб докладніше розглянутикімнатні рослини.)
Хлопці, а ви помітили, що в нас з'явилася новакімнатна рослина ? Воно називається алое. Як воно називається? Повторіть.
Виховник: Взимку, коли земля вкрита снігом, дерева гнуться від сильного вітру, нас радують ніжні зелені гілочки або квітка, що розпустилася.
Вихованець: Хлопці, а давайте докладніше розглянемокімнатні рослини.
Герань: У герані велике листя; якщо їх потерти, з'являється різкий запах, який відлякує міль. Квіти у геранікрасиві: білі, червоні, рожеві.
Бальзамін: Стебло у нього тонке, тендітне, листя невелике, зелене, бальзамін довго цвіте.
Фікус: У фікуса стебло тверде, деревоподібне. Хлопці, а якої форми листя у фікуса.
Діти: Широкі, товсті.
Вихованець: А якого кольору.
Діти: Темно - зеленого.
Вихованець: Молодці хлопці. А як називається ця новакімнатна рослина.
Виховник: У алое м'ясисте листя з шипами по краях, алое лікарська квітка, його листя прикладають до ран. А у кого не будь така квітка вдома?
Вихованець: Хлопці, давайте уявимо, що викімнатні квіти і вийдемо, зробиморозминку:
Тягне досонцю пелюстка
І від вітру він хитається
Низько, низько до землі нахиляється,
А потім знову піднімається
І всім мило посміхається!
Вихованець: Відпочили, а тепер давайте сядемо на стільчики і продовжимо розмову прокімнатні рослини. Ой, хлопці, подивіться всі рослини на місці, мені здається когось не вистачає. Як ви думаєте, якої рослини немає?
Діти: Відповіді дітей.
Вихованець: А давайте пограємось у гру.
Проводиться гра«Якоїрослини не стало ».
(На столі стоїть кількарослин. Діти відвертаються або заплющують очі. У цей час вихователь прибирає однурослину. Завдання дитини - вгадати, яке саме.)
Виховник: Хлопці, а що ж спільного у цихрослин.
Діти: Стебло, листя, квітка, корінь.
Вихованець: А що ж потрібно зробити, щоб нашірослини були такі красиві.
Діти: За ними потрібно доглядати.
Вихованець: Хлопці, назвіть мені правила догляду закімнатними рослинами.
Діти: - Поливати квіти водоюкімнатної температури, і поливати потрібно по краю горщика.
- Розпушувати паличкою поверхню землі в горщику, щоб до коріння надходило повітря.
- Витирати пил з великого листя ганчіркою або губкою, а дрібне листя оббризкуємо пульверизатором, або великим пензликом.
- Стежити за чистотою квіткових горщиків та піддонів.
Вихованець: Молодці хлопці. А зараз я вам роздам картинки, на них зображені рослини і квіти.
Ви на них уважно подивіться, покажіть і назвіть мені тількикімнатні.
(Діти знаходятькімнатні рослини і називають ).
Молодціхлопці, що правильно назваликімнатні рослини.
Звучить «Вальс квітів» з балету П. І. Чайковського «Лускунчик» (12). Входить Фея квітів.
Фея квітів: Привіт хлопці
Фея квітів: Ви отримали мій лист? Адже не випадково я надіслала його вам. У вас у групі дуже гарні квіти. Бачу, що ви їх любите, доглядаєте їх. А чи знаєте ви їхні назви?
Діти: Так. Називаютькімнатні рослини.
Фея квітів: Хлопці, я дуже задоволена і всіх вас запрошую на Бал квітів, що відбудеться навесні!(Під музику Фея роздає запрошення)


Сценарій КВК для дітей старшої групи «У світі кімнатних рослин» Сценарій розваги у старшій групі «КВК – у світі кімнатних рослин» Мета: 1. Закріпити знання дітей про кімнатні рослини та способи.
Конспект логопедичного заняття «Характерні ознаки осені. Листопад» Мета: познайомити з поняттям «листопад», розширювати знання про ознаки осені, сприяти розвитку уваги, мислення, пам'яті, розвивати.
Конспект НОД «Царство кімнатних рослин» середня група Конспект НОД з екології у середній групі «Царство кімнатних рослин» Цілі: формувати поняття «кімнатні рослини», вміння порівнювати.
Загадки кімнатних рослин Сучасне життя вимагає використання нових природоохоронних технологій. Ефективність природоохоронних заходів убагато в чому залежить.
Заняття в підготовчій групі «У світі кімнатних рослин» Мета: Закріпити уявлення про кімнатні рослини (назви, ознаки живого організму) та способи догляду.
Заняття у старшій групі «Черенкування кімнатних рослин» Заняття у старшій групі на тему «Черенкування кімнатних рослин» Цілі: 1. збагачення словникового запасу. 2. продовжувати навчати дітей описувати.