План-конспект на тему Відкрите заняття Тема quot; Складання модулів у техніці орігамі та їх

Мета: 1. Навчити дітей складати класичну кусудаму за допомогою схем

у техніці орігамі.

2. Повторити вивчені базові форми: "книжка", "двері", "катамаран", умовні позначення.

3. Розвивати координацію рухів рук при складанні та при згинанні.

4. Розвивати увагу, пам'ять, посидючість.

5. Виховувати почуття краси, співчуття, кольоробачення, акуратність, дисциплінованість, уміння працювати у колективі, естетичний смак.

Вкладення Розмір
otkrytoe_zanyatie_origami.docx179.31 КБ

філія МБОУ ДІД ДДТ Арзамаського району – Чорнухинський Будинок дитячої творчості

Тема: «Складання модулів у техніці орігамі та їх з'єднання»

Підготувала: Стяжкіна Олена Володимирівна

педагог додаткової освіти

Тема заняття: «Складання модулів у техніці орігамі та їх з'єднання»

Мета: 1. Навчити дітей складати класичну кусудаму за допомогою схем

у техніці орігамі.

2. Повторити вивчені базові форми: «книжка», «двері»,

"катамаран", умовні позначення.

3. Розвивати координацію рухів рук під час складання

4. Розвивати увагу, пам'ять, посидючість.

5. Виховувати почуття краси, співчуття, кольоробачення,

акуратність, дисциплінованість, уміння працювати у колективі, естетичний смак.

Обладнання: кольоровий папір для орг. техніки квадратної форми, схеми,

Мотузочки, пов'язані гачком, клей, ножиці, степлер,

Геометричні фігури з картону, книги, готові вироби-

кулі кусудами, набір видів паперу, магнітофон, аудіо-

касети із записами музики.

Місце навчального заняття: дане заняття є першим вступним.

заняттям теми: «Модульне орігамі.

Тип навчального заняття: повідомлення нових знань.

Форма організації навчального заняття: інтегрована.

Методи навчання: розповідь, гра, наочний метод, самостійна

робота, частково пошуковий метод, робота у бригадах.

I Організаційний етап:

Грає музика японським мотивом, входить педагог.

Педагог: Конішуа! Здрастуйте, хлопці!

II Підготовчий етап:

Педагог: Хто з вас здогадався, якою мовою я з вами привіталася? Мелодію якої країни ви чуєте?

Педагог: Правильно, Японії. А як називається найдавніше японське мистецтво?

Педагог: Правильно, орігамі. Що таке орігамі?

Педагог: Сьогодні на нашому занятті ми складатимемо кулю кусудаму.

-А хто знає, що таке кусудама?

Педагог: Кусудами – це одні з найдавніших японських виробів у техніці орігамі. Вони є різними кулями, що складаються із зібраних разом паперових деталей (модулів), кольорів.

Шарів кусудами дуже велика кількість. Ось деякі з них: хрестоцвіт, Арлекін, кусудама Казе і т.д.

Кожна з них має свою історію. Я хочу розповісти вам про одну з них.

Ім'я японського майстра Сабуро Казе відоме багатьом любителям складання. Пан Казе нерідко їздить різними країнами світу, де демонструє своє мистецтво. У спритних руках цієї маленької людини аркуші паперу перетворюються на звірів, зірки, квіти. Ну і що? Скажете ви. Адже вміють робити багато оригамістів. Все вірно, але річ у тому, що Сабуро Казе не бачить творінь своїх рук. Він їх може лише відчувати. Втрата зору не завадила цьомудивовижному японцю стати справжнім артистом. Пан Казе не лише складає фігурки, але їх ще й винаходить! Ось його творіння-ця кусудама (показує).

Як ви вважаєте, що можна сказати про цю людину? Який він?

Педагог: Повернемося до теми нашого заняття. Що ж означає саме слово кусудама? "Кусурі" - ліки, "тама" - куля. Отже, слово: кусудама можна перекласти як лікарську кулю. Ви скажете, до чого тут медицина та ліки? Адже йшлося про складання з паперу!

Виявляється, спочатку кусудами використовувалися японцями під час релігійних ритуалів.

І сьогодні жодне японське свято на вулиці, у храмах чи в будинку не обходиться без кусудів. Для кого вони просто прикраса, а хтось надає їм містичного змісту. Таку кулю можна повісити над ліжком хворого та зарядитися позитивною енергією, піднісши до неї долоні. Містика? З якого боку подивитися.

III Основний етап:

Педагог: Виготовлення кусудами потребує більшого часу, ніж для фігурок, складених з одного аркуша - адже для виконання кулі потрібно кілька моделей. Таку роботу краще зробити спільно. Ми з вами розділилися на бригади недарма. Кожна виконуватиме по одній кулі.

