Конспект заняття з розвитку мови «Перелітніптахи»

ірина польшинаКонспект заняття з розвитку мови «Перелітні птахи»

Тема:Перелітні птахи.

Мета: Формування асоціативного мислення, закріплення називного відмінка іменників, родового відмінка іменників (д/і гра«Є - ні»). Утворення іменників зі зменшувально-пестливими суфіксами.

Хід заняття.

1. Ритуал початкузаняття. Етюд«Добра тварина».

2 Оргмомент. Асоціативні ланцюжки.

Сонце - промінчик квіти - проталина Крапель - калюжа грак - весна Бурулька - небезпека нирки - листочки Сніг - вода крапля - дощ

1. Введення у тему: Вірш(читання). Ласкаве сонячне проміннячко

Стилу землю зігрів.

Виглянув маленький ключик,

Ожив, розтанув, заспівав.

Ключик кришталевий полився

Все веселіше, веселіше,

Не замовкаючи, струмував.

І перетворився на струмок. У хмарі промінець вмився,

З лапок ялинових ковзнув,

Яскраво в струмку відбився,

До дятла у дупло заглянув.

Дятел стукав, не помітив,

Як настала весна,

Як цей промінчик був світлий,

Як заблищала сосна. Мов від білої хуртовини

Дятел побачив сліди –

Конвалії краплі виглядали

У калюжку талої води.

- Однією з ознак весни єпереліт птахів.

- Яких птахів ви знаєте?(перелітних ).

У дерев'яні палаци

4. Ознайомлення із новим матеріалом.

Читання«Шпаки та шпаки», за Т. Шоригін.

Прилетівши додому, шпаки сідають на гілки біля шпаківень і радісно, ​​дзвінко співають. Цілий тиждень шпак співає пісні. А коли із далеких країн прилітає шпаківня, дружна пара разом влаштовує гніздо.Незабаром у гнізді з'являються зеленувато-блакитні яєчка, та якщо з них - шпаки.

Коли вони підростуть, у затишному куточку лісу, де багато корму, відкриється

шпаківня школа. Дорослі шпаки навчать малюків викопувати із землі

хробаків, рятуватися від холодної роси та дощу, вибирати місце для ночівлі, впізнавати

- Що роблять шпаки, повернувшись на батьківщину?

- Чому навчають у скворчиній школі?

Дидактична гра:«Що є уптиці, а чого ні?»

Є – голова, тулуб, крила, дзьоб, хвіст.

Ні - луски, плавників, вовни, рогів, ікол, копит, вусів, вимені, бороди.

6. Дидактична гра:«Назви ласкаво»

Грак, шпак, соловей, журавель, чапля, сойка, ластівка.

8. Ритуал закінченнязаняття.

Богдан Чалий. ВЕСНА

Сніг темніший став, намок.

І співаючи веснянку,

Біжить веселий струмок.

Назустріч ранку золотому

Біжать, поспішають струмки.

- Цвірінь, цвірінь! Неси з дому

Скоріше кораблики свої.

І, щебеча нетерпляче,

Злітає до сонця.

Прийшла весна! Прийшла весна!

Павло Бочина. ЙДЕ ВЕСНА

Подивися, подивися - струмки, як дзвінки,

Та й жайворонок теж

Ти квітами – перлами

мови
Консультація для вихователів на тему «Знайомимо дітей з професіями» На доступному старшому дошкільнику рівні необхідно давати дітям знання про діяльність, якою займаються люди різних професій, о.

Формування лексико-граматичного ладу мови у дітей з ОНР на тему: «Фрукти» Мета: - уточнити та активізувати словник на тему "Фрукти" - сформувати узагальнююче поняття "Фрукти" - сформувати вміння утворювати.