Передача інформації, Соціальна мережа працівників освіти

Урок з інформатики у 3 класі на тему "Передача інформації" за програмою Матвєєвої Н.В.

Вкладення Розмір
urok_informatiki.doc36.5 КБ

Урок інформатики 3клас

Вчитель середньої школи №234

Зотова Олена Євгенівна.

Тема: Передача інформації.

Цілі: а) навчальні:

- повторити види інформації, сприйманої людиною з допомогою органів чуття;

-Познайомити учнів зі способами передачі та отримання інформації;

- Розвиток розумових операцій: аналізу, синтезу, класифікації;

-виховувати комунікативні вміння.

I. Організаційний етап.

-На попередньому уроці ви познайомилися із поняттям «інформація».

-Що називається інформацією?

-Сьогодні ви познайомитеся зі способами передачі та отримання інформації.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

-Покажіть свій малюнок. Яку інформацію можна отримати з малюнку?

-За допомогою яких органів чуття ви сприймаєте цю інформацію?

ІІІ. Актуалізація наявних знань.

-Які органи чуття є в людини сприйняття інформації?

-Як називають інформацію, одержувану за допомогою очей, вух, носа, шкіри та мови?

-Яку інформацію можна отримати, не торкаючись предмета?

-Для чого потрібна інформація?

IV. Ознайомлення з новим матеріалом.

-Діяльність людини пов'язана з передачею та отриманням інформації.

-Назвіть джерела та інформації, якими ви користуєтесь у житті.

Висновок: джерелом інформації для людини може бути будь-який предмет, явище природи, інша людина та тварина.

-Назвіть, яку інформацію несе цей об'єкт.

Висновок: від джерел інформаціїлюдина може сприймати зорову, звукову, нюхову та тактильну інформацію.

-Джерела інформації можна розділити на 2 групи: а) природні;

– Все, що створено природою, – це природні джерела інформації.

- Все, що створено людиною, - це штучні джерела інформації.

-Наведіть приклад природного джерела інформації.

-Наведіть приклад штучного джерела інформації.

-Назвіть приймачі інформації.

Висновок: всі, хто приймає інформацію, називаються приймачами інформації.

-Робота за таблицями. Узагальнення.

V. Закріплення знань. Робота у зошиті.

Вправа 1. Що може бути джерелом інформації про літо?

ніч довша за день ___

зелене листя ___

Вправа 2. Що джерелом звукової інформації?

Вправа 3. З'єднай стрілками за змістом.

(Хто його чує?) півень

Вправа 4 . З'єднай стрілками за змістом.

(Хто його бачить?) Дівчинка

VII. Комп'ютерний практикум.

Завдання до параграфів 2, 3. (М. Матвєєва, 3 клас)

-Що нового впізнали? (Слайд №10.)

-Чому навчилися на уроці?

IX. Домашнє завдання.

-Намалюйте приклад передачі та отримання інформації.