Полхів-майданський розпис матрьошки (підготовча група)

Мета: Декоративне оформленняматрьошки з використанням традиційних елементівПолхівсько-Майданського розпису.
Завдання: - Знайомство з традиційним прийомомПолховсько-Майданського розпису -«наведення»(обведення малюнків чорним кольором);
-розвивати творчу уяву, фантазію, інтерес до народних промислів;
-Заповнювати візерунком більшу частину.
Хід заняття.
1. Вступна частина.
Нижегородська область багатамайстрами: славиться вона Хохломськимрозписом, Городецьким, Семенівськимматрьошки відомі всьому світу.
Лісів навколо було багато, а зимові вечори довгі, і сім'я коротала час виготовляючи посуд (тарілки, ложки, сільнички, цукорниці, скриньки, коробочки та іграшки – тарарушки(матрьошки, трійки та конячки - одинаки, свистульки)з деревини липи таосини: чоловіки виточували, а жінки та діти їх«оживляли»- розфарбовували.Потім ці вироби продавалися на ярмарку і, для селянської сім'ї це було додатковим прибутком.
Малюнки на посуді та іграшках були яскраві, красиві, піднімали настрій і створювали атмосферу свята.
2. Основна частина.
Чим же виділяється цейрозпис : у розмальовці переважають жовтий, червоний, зелений і синій кольори. Малюнок має чіткий чорний контур. Зображувані квіти, якправило: троянда, мак, шипшина, жоржин; вони великі і яскраві вже розпустилися або стадії бутона.
Отже, приступимо, розписуємоматрешку.
1. Заготовляємо будкиматрьошок, в накидці, що спадає на плечі, замість сарафана на ній овальний фартух.

2. Простим олівцемпромальовуємо малюнок (майстри, промальовують його тушшю).



3. Якщо білий фон, малюнок зафарбовуємо жовтим кольором(колір накладається на жовтий фон).

4. Червоним кольором, мазками зафарбовуємо квіти, а зеленим листя(залишаємо жовті прогалини).


5. Поки сам малюнок сохне, малюємо обличчя (волосся, очі, носик, рот і щічки, розфарбовуємо хустку – накидку і нижню частинуматрошки ).


6. Обводимо малюнок чорним контуром («наведення»).
Нашаматрешка готова.

3. Рефлексорно – оцінна.
Розглядаємо малюнки.
Обговорюємо, що сподобалося, що викликало складне становище, згадуємо що називається«наведенням».





"Ми веселі матрьошки". Конспект заняття у рамках циклу «Знайомство з народними промислами» (друга молодша група) «Ми веселі матрьошки» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ У РАМКАХ ЦИКЛУ «ЗНАКОМСТВО З НАРОДНИМИ ПРОМИСЛАМИ» (друга молодша група). Мета Познайомити із самою.


«Сарафан для матрьошки». Конспект заняття з малювання друга молодша група Конспект заняття з малювання «Сарафан для матрьошки» Вихователь: Заіченко О. М. Для дітей другої молодшої групи Мета заняття: знайомство.

НОД «Супергонки» (Підготовча група) Заняття проводиться у вигляді гри "Супергонки" за матеріалами основ безпеки життєдіяльності людини. Гра відбувається за стандартними правилами.
Свято 9 травня. Підготовча група СВЯТО 9 ТРАВНЯ! Діти входять у зал під музику виконуючи вправи з квітами та кулями стають півколом. ВЕД. Здрастуйте шановні гості.
