Конспект заняття у старшій групі з розвитку мовлення Тема «Транспорт»

Олена ПервушинаКонспект заняття у старшій групі з розвитку мовлення Тема: «Транспорт»

Конспект заняття у старшій групі з розвитку мови

Тема :«Транспорт »

Мета: уточнення та розширення словника дітей потемі: “транспорт”.

Ввести в словник дітейпоняття:транспорт ; повітряний, водний, наземнийтранспорт.

Удосконалювати граматичний ладмови використовуючи ігрові вправи.

Продовжуватирозвивати словесно-логічне мислення, увагу, використовуючи ігрові прийоми (розгадування загадок, “четвертий зайвий”,«назви ласкаво», «хто чим керує?», «безглуздя»).

Наочні (слайди, картинка із зображенням різних видівтранспорту ).

Словесні (9) (бесіда, питання, загадки) ;

Практичні(рухливіігри: “”,, вправа “зібери з частин”, “”).

Обладнання: мультимедійне обладнання, столи стільці за кількістю дітей, картинки з різними видамитранспорту, розрізні картинки,

Хід заняття

I. Організаційний момент

Вихованець: хлопці я дуже рада всіх вас сьогодні бачити.

Давайте встанемо в коло, візьмемося за руки та привітаємо один одного посмішкою. Чудово, від ваших усмішок відразу стало світлішим і теплішим.

Сьогодні до нас прийшли гості, давайте вітаємо їх.

З: хлопці, ви любите подорожувати?

Тоді сьогодні я пропоную вам вирушити в подорож, а на чому ви дізнаєтеся, якщо розгадаєте мою загадку.

У полі сходи лежить,

Будинок сходами біжить

В.: вірно, значить, на чому ми вирушимо до нашої подорожі?

В: чудово, ви вгадали, які ви молодці!

Подивіться, будь ласка, на наш чудовий потяг

Показ презентації(Слаїд №1)

Поїзд уже під'їжджає, давайте покажемо голосом, як він наближається до нас ууууу”

Але перш, ніж ми займемо свої місця і поїдемо в подорож, давайте згадаємо правила перебування впоїзді:

“Уважно слухай, іншим не заважай,

Коли тебе спитають, тоді відповідай”.

В.: поїзд уже готовий до відправлення, а ви готові?

В: відмінно! Тоді наш поїзд вирушає у дорогу!

В.: увага! Поїзд прибуває на першу станцію "Загадай-ка"

(звук-гуд поїзда)

В: на цій станції ми відгадуватимемо загадки.

(діти по черзі встають і загадують загадку).

1 загадка: шарудять чотири шини

В: правильно, молодці.

1 дитина: ось сталевий птах,

У небеса прагне

А веде її пілот.

В.: чудово, дякую, маша.

2 дитина: ходить місто-велетень на роботу в океан

3. дитяЧудо-птиця, червоний хвіст,

Полетіла в зграю зірок.

4 дитина:Що за диво - довгий будинок!

Пасажирів багато у ньому.

Носить взуття з гуми

І харчується бензином.

В. давайперерахуємо всі слова-відгадки : машина, літак, корабель, ракета, автобус.

Максиме, як ти думаєш, як усі слова-відгадки можна назвати одним словом?

Максим: цетранспорт.

В.: діти, всі згодні?

В.: вірно, молодці! Впоралися із завданнями на цій станції.

2. Ст: увага! Наш поїзд рухається далі, подивіться, будь ласка, ліворуч, ми прибуваємо на станцію "Називай-ка" (звук-гуд поїзда) .

Подивітьсяуважно на екран і скажіть, як називаєтьсятранспорт, наякому:

- літають повітрям?

Д.: повітрянийтранспорт.(слайд №4)

З: здорово, молодці!

Ст: як називаєтьсятранспорт, наякому:

Д.: воднийтранспорт.(слайд №5)

Ст: як називаєтьсятранспорт, наякому:

Д.: наземнийтранспорт.(слайд №6)

В.: відмінно, ви дуже тішите мене своїми правильними відповідями.

3. Добре наш поїзд вирушає далі і ми прибуваємо на станцію«керівниця»

Проводиться гра«назви ласкаво»(машина-машина, корабель-кораблик,колесо-колесо,трамвай-трамвайчик,літак-літак,

Проводиться гра:«Хто чим керує»

З.: Хлопці скажіть атранспорт може рухатися і працювати без чиєїсь допомоги?

В: Ви повинні уважно дивитися на екран де буде з'являтися видитранспорту і відповідати на питання :«хто керує тією чи іншою технікою?»а ви мені відповідати.

Питання: хто керує літаком?

Питання: хто керує машиною?

Д.: водій, водій.

Питання: хто керує ракетою?

Питання: хто керує пароплавом?

Питання: хто керує автобусом?

Питання: хто керує поїздом?

В.: як одним словом назвати те, що ви називали?

Гра доскажи слівце

Літак летить високо, а ракета ще(вище)

Літак летить далеко, а ракета ще (далі)

Літак великий, а ракета (більше)

Велосипед їде швидко, а машина (швидше)

Машина важка, а трактор (важчий)

В:молодці хлопці ви впоралися з грою.

В.: ми прибули на станцію “Виключай-ка” (звук-гудок поїзда) .

В.: всі жителі цієї станції дуже люблять грати у “Четвертий зайвий”, а ви хочете пограти в неї?

П.: уважно подивіться на екран, знайдіть зайву картинку, назвіть її і поясніть чому.

Даша: зайвий вертоліт, бо це повітрянийтранспорт, а решта – наземний.

