План-конспект заняття (клас) на тему План-конспект заняття з додаткової загальноосвітньої

Дане заняття проводиться за додатковою загальноосвітньою програмою «Бісероплетіння» для дітей першого року навчання за темою «Об'ємні вироби. Іграшки». Це восьме заняття на цю тему, на якому ми продовжуємо вивчати техніку паралельного плетіння на прикладі виготовлення фігурки ящірки.

Муніципальна бюджетна освітня установа додаткової освіти дітей «Палац дитячої (юнацької) творчості»

заняття з додаткової загальноосвітньої

педагог додаткової освіти

Савелкіна Людмила Вікторівна

Рік навчання: 1

Тема заняття (45/8): "Земноводні (ящірка)".

Учасники: 1 група

Мета заняття: навчитися плести ящірку методом паралельного низання

Цілі та завдання педагога:

  • Формувати інтерес до традиційних народних ремесел
  • Сприяти підвищенню ефективності освітнього процесу учнів
  • Виховувати активну особистість, яка вміє планувати та організовувати свою роботу самостійно, сприяти самореалізації дітей засобами декоративно-ужиткового мистецтва

Цілі для учнів:

1.Техніку безпеки та організацію робочого місця

1. Організувати робоче місце

2.Техніку паралельного низання виготовлення бісерних виробів

2.Виконати виріб, у техніці паралельного низання за схемою

3.Матеріали та обладнання, що застосовуються під час виконання бісерних робіт

3. Самостійно використовувати сучасне обладнання, ручні прийоми для виконання робіт

  • Продовжити формування знань учнів за технологією виконання бісерних виробів у техніці паралельного плетіння з прикладу виготовлення фігурки ящірки.
  • Закріпити прийоми роботи з бісером, освоїти перехід від широкого бісерного ряду до вузького.

  • Сприяти розвитку дрібної моторики рук, окоміру, навичок якісного виготовлення виробів; пробудження бажання самостійної творчості.
  • Розвивати інтерес до пошукової діяльності при роботі з різними інформаційними джерелами.
  • Прищепити вміння з користю проводити вільний час.
  • Формувати навички аналізу та синтезу.

  • Щеплювати інтерес до культури своєї Батьківщини, до витоків народної творчості, виховувати естетичне ставлення до дійсності.
  • Виховувати інтерес до ручної праці, взаємодопомоги.
  • Формувати працьовитість, акуратність, взаємодопомогу.

Тип заняття: комбіноване.

Методи та методичні прийоми: бесіда, пошукова діяльність учнів з дидактичним матеріалом та мультимедійним програмним забезпеченням (інтерактивність навчання), практична робота, індивідуальна робота, показ способів дій, заохочення, пояснення з використанням наочності.

Обладнання для вчителя та учнів: комп'ютер, екран, мультимедійний проектор, мультимедійна розробка заняття, індивідуальні карти-схеми, тести, бісер, кришечки для бісеру, тонкий мідний дріт, ножиці, готові бісерні зразки виробів.

  1. Організаційний етап.
  2. Актуалізація знань учнів.
  3. Формування нових знань.
  4. Актуалізація колишніх знань.
  5. Практична робота "Виготовлення фігурки ящірки в техніці паралельного плетіння".
  6. Перевірка отриманихзнань.
  7. Підбиття підсумків заняття.
  8. Рефлексія.

Прибирання робочих місць.

  • Розвивати інтерес до пошукової діяльності під час роботи з різними інформаційними джерелами
  • Формувати навички аналізу та синтезу
  • Пробудження бажання самостійної творчості
  • Формування знань учнів за технологією виконання бісерних виробів у техніці паралельного плетіння з прикладу виготовлення фігурки ящірки.

Анотація Це заняття проводиться за додатковою загальноосвітньою програмою «Бісероплетіння» для дітей першого року навчання за темою «Об'ємні вироби. Іграшки». Це восьме заняття з цієї теми, на якому ми продовжуємо вивчати техніку паралельного плетіння на прикладі виготовлення фігурки ящірки. системи додаткової освіти, педагогічні працівниками освітніх установ при організації роботи творчих об'єднань, гуртків та студій художньої спрямованості у системі додаткової освіти дітей, також можливе використання у школах на уроках трудового навчання, при організації дозвілля у групі продовженого дня, у дитячих оздоровчих таборах. Заняття передбачає виховання активної особистості, яка вміє планувати та організовувати свою роботу, коригувати та оцінювати результати праці, застосовувати отримані знання, вміння, навички та інформацію в іншій технологічній діяльності, виховує працелюбність та

За допомогою навчальних занять учні можуть самостійно виконати практичну роботу вдома.

На заняттіприсутні всі робочі етапи традиційної педагогіки:

актуалізація знань (опитування); вивчення нових понять та способів дії;

формування умінь та навичок (практична частина); заключна частина.

Здоров'язберігаючий ефект досягається за допомогою цілеспрямованого використання в процесі навчання комплексів вправ.

Вивчення нових понять та способів дії розбито на дві частини:

активна форма засвоєння знань з опорою на сприйняття предмета (розгляньте, порівняйте) та пасивна форма у стабільно спокійному комфортному розслабленому стані на основі природного знайомого та викликає захоплення образу відбувається споглядання та накопичення інформації.

Формування умінь та навичок (Практична частина). На цьому етапі учні аналізують та зіставляють отримані знання з практичною спрямованістю.

На занятті розвиваються загальні та спеціальні вміння та навички за технологією бісероплетіння. Навчальний матеріал подається на посильному та доступному рівні науковості для учнів 8-10 років. Інформація має опору особистий досвід учнів, що з життям і актуальна на тему заняття. На занятті чергуються та змінюються різноманітні види діяльності. Для кращого засвоєння матеріалу ефективно та доцільно використовується наочність у вигляді зразків вчителя та робіт попередніх учнів, матеріалів та гіперпосилань у презентації.

У заключній частині учні аналізують свою роботу, розповідаючи про допущені ними помилки та способи їх усунення, обговорюють виконані завдання, вчаться робити висновки.

Підбивається підсумок нашій роботі - рефлексія, вона спрямована на усвідомлення пройденого шляху, на збір у загальну скарбничку поміченого обдуманого, зрозумілого кожним. Її мета не просто піти із заняття із зафіксованим результатом, апобудувати смисловий ланцюжок.

Зворотний зв'язок з учнями є на всіх етапах засвоєння матеріалу в повному обсязі.

Подано розробка, тобто. докладний хід заняття із зазначенням слайдів. Тип файлу: - Документ Microsoft Office Word (2007). Є програми, тип файлу: - Документ Microsoft Office Word (2007). Мультимедійна презентація до цього уроку. Тип файлу: - Microsoft Office PowerPoint (2010). Презентація (зміна слайдів за клацанням)

Об'єкт праці: ящірка з бісеру в техніці паралельного низання

Час роботи: 60 хвилин

Словникова робота: активізувати в мовленні дітей терміни - бісероплетіння, паралельне та голчасте прийоми плетіння.

Міжпредметні зв'язки: природознавство, математика, історія, література.