Методична розробка з природознавства на тему конспект уроку в 3 класі з розвитку мови
Тема: Рослини та тварини навесні.
Мета уроку : познайомити учнів із ознаками весни.
освітні: Поглибити та розширити знання про ознаки весни, про зміни в житті рослин та тварин з приходом весни.
розвиваючі: Розвивати прагнення пізнання навколишнього світу, образне мислення, допитливості, промови. розвивати пізнавальну активність та творчі здібності, розвивати вміння грамотно, логічно, повно давати відповіді на питання, вміти доводити, аргументувати свою думку, вести діалог, удосконалювати розумові операції аналізу, синтезу, порівняння, розвивати увагу, уяву, пам'ять, фантазію;
виховують: виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин і рослин, почуття товариства, взаємоповаги до однокласників, дисципліну, самовладання, витримку, почуття допитливості в процесі вчення; виховувати почуття впевненості у своїх можливостях.
Тема: Рослини та тварини навесні.
Мета уроку: познайомити учнів із ознаками весни.
освітні: Поглибити та розширити знання про ознаки весни, про зміни у житті рослин та тварин з приходом весни.
розвиваючі: Розвивати прагнення пізнання навколишнього світу, образне мислення, допитливості, промови. розвивати пізнавальну активність та творчі здібності, розвивати вміння грамотно, логічно, повно давати відповіді на питання, вміти доводити, аргументувати свою думку, вести діалог, удосконалювати розумові операції аналізу, синтезу, порівняння, розвивати увагу, уяву, пам'ять, фантазію;
які виховують:виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин і рослин, почуття товариства, взаємоповаги до однокласників, дисципліну, самовладання, витримку, почуття допитливості у процесі вчення; виховувати почуття впевненості у своїх можливостях.
1. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми уроку.
-Прочитайте, що вийшло.
-Що Ви можете розповісти про ці місяці?
-Так До кого ми сьогодні вирушимо в гості?
-Тема нашого уроку
У гості до весни
2.Робота на тему. .
Тануть крижинки на вікні.
Кролик бігає по парті.
І по карті на стіні.
-А Якому зайчику говориться?
-З кожним весняним днем сонце піднімається все вище і вище, світить яскравіше, сонячних кроликів стає більше. Вони несуть багато світла і тепла і, немов чарівники, творять чудеса у природі.
-А які дива творять сонячні зайчики, ви мені скажіть після того, як прослухаєте звучання природи і подивіться на екран. Будьте уважні!
-Які ознаки весни, що настала, ви почули в музиці, побачили на екрані?
-Ви відповіли по-різному. Вийшло багато думок.
-Яка головна зміна відбувається у природі навесні?
-Які є пропозиції?
-Давайте спробуємо з'ясувати.
-Чому сніг став танути? (стало тепліше)
-Чому прилітають птахи? (стало тепліше)
-Чому розпускається перша весняна квітка - пролісок? (стало тепліше)
-Чому прокидаються звірі? (стало тепліше)
-Отже, яка зміна в природі навесні найголовніша?
Сонячний кролик торкнувся снігу. Що відбувається із снігом під дією тепла? (Сніг починає танути,)
. Сонячний кролик торкнувся дерева і розбудив його. Що відбувається із нирками? (Нирки набухають істають листям.)
*розпускаються перші квіти
Всіх прилітних птахів чорні,
Чистить землю від черв'яків,
Вздовж по ріллі мчить стрибати, а зветься просто ..... (Грач)
-Як ви думаєте чому ми заговорили про цього птаха?
-Це вісник весни.. Потеплішало, розмерзло грунт, з'являються перші проталини. І у грака з'явилася можливість знаходити собі корм у землі. Адже в нього дивовижний довгий дзьоб, яким він може діставати на полі із землі черв'яків та різних комах.
-Погляньте і скажіть, для якого птаха побудований цей будинок?
-Опишіть цей птах?
-У нього жовтий дзьоб сам він весь чорний, але чорний колір його не тьмяний, а з яскравим металевим відливом, який дуже добре помітний на сонці.
Коли з'являються пташенята шпак цілий день літає з гнізда в гніздо і щоразу повертається з кормом для своїх пташенят.
- Що ви знаєте про зозулю?
Зозуля птах комахоїдний і хтось чоловік дуже ненажерливий. А головне він поїдає таких гусениць, яких інші птахи не їдять. Адже серед гусениць є отруйні. А зозуля їсть усіх поспіль.
Ластівка дуже дбайлива мама.
Ластівка, відлітаючи за здобиччю, прив'язує іноді своїх пташенят кінським волоском. Один кінець вона намотує на лапку пташеняті, а інший прикріплює до стінки гнізда.
Навесні у птахів у гнізді з'являються пташенята.
Не розоряйте пташиного гнізда, так щаслива у своєму оселі птах! Вона в гнізді спокійніша тоді, Коли над гаєм буря злиться, Зберігайте дерево від сокири Воно, високе та вікове, 1>Дає нам тінь, коли стоїть спека, Воно чарує все живе. Не розоряйте пташиного гнізда!
Він морозу не боїться,
Хоч і маленький.
-Чому так називається ця квітка?
Робота з підручника.
Відкрийте підручник на сторінці
Ось весняні квіти,
Їх запам'ятати ми маємо
Як весни прийму.
-Які ще квіти є первоцвітами?
-Пам'ятайте, що первоцвіти дуже тендітні і ніжні. Не варто збирати букети із цих квітів. Багато первоцвітів занесено до Червоної книги
-Якщо вже ми говоримо про рослини, давайте подивимося на нашу гілочку. Що з нею сталося, як вона змінилася? (тиждень спостерігали які зміни відбувалися з гілочкою верби)
Життя тварин навесні
-А які зміни відбуваються у звірів?
-У вас на столах лежать картки, на одних намальований лисиця, а на інших їжак, на них написаний текст. Прочитайте його, а потім поділіться один з одним цікавим.
-Які ж зміни відбуваються у їжака?
За темою: методичні розробки, презентації та конспекти
Цілі:1. Розвивати вміння розпізнавати в словах шиплячі звуки. Розвивати орфографічну зоркость.2. Правильно позначати на листі поєднання.
Конспект уроку для учнів 1 класу з ОВЗ (VIII виду) Цілі: Освітні: Закріплювати поняття про диких тварин на основі знайомства з лисицею; познайомити з особливостями зовнішнього вигляду лисиці, систематиз.
Мета: знайомство зі способом перевірки написання шляхом зміни форми слова. Завдання: освітні: вчити знаходити та розрізняти парні дзвінкі та глухі приголосні на кінці слова; закріплювати знання.
Цілі: 1. Закріпити вміння виділяти слова, що позначають дії предметів. 2. Закріпити вміння ставити питання до слів, що позначають дії предметів.
Мета: пояснити значення органів чуття для життєдіяльності людини, сформувати уявлення про механізм їх роботи, звернути увагу на правила особистої гігієни для збереженняздоров'я орган.
Тема: Комахи: мурашка. Тип уроку: Вивчення нового матеріалу. Мета: Ознайомлення учнів з комахою – мурашкою.