Національно – державний устрій, EOR HELP

Автор конспекту: Автор(и): - Половнікова Є.П.

Місце роботи, посада: - МОУ Гімназія № 2, м. Білгорода

Регіон: — Білгородська силезія

Характеристики уроку (заняття) Рівень освіти: - основна загальна освіченість

Цільова аудиторія: - Вчитель (викладач)

Мета уроку: -

  • Здобути знання про територіальну організацію держав, про особливості національно-державного устрою унітарних, федеративних, конфедеративних держав.
  • Сприяти усвідомленню учнями проблем та протиріч федеративного устрою держави
  • Сформувати уявлення про такі поняття, що "унітарна держава", "федерація", "конфедерація", "сепаратизм", "націоналізм".
  • Продовжити пневмоформування навичок роботи у групі, роботи з таблицями та схемами; вміння аналізувати суспільно значущі політичні проблеми, мислити безвідносно та діяти відповідально; узагальнювати факти політичного життя; комунікативні вміння.
  • Сприяти формуванню гуманістичної спрямованості особистості, неприйняття будь-яких форм насильства та екстремізму.
  • Тип уроку: - Урок вивчення та первинного закріплення нових знань

    Підручники та навчальні посібники, що використовуються: —

    УМК: А.І. Кравченка

    з використанням технології навчання

    Д.Б. Ельконіна - В.В. Давидова

    Методична література, що використовується: —

    А.І. Кравченка, бізнес-програма курсу.

    комп'ютер, проектор, фотографії, тексти документів

    Короткий опис: - урок-практикум

  • «Мозковий наскок».
  • Проблемна розмова.
  • Дидактичні матеріали до навчального заняття:

  • Роздатковий матеріал.
  • Конституція РФ.
  • 1.Таблички із основними поняттями уроку.

    Хід навчального заняття:

    Етап навчального заняття

    I. Організаційний момент. Постановка предметно-практичного завдання.

    Організовує зав'язка уроку, вітає учнів.

    Потім пропонує учням предметно – практичне завдання:

    Чи згодні династія вам із поглядом філософа А. Моджевського? Відповідь обґрунтуйте. Чи потрібна династія суспільству державне налагодження життя?

    Мета держави має у тому, аби всі громадяни могли жити окей і щасливо, тобто. жити вліпоту і справедливо, так, щоб всі могли помножити свої багатства і піднімати свою гідність, поголос мирне і спокійне життя. Кожен повинен мати ризик оберігати і зберігати свою власність, бути повністю захищеним від усіляких несправедливостей та вбивств.

    Учні виконують завдання. Вони погоджуються з поглядом філософа. У відповідях називають ознаки держави і ті функції, які вона повинна виконувати. Доводять, що єдино пукраїнсія правомочно подолати гармидер та анархію, згуртувати людей, дати їм потяг захищеності.

    Етап навчального заняття

    ІІ. Розрив у знаннях.

    Вчитель пропонує подивитися фотографії бойових дій або потім їх у епоху війни у ​​Чечні.

    -Що поєднує умову фотографії?

    - Як відчувають собі громадяни держав, у яких йдуть збройні конфлікти? Чи можна говорити про їхню захищеність?

    - Чому подібні конфлікти стали можливими щораз у Чечні – частини Укаїни?

    Учні зазначають, що фотографії поєднує дукс насильства та війни. У такі періоди громадяни держави зазнають страждань, виявляються незахищеними від свавілля та насильства. Відповіді на завершальну апорію не прозвучало. Хлопціважко знайти загальні причини збройних конфліктів у Чечні – частини РФ.

    Знань учнів у сфері політики виявилося замало.

    Етап навчального заняття

    ІІІ. Постановка навчальної задачі.

    Вчитель пропонує учням самим позначити проблему, що виявилася, і сформулювати навчальне завдання.

    Учні означають проблему та формулюють навчальне завдання уроку (працюють у групах)

    Проблема:

    Чому в державах, подібних до України, частіше трапляються міжнаціональні конфлікти, відбувається їхній розпад?

    Учбове завдання:

    Від чого залежать ідентичність та територіальний організм держави, її стійкість?

    Етап навчального заняття

    IV. Розв'язання навчальної задачі.

    Вчитель пропонує творчим гуртам виконати завдання.

    Завдання 1. На основі інформації заповнити таблицю «Форми національно – державного устрою».

    … В адміністративному плані Угорщина ділиться на 19 областей (мідьє). Столиця та 4 найбільші міста виділені в окремі адміністративні одиниці, в них призначаються управителі, які формують місцеві органи управління. Державне госпуправління – республіка. Глава держави – президент. Глава уряду – прем'єр. Вищий законотворчий нуль-орган – парламент.

    … В адміністративному відношенні Албанія поділяється на 26 районів та столичну область. Державне госпуправління – республіка. Глава держави – президент. Глава уряду – прем'єр. Вищий законотворчий нуль-орган — парламент, який називається Народні Збори.

