Перевірка віднімання - математика, уроки

Мета уроку:

  • вчити дітей перевіряти обчислення, виконані під час віднімання;
  • удосконалювати обчислювальні навички та вміння вирішувати завдання;
  • розвивати логічне мислення та кмітливість.

Хід уроку

I.Організаційний момент

II.Повідомлення теми та цілей уроку

– Сьогодні Знайка Математик допоможе навчитися нам перевіряти обчислення, отримані при відніманні.

III.Усний рахунок

- А спочатку "гімнастика для розуму". Як можна швидко обчислити?

Індивідуальні завдання

Картка 1

Знайди значення виразів та зроби перевірку:

90 + 1 = 30 + 5 = 10 + 4 =

40 + 3 = 2 + 30 = 10 + 8 =

Картка 2

х +3 = 10 10 + х = 19

Картка 3

Знайди значення виразів а + 6 та а - 5, при а = 10, а = 4, а = 20 а = 30.

IV. Робота над новою темою

  • Намалюйте 8 трикутників. Відніміть 2. Як це зробити? (Закреслити два.)
  • Скільки залишилось? (6)

(Вчитель також виконує ці операції на дошці.)

- Який запишемо вираз за цим малюнком?

? -2 = 6

- Зменшуване це яке число? Більше 2 та 6, чи менше? (Воно більше цих чисел)

  • Отже, як ми можемо його одержати? (Треба до 6 додати 2.)
  • А зараз скажіть те саме, використовуючи терміни. Щоб знайти зменшуване, треба. (До різниці 6 додати віднімається 2.)
  • Запишіть: 6+2=8.
  • Скільки одержали? (8)
  • Ви знайшли зменшуване з попереднього виразу? (Так, знайшли.)
  • Що ви можете сказати про зменшуване у першому виразі та число, яке отримали у другомувиразі? (Вони однакові)
  • То що ж ми зробили? (Перевірили, зробили перевірку)

Цілком вірно, зв'язок між різницею, що зменшується віднімається використовується при перевірці віднімання. Як перевіряли віднімання? (Додаванням)

Прочитайте правила у рамках с.14. Який ви можете зробити висновок? (Віднімання перевіряється додаванням)

Що має вийти під час додавання? (Зменшуване.)

V.Фізкультхвилинка

VI.Закріплення

Скласти рівняння. Записати та вирішити. Завдання виконується із записом на дошці.

- Зменшуване невідомо, позначаю латинською літерою х. Віднімається 10, пишу «мінус 10». Різниця 20

- Щоб знайти зменшуване треба до різниці додати віднімання:

Перевіряю: 30 -10 = 20, 20 = 20.

(Пояснення ведеться за допомогою вчителя, якщо учню важко.)

VII. Розв'яжи задачу та порівняй стор.15 №4

VIII.Підведення підсумків уроку Домашнє завдання: № 6, с. 15, Д.

Перегляд вмісту документа «Перевірка віднімання»

Тема: Перевірка віднімання

вчити дітей перевіряти обчислення, виконані під час віднімання;

удосконалювати обчислювальні навички та вміння вирішувати завдання;

розвивати логічне мислення та кмітливість.

II.Повідомлення теми та цілей уроку

– Сьогодні Знайка Математик допоможе навчитися нам перевіряти обчислення, отримані при відніманні.

- А спочатку "гімнастика для розуму". Як можна швидко обчислити?

Знайди значення виразів та зроби перевірку:

90 + 1 = 30 + 5 = 10 + 4 =

40 + 3 = 2 + 30 = 10 + 8 =

х +3 = 10 10 + х = 19

Знайди значення виразіва+ 6 іа -5, приа=10,а= 4,а= 20 а = 30.

IV. Робота над новою темою

Намалюйте 8 трикутників. Відніміть 2. Як це зробити?(Закреслити два.)

Скільки залишилось?(6)

(Вчитель також виконує ці операції на дошці.)

- Який запишемо вираз за цим малюнком?

Прочитайте вирази, використовуючи математичні терміни.

- Зменшуване це яке число? Більше 2 і 6, чи менше? (10) (15)

Отже, як ми можемо його одержати?(Треба до 6 додати 2.)

А зараз скажіть те саме, використовуючи терміни. Щоб знайти зменшуване, треба.(До різниці 6 додати віднімається 2.)

Запишіть: 6+2=8.

Скільки одержали?(8)

Ви знайшли зменшуване з попереднього виразу?(Так, знайшли.)

Що ви можете сказати про зменшуване у першому виразі та число, яке отримали у другому виразі?(Вони однакові)

То що ж ми зробили?(Перевірили, зробили перевірку)

Цілком вірно, зв'язок між різницею, що зменшується віднімається використовується при перевірці віднімання. Як перевіряли віднімання?(Додавання)

Прочитайте правила у рамках с.14. Який ви можете зробити висновок?(Віднімання перевіряється додаванням)

Що має вийти під час додавання?(Зменшуване.)

Скласти рівняння. Записати та вирішити. Завдання виконується із записом на дошці.

- Зменшуване невідомо, позначаю латинською буквоюх.Віднімається 10, пишу «мінус 10». Різниця 20

- Щоб знайти зменшуване треба до різниці додати віднімання:

Перевіряю: 30 -10 = 20, 20 = 20.

(Пояснення ведеться за допомогоювчителя, якщо учню важко.)

VII. Розв'яжи задачу та порівняй стор.15 №4

VIII.Підведення підсумків уроку Домашнє завдання: № 6, с. 15, Д.