План уроку з технології -технологія (хлопчики), уроки

Тема:Пітельні стібки

Мета: Ознайомити учнів із призначенням та технологією виконання петельних стібків; створити умови:

  • Для формування навичок роботи з книгою, самостійної роботи, зорового та сенсорного сприйняття, самоконтролю;
  • Для розвитку словесно-логічного мовлення;
  • Виховання культури праці, естетичного смаку.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: таблиця «Ручні стібки та рядки»

Зразки виконання петельних стібків, робочі коробки.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Доброго дня всім, хто прийшов на наш урок!

Встаньте красиво, привітайте гостей, подивіться, як їх сьогодні багато, і я думаю, що ми їх порадуємо гарною роботою.

А тепер тихенько сідайте. І з гарним настроєм розпочнемо наш урок. Я впевнена, що ви все знаєте і все отримаєте хороші оцінки.

  1. Актуалізація опорних знань.

1.Що таке: Переплетення ниток на поверхні тканини між двома проколами голки?

Складіть, будь ласка, це слово на дошці з кубиків.

2.Які стібки ви навчилися виконувати на минулих уроках?

(прямий, косий, хрестоподібний)

3. Що таке: ряд стібків, що повторюються?

Розставте кубики зі строчками під назви стібків.

4. Навіщо служать ручні рядки, виконані хрестоподібними стібками?

(для оздоблення, прикраси, підшивання)

5. Навіщо служать ручні рядки, виконані косими стібками?

-Ми продовжуємо знайомитися з видами ручних стібків та рядків, з технологією їх виконання.

Тема уроку – «Пітельні стібки». Запишіть їх у робочі зошити. А в нашутабличку додається нове слово: ПЕТЕЛЬНИЙ стібок.

  1. Пояснення нового матеріалу.

Пітельні стібки і з лицьового, і з виворітного боку нагадують петельки, звідси і назва: петельні.

Щоб отримати петельний стібок, голка працює в тканину знизу, з виворітного боку. Коли кінчик голки вигляне на лицьову сторону, на нього накидають петлю з нитки і витягають голку, затягнувши петлю. Потім голка крокує вправо, і стібок повторюється знову. Рядок виконують зліва направо, нитки затягують з однаковим зусиллям. Стежки повинні бути рівними і розташовуватися на однаковій відстані один від одного і від зрізу.

Хто вже здогадався, навіщо застосовують рядки петельних стібків? (Відповіді дітей)

- Строчі петельних стібків застосовують для обробки зрізів швів від обсипання. Ці стібки використовують і для обметування прорізних петель. Стежки розташовують на однаковій відстані від зрізу, щільно один до одного, зволікаючи з однаковим зусиллям. Наприкінці петлі ставлять закріплення кількома косими стібками.

  1. практична робота «Виконання петельних стібків»
  • Перед початком роботи потрібно уважно ознайомитись з інструкцією та повторити правила техніки безпеки.
  • Давайте разом з'ясуємо, які інструменти, пристрої та матеріали знадобляться для роботи.

(Читання вголос: метод роз'яснювального читання)

Голка та олівець

Гольниця лінійка

Нитки

Ножиці

Тканина

-Дівчатка, як ви думаєте які інструменти головні для роботи швачки? (Відповіді дітей)

Щоб дізнатися які інструменти головні для роботи швачки, я розповім вам казку. Називається вона

Перегляд презентації казки «Хто важливіший»

У однієї швачки в робочій коробці жили різні інструменти та пристрої.

Але тільки Ножиці та Голочки весь час сперечалися, хто з них важливіший для швачки.

Ножиці казали: -Ми краще! Тому що нас використовують більше, ніж решта приладів! Ми вміємо різати папір, нитки, тканину та багато іншого!

А Голочки казали їм у відповідь: зате ми вміємо шити одяг та зашивати різні дірочки.

Довго сперечалися Ножиці та Голочки

їхню суперечку почула бабуся Булавка.

Вона спробувала їм пояснити, що це предмети важливі і необхідні швачки. Але вони й чути не хотіли бабусю Булавку. Коли Голочки та Ножиці заспокоїлися, бабуся Булавка сказала їм: Кожен гарний собою і дуже важливий.

І Ножиці, і Голочки, і швейні машинки, і сантиметрова стрічка, і крейда, і наперсток!

Ножиці можуть різати,

Голочки можуть зашивати та вишивати,

Машинки швейні сточувати, приточувати,

А дріб'язок будувати викрійки.

Усі предмети важливі й одне без іншого існувати неспроможна. Після цієї розмови Голочка і Ножиці довго думали і прийшли до спільної думки, що кожен прилад гарний собою і ні хто не повинен сперечатися, хто з них кращий!

Коли вони помирилися, вони почали працювати разом. Голочка зашивала, а Ножиці перерізали ниточку, і це їм дуже сподобалося,

А бабуся скріпка за ними спостерігала і давала потрібні поради.

Які інструменти головні у роботі швачки?

-Після того, як ми з'ясували, що знадобиться для роботи, слід організувати своє робоче місце, прибравши все зайве і розташувавши потрібні предмети раціонально. Виконайте підготовку робочого місця.

-Які правила техніки безпеки необхідно пригадати для роботи?

(Повторення правил ТБ, робота з планшетами зі стенду)

-Чи єпитання щодо виконання практичної роботи?

Якщо питань немає, починайте виконання.

Виконання роботи учнями. Поточний інструктаж вчителя.

Організація виставки робіт учнів. Аналіз робіт, розбір помилок та усунення їх причин.

Перевіряємо якість роботи:

  1. стібки без нахилу однакові по довжині.
  2. виконані на однаковій відстані один від одного.
  1. Закріплення нового матеріалу.

Робота в зошиті: знайти в підручнику і записати в робочий зошит, для чого служать рядки, виконані петельними стібками.

Робота учнів. Поточний інструктаж вчителя під час роботи.

Запис у зошиті: рядки петельних стібків застосовують для обробки зрізів від обсипання.

Питання до учнів:

  1. Які стібки ви виконували сьогодні?
  2. Як називаються рядки, виконані петельними стібками?
  3. Де застосовуються рядки, виконані петельними стібками?
  4. як виглядає виворітна сторона рядка, виконана петельними стібками?
  5. навіщо потрібна лінійка і під час петельних стібків?
  6. Скільки видів ручних стібків ви знаєте? Перерахуйте їх.
  1. Підбиття підсумків. Оцінка роботи учнів.

Сьогодні ви познайомилися з призначенням та технологією виконання петельних стібків. Як можна судити за назвою, рядки петельних стібків застосовуються для обметування петель, ними можна підрубувати краї тканини, а також вишивати. Лицьові та виворітні стібки тут розташовані перпендикулярно до краю тканини. Шиють зліва направо, край тканини знаходиться внизу. Спочатку робиться прокол з виворітного боку в наявності, а всі наступні проколи стібків робляться з лиця на виворот.