В.: діти, всі згодні з дашею? Чи хтось думає інакше?

В.: все правильно! Ви в мене дуже здогадливі.

Подивіться на таку картинку, що зайве тут?

Д.: зайвий поїзд, тому що це наземний транспорт, а решта – водний.

В.: усі думають так само?

Подивіться уважно на наступну картинку, що тут зайве?

Д.: зайвий літак, тому що це повітрянийтранспорт, а решта - наземний.

В.: які ви молодці. Так порадували мене своїми правильними відповідями!

В:давайте з вами хлопці відпочинемо і проведеморозминку:«Ми-шофери»

Діти встають у коло і повторюють слова та рухи за вихователем.

(діти повинні показувати рухи)

Їдемо, їдемо машиною(рух кермом)

Натискаємо на педаль(ногу зігнути в коліні, витягнути)

Газ вмикаємо, вимикаємо(важіль повернути до себе, від себе)

Дивимося уважно ми в далечінь (9 долоню до лоба)

Двірники вважають краплі

Праворуч, ліворуч – чистота! («двірники»)

Волосся сіпає вітер(пальцями скуйовджувати волосся)

Ми шофери хоч куди!(великий палець правої руки вгору)

5. Ст: діти, нам треба поспішати, нас уже чекають на іншій станції.

Увага! Увага! Подивіться, будь ласка, вперед, поїзд прибуває на станцію "Забувайка" (звук-гуд поїзда) .

В.: хлопці,на цій станції живе чудовий художник, який малює незвичайні картини, а чи ви хочете на них подивитися?

В.: тоді давайте на них подивимося, подумаємо та визначимо, що ж у цих картинах незвичайного. Знайдемо помилки художника.

Д.: на цій картинці у літака крила як у птаха.

Д.: на цій картинці колеса у велосипеда квадратні, а не круглі.

Вам сподобалися незвичайні картини художника?

Д.: так, сподобалися.

8. ст: дуже добре. 5. Ст: сідайте за столи.

В.: діти, ми прибули на станцію “збирайка”(звук-гуд поїзда).

В.: жителі цієї станції приготували для вас сюрприз, ви зможете дізнатися, що це, якщо зберете розрізну картинку.

(діти збирають картинки)

Чудово! Ви знову мене потішили. Зберіть, будь ласка, картинки в тарілочки.

В.: наш чарівний потяг продовжує свій рух.

В.: хлопці, час нашої подорожі добігає кінця, нас напевно вже зовсім зачекалися у дитячому садку.

Увага! Наш чарівний поїзд прибуває на кінцеву станцію "Дитячий садок"

(звук-гуд поїзда).

Виходьте з поїзда, давайте попрощаємося з ним і покажемо голосом, як поїзд

Їде, віддаляється від нас “ууууу”

З: на прощання помахайте поїзду рукою.(махають)

В.: Вам сподобалась наша подорож?

З: підійдіть, будь ласка, до мене.

Згадаймо всі станції, на яких ми сьогодні з вами побували.

А ви, будь ласка, скажи, яка станція вам сподобалася найбільше?

1 дит.: мені сподобалося відгадувати загадки.

2 дит.: мені сподобалося називати різні видитранспорту.

3 дит.: мені сподобалося відпочивати.

4 дит.: мені сподобалося збирати картинку.

5 дит.: мені сподобалося грати в гру«хто, чим керує?»

6 дит.: мені сподобалася гра "4-й зайвий".

7 дит.: мені сподобалися смішні картини художника.

В: чудово! Діти, які ви молодці! Виконали сьогодні правильно багато завдань! Я за вас дуже рада.

Давайте подякуємо нашим гостям і попрощаємося з ними, помахайте їм рукою і скажіть: до побачення!

Конспект НОД розвитку мови з використанням технології ТРВЗ у старшій групі Тема: «Врятувати зачаровану принцесу» Мета: • Закріпити вміння дітей відгадувати назву казки за коротким уривком; • активізувати словниковий запас дітей; • розвивати зв'язкову.

Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мови у старшій групі «Транспорт» Склала: Вихователь МАДОУ д/с «Машенька» Калачова А. В. Завдання: - Розширювати словниковий запас дітей; -Вчити давати опис транспорту;

конспект
Конспект відкритого заняття з розвитку мови у підготовчій групі «Подорож у казку» Цілі: закріпити знання дітей про казки та казкових героїв. розвивати прагнення до точного слововживання;

Конспект заняття з розвитку мови у старшій групі. Тема тижня «Я та моє здоров'я». Творче оповідання «Чомучки» Конспект безпосередньо освітньої діяльності: Розвиток мови з дітьми старшої групи. Тема тижня «Я та моє здоров'я». Тема НОД:.

Конспект заняття з розвитку мовлення «Транспорт» у середній групі Конспект заняття з розвитку мовлення на тему «Транспорт» Інтеграція освітніх областей: «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний.

Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами логоритміки у старшій групі «Транспорт» Завдання: Розширення відомостей про космічний простір. Розвиток слухового тазорового сприйняття дітей. Збільшення обсягу пам'яті дітей.

конспект
Конспект заняття з розвитку мови у першій молодшій групі Тема: «У гостях у бабусі» Конспект заняття з розвитку промови у першій молодшій групі «Балапан» Вихователь: Оразаліна Г. С. Тема: «У гостях у бабусі» Мета: Закріплювати .

План-конспект заняття з мовленнєвого розвитку у старшій групі «Транспорт» Мета: Збагачення словникового запасу дітей на тему «Транспорт». Завдання: Продовжувати формувати вміння відповідати повними відповідями. Формувати.