Педагог: Перш ніж розпочати роботу, давайте згадаємо техніку безпеки. Подивіться свої робочі місця. Якими інструментами та матеріалами ми користуватимемося?

Педагог: А як правильно їм користуватися?

Педагог: А ще, якими інструментами ми користуватимемося?

Педагог: А руки? Якими мають бути руки?

Діти: Чистими, вмілими.

Як називають руки майстра?

Педагог: Тож давайте прагнути до того, щоб стати майстрами своєї справи.

Педагог: Що ще потрібно для виготовленнякусудами.

Педагог: Згадаймо, які види паперу ви знаєте.

Подивіться, хто це? (японка). Як називається національний одяг японців? (Кімоно). Зараз ми визначатимемо, з якого паперу кімоно. Які властивості має папір?

IV Практична робота:

Педагог: Сьогодні ми з вами робитимемо одну з найдавніших кусудів – класичну.

Нам необхідно визначити якого кольору буде наша кусудама. Для цього пограємось у гру «Чарівний ковпачок».

Виберіть одну людину з кожної бригади. Йому потрібно буде навпомацки визначити, що це за геометрична фігура. Витягнувши її, ви дізнаєтеся колір вашої кулі. (Розбір заготовок). То з чого ми робитимемо кусудаму?

Діти: З аркуша паперу.

Яка це геометрична фігура?

Педагог: Назвіть властивості квадрата.

Педагог: Скільки перед вами?

Педагог: Значить, кусудама складатиметься із шести модулів. Скільки людей складається кожна бригада?

Діти: Із трьох осіб.

Педагог: Скільки модулів робитиме кожен?

Діти: По два модулі.

Педагог: Візьміть кожен по два квадрати. А скільки потрібно буде зробити модулів для двох кусудів? Трьох? Чотирьох?

Педагог: Молодці! Правильно!

Педагог: Візьміть перший квадрат, почнемо складати модуль.

Подивіться на схему. Який перший крок? А що то за базова форма? (Книга) Як потрібно робити складочки?

Педагог: Що робимо далі? Що це за базова форма? (Двері) Що означає цей умовний знак?

(Робота за схемами).

Педагог: Перший модуль готовий. Другий модуль ви робитимете самостійно, користуючись схемами, за допомогою бригадирів або мене.

Педагог: У центрі своїх модулів приклейте кружечки, де сходятьсяпромінчики. Будьте уважні під час роботи з клеєм. А що ж робити далі?

Педагог: Так, зібрати кулю. А як?

Склеювання кусудами самостійно і під керівництвом педагога.

Педагог: Слідкуйте за технікою безпеки. Виконуйте роботу акуратно.

V Контрольний етап:

Педагог: Отже, ви перестали виконувати роботу. Давайте подивимося, як ви впоралися? (Аналіз робіт).

-Чим Ми з вами сьогодні займалися?

- Що таке кусудама?

- Що вона означає?

VI Заключний етап:

Педагог: Ми з вами зробили ці кусудами разом, спільно. Отримавши в подарунок таку роботу, людина, яка захворіла, мимоволі сприйматиме її як символ колективного побажання якнайшвидшого одужання. Тобто як своєрідний знак загальної уваги та турботи.

-А як ще можна використовувати кусудаму?

Педагог: Давайте подаруємо кусудами нашим гостям на знак нашої уваги до них. Сьогодні ми з вами попрацювали на славу! Молодці! Хлопці, якщо у кого виникло бажання зробити кусудаму вдома, то я буду рада.

- Наше заняття закінчено.

- Саєонара! До побачення!

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Урок повторення та узагальнення матеріалу на тему "Метали та їх з'єднання". Розроблено у формі гри "брей-ринг". Учням, розділеним на кілька команд, необхідно пройти 4 тури. 1 тур - питання-відповідь.

Відкритий урок з хімії в 9 класі "Узагальнення та систематизація знань на тему: Метали та їх сполуки" Зміст.1.Мета уроку .2.Тип уроку3.Методи .4.Обладнання. 5.Хід уроку.

Відкритий урок з хімії в 9 класі "Узагальнення та систематизація знань на тему: Метали та їх сполуки" Зміст.1.Мета уроку .2.Тип уроку3.Методи .4.Обладнання. 5.Хід уроку.

Цезаняття розроблено відповідно до вимог ФГОС. У ньому ви побачите використання метапредметних зв'язків, експеримент на тему заняття, а також покрокове керівництво виготовлення жаби в т.ч.

Я представляю план-конспект відкритого заняття "Білосніжне дерево" (аплікація з паперу в техніці Орігамі) для дітей старшого дошкільного віку. Сподіваюся моя розробка буде комусь.

Мета: навчити дітей виготовляти гвоздику у техніці орігамі.

План - конспект відкритого заняття з виготовлення листівки у техніці ізонити та виконання метелика у техніці орігамі з використанням ІКТ.