Конспект заняття в середній групі «Мій вірний друг
Лілія ГуляєваКонспект заняття в середній групі «Мій вірний друг - собака»
Конспект заняття у середній групі
«Мійвірний друг - собака »
(Ліплення з пластиліну у поєднанні з додатковим матеріалом)
Мета: виготовлення кумедного цуценя.
- Розвивати вміння дітей створювати образ із капсули від кіндер-сюрпризу та пластиліну.
- закріплювати прийомиліпки: скочування пластиліну між долонями;
- закріплювати вміння з'єднувати частини, щільно притискаючи їх один до одного, і в згладжуванні швів;
- Закріплювати вміння ліпити дрібні деталі.
- Закріплювати вміння працювати зі стеком для пластиліну.
- Продовжувати знайомити дітей із властивостями пластиліну
(м'який, податливий, здатний приймати будь-яку форму);
- Розвивати точність та координацію рухів.
- Виховувати акуратність у роботі із пластиліном. Викликати в дітей віком бажання робити приємне;
- Викликати позитивний емоційний відгук на загальний результат.
Способи: відгадування загадок, ситуативна розмова, пальчикова гімнастика.
Кошти : Капсули від кіндер-сюрпризів, пластилін, стеки, картонки-підставки, дощечки-підкладки (на кожну дитину, іграшка -собака ).
Попередня робота: Бесіда з дітьми про домашніх тварин(кішки,собаки, кози, корови); розгляділюстрацій: кішок і кошенят,собак і щенят, кіз і козенят; корів та телят; гра«Чим схожі? Чим відрізняються?»(порівняння кошенят і щенят; кіз і корів); відгадування загадок прособаків.
Хід заняття
Вихованець: Хлопці, люди маютьвірні друзі та помічники - домашні тваринивірно, а чому цих тварин називають домашніми?
Діти: вони живуть поруч із людиною, яка їх доглядає.
Вихованець: правильно, але ці тварини не завжди були домашніми. Раніше вони жили у дикій природі. Але людина зуміла приручити їх. Коли древні люди полювали, вони приносили додому з полювання не лише вбиту ними видобуток, а й дитинчат звірів-поросят, телят, козенят. Діти грали з ними, тварини поступово ставали ручними, приручені тварини перестали боятися людей, звикли отримувати від них їжу та захист. У свою чергу вони теж стали корисними для людини: давали молоко, вовну, м'ясо; допомагали людині в полюванні та охороняли його оселю.
Вихованець: Хлопці, а тепер спробуйте вгадати, хто від нас сховався у ційзагадці:
Не каже, не співає,
А хто до господаря йде -
Діти:Собака
Вихованець: Хлопці, а як називають дитинча усобаки ?
Вихованець: Подивіться, хто прийшов до нас у гості! - Це щеня. Поки вас не було, він розповів мені, що дуже сумна історія, що забув своє ім'я. Давайте допоможемо йому згадати його.
Діти пропонують свої варіанти.
Вихованець: Хлопці, а давайте зліпимо для Шарика друзів. Таких маленьких щенят і йому не буде нудно і він ніколи не забуде своє ім'я.
А перед ліпленням, давайте зробимо пальчиковугімнастику:
Ішла собака через міст, зображуємо всіма пальцями крокуючу собаку – середній палець відстовбурчений вперед (голова, інші йдуть по столу).
Чотири лапи, п'ятий - хвіст. Показуємо чотири пальці, підняті вгору, великий притиснутий до долоні. На слово«п'ятий»затискаємо всі пальці,а великий піднімаємо нагору.
Якщо міст обвалиться, дві долоні ставимо разом тильною стороною вгору, долоні торкаються кінчиками пальців – це буде міст. Намалюйте, як міст обвалюється.
Тесобака впаде. Розведіть руки в сторони і знизайте плечима, ніби зображуючи подив, здивування.
Щоб їй не потонути,
Ти біжи її тягнути! Крокуємо двома пальцями правої руки. Потім тягнемо за вказівний палець лівої руки.
(Діти сідають за столи, на яких вже приготовлені пластилін, дошка для ліплення, серветки)
Вихователь показує дітям, як виліпити з пластиліну ніс, очі, вуха, хвіст та ноги для цуценя та прикріпити до капсули кіндер-сюрпризу.
Ось у мене великий шматочок пластиліну. Я відрізаю стекою від великого шматка 4 рівних шматочка ще менше – це будуть лапки нашої собачки. Усобачки є хвостик для нього від великого шматка відрізаю стекою шматочок ще менше. Потім візьму 4 рівних шматочки і теж скатаю з них ковбаски - це ніжки для нашої собаки. Тепер я приліплю їх до тулуба до капсули кіндер-сюрпризу і трохи пригладжу.
Діти послідовно повторюють за вихователем.
Вихованець: Хлопці, які чудові цуценята у вас вийшли. А давайте їм вигадати ім'я.
Підсумокзаняття :
Наприкінцізаняття вихователь заохочує всіх дітей і говорить про те, що діти молодці зробили добрих друзів для щеня Шарика.
Бесіда з дітьми середнього дошкільного віку «Собака — друг людини» «Собака-друг людини» Мета: розширення світогляду, словникового запасу; закріплювати знання про собаку, її характерні особливості; виховувати.

Конспект інтегрованого заняття у підготовчій групі «Мій вірний друг» Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток». Ціль: формувати.
Конспект НОД з ліплення з дітьми старше-підготовчого віку «Собака — друг людини» Завдання: - вчити дітей ліпити собак, передаючи їх характерні особливості (тіло овальне, голова кругла, мордочка витягнута, короткі товсті).
Конспект ОЗ по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі «Собака — друг людини» Цілі: Формувати у дітей уявлення про те, що србака – розумна, віддана домашня тварина. Поглиблювати знання про різноманіття порід собак.
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі «Собака – друг людини» Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у старшій групі «Собака – друг людини» Цілі: Формувати у дітей уявлення о.
Проект «Домашній друг – собака» Тип проекту: інформаційно-дослідницький; за змістом «Дитина та природа», всередині однієї вікової групи (4-5 років); колективний;
Проект «Собака-друг людини» МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ ЗАКЛАД Дитячий садок №36 Артемівського міського округу Проект «Собака.
Проект «Собака-помічник та друг людини» Проект «Собака — помічник та одна людина» Вік дітей: 6-7 років Тип проекту: пізнавально-ігровий, творчий За тривалістю:.
Конспект заняття «Вірний друг - собака!» Хід спільної діяльності 1. Мотиваційно – орієнтовний, організаційний етап 2. Вихователь: (лунає стукіт у двері. Хлопці, хтось.