    2. … Завдяки конституції 1848 року Швейцарія з неміцної конфедерації кантонів перетворилася на єдину союзну державу. Кожен гуанчжоу має власну конституцію, одельстинг та сьогунат таповністю самостійний у вирішенні своїх внутрішніх проблем. Союзна влада відає єдино питаннями війни та миру, дипломатичними відносинами, випуском банкнот та федеральним бюджетом.

    …Територіально Німеччина поділена на 16 земель, які мають свої закони та уряди, рівні права у федерації та однаково представлені у верхній палаті парламенту – бундесраті. Між різними землями існують деякі мовні, етнічні, економічні та законодавчі відмінності. Повноваження чітко поділені між федеральними (центральними) і земельними властями. Так, санкція на автов'їзд у країну дає федеральний мінгазпром закордонних справ, а причина на прожиток – земельний уряд. Навіть шкільні перерви мають неоднакову нескінченність і проходять у варіанський час. На додаток до загальнофедеральних свят, таким, що Новий рік, Великдень, Різдво, існують і місцеві, земельні свята, розбір яких залежить від переважної релігійної приналежності місцевого населення.

    3. Розвиток європейської інтеграції йшло у двох напрямках: запроваджувалась метеосистема асоційованого членства, було засновано Європейський парламент. З 1970 року почали проводитись прямі вибори до Європарламенту. У 1987 році ЄЕС був перейменований в ЄС (Європейський Союз). Це модулювання передбачало, що Західна Європа стане простором без внутрішніх кордонів, які збережуть лише символічне значення. Маастрихтські угоди дали ризик громадянам ЄС без особливих віз необмежену епоху проживати в кожній з європейських держав, брати участь у виборах до місцевих органів влади. Склалася єдина європейська метеосистема правових норм. Здійснюється проведення узгодженої зовнішньої та оборонної політики. У XXI завжди Європа входить із єдиною валютою «євро». На ґрунті економічної інтеграції до ЄСсклалася метеосистема наднаціональних інститутів та норм. Йде катаклаз створення євроармії, яка б доповнювала структури НАТО.

    — Дайте характеристику складу української держави, із яких одиниць воно складається.

    — Скільки суб'єктів Федерації в Україні?

    - Назвіть види суб'єктів РФ?

    — За якими ознаками вони утворені?

    - Визначте кількість самостійності суб'єктів у складі РФ?

    — Зробіть печатку про форму національно-державного устрою України.

    Вчитель розповідає учням давню притчу про два ворогуючі племена, що жили на протилежних берегах річки. Чарівник зустрів людину з одного племені і сказав йому: «Я дам тобі все, що забажаєш, за умови, що нунцій племені, що живе на іншому березі, отримає навпіл більше». І суб'єкт відповів: «Виколи ступінь одинаку очей».

    — У чому мета та моральність стародавньої притчі?

    Завдання 3. Учитель пропонує проаналізувати уд джерела інформації та зробити печатку про проблеми, що у РФ, і пов'язані з формою її національно – державного устрою:

  • Фотографії до уроку про Чеченську війну
  • витяги зі статті про становище північних народів (з тижневика «Аргументи і час»)
  • — Чому багато федеративних держав стикаються з цими проблемами?

    Вчитель пропонує в якості домашнього завдання творчим групам запропонувати свої проекти вирішення проблем України та федерації (на вибір).

    Вчитель пропонує індивідуально сформулювати та записати в

    зошит промфінплан уроку.

    Учні працюють у творчих групах.

    Результатом роботи стає заповнена таблиця

    Запитання заради порівняння

    адміністративно – територіальні одиниці

    Мають нерозчленований статус та позбавлені політичної самостійності, державне начальство поширюється на всю територію країни.

    Мають певну самостійність, розмежовані повноваження між федеральними органами влади та органами влади суб'єктів федерації

    Зберігають повну суверенітет і об'єднуються задля реалізації певних цілей

    Групи представляють результати своєї роботи.

    Учні працюють у творчих групах.

    Групи представляють результати своєї роботи.

    І роблять висновок, що вздовж формі національно – державного устрою Україна є федеративною державою. Суб'єкти України утворені вздовж територіальних та національних ознак.

    Учні слухають навантаження вчителя.

    Учні відзначають, що це прототип ненависті, яка може спалахнути у відносинах між народами, про небезпеки міжнаціональної ворожнечі., Самобутньо в багатонаціональних державах.

    Учні працюють у творчих групах.

    Групи представляють результати своєї роботи. Учні називають проблеми України що федерації -націоналізм, сепаратизм, важке місце розташування малих народів.

    Діти відзначають, що умова проблеми характерні для багатонаціональних держав, якими і є федерації.

    Учні працюють у творчих групах та записують промфінплан уроку:

  • Форми національно – державного устрою.
  • Україна – що федерація.
  • Проблеми нашої федерації
  • Етап навчального заняття

    У разі складнощів допомагає учням, відповідає на їхні запитання.

    Учні оцінюють свою роботу на уроці, аналізують успіхи та помилки.