План-конспект заняття (7 клас) на тему конспект відкритого заняття – quot; Дія – основа
«Рух – елемент дії. Умовний характер класифікації дії: мімічні, словесні, внутрішні та зовнішні психічні дії».
Мета заняття: Познайомити учнів з умовним характером класифікації події і разом із дітьми знайти у питання: чим відрізняється дію від руху.
| konspekt_zanyatiyamicrosoft_word.doc | 49.5 КБ |
Розробила: педагог ДО
Рік навчання учбової групи: 2 рік навчання.
Вік учнів: 8 – 10 років.
П.І.Б. повністю: педагог ДО Волонцевич Г.А.
«Рух – елемент дії. Умовний характер класифікації дії: мімічні, словесні, внутрішні та зовнішні психічні дії».
Мета заняття: Познайомити учнів з умовним характером класифікації події і разом із дітьми знайти у питання: чим відрізняється дію від руху.
- Узагальнити та систематизувати уявлення поняття “дія”.
- Уточнити основні поняття: міміка, жест, інтонація через вправи та ігри, виявити знання дітьми термінів, що належать до театрального мистецтва через пісню А. Макаревича “Присвята Театру”.
- Ознайомлення з новою театральною грою "Оркестр".
- Розвивати пізнавально-пошуковий інтерес, кругозір учнів.
- Розвиток емоційної сфери та вміння виражати емоції в міміці та пантоміміці через вправи "Передай маску", "Країна емоцій".
- Розвиток психічних процесів: пам'яті, уваги через театральну гру “Оркестр”.
- Виховання навичок колективної творчості у процесі групового спілкуваннячерез спільні вправи, театральні ігри.
- Візуальні: малюнки, реквізит, костюми, матеріал.
- Аудіальні: СД – програвач, ноутбук.
Методика та прийоми навчання: проблемне навчання, творче.
- щодо нового матеріалу: пояснення, показ, частково-пошуковий метод;
- при закріпленні вивченого матеріалу: бесіда, вправа, ігри.
Учні аргументовано доводять відмінність між дією та рухом, показують знання з термінології театру, уміння працювати у колективі. Пролог. Перед заняттям в імпровізованому залі для глядачів сідають учні 2-х класів, які навчаються на уроках театру. Вони запрошені з метою отримати практичні навички з пройденої теми “глядацька культура”, а також мати уявлення про те, чим займаються їхні однокласники та діти з паралельних класів у театральній студії “Етюд”. Хід заняття 1. Організаційний момент: проводиться з метою включити вихованців у пізнавальну діяльність та налаштувати на сприйняття матеріалу:
Ну, і на закінчення нашого заняття мені хотілося б, згадаємо з вами, чим ми займалися на занятті. (Відповіді дітей.) Що допомогло зрозуміти дію. (Відповіді дітей.) Дякую вам за нашу співпрацю. На наступному занятті ми продовжимо знайомство зі структурою етюду, і я думаю, що, працюючи в етюдах, вам дуже допоможе наше з вами відкриття. До побачення (традиційні оплески дітей, подяка за урок, успіх друзів та свій успіх).