Постанова Уряду України від N 376 - Про надзвичайні ситуації у лісах, що виникли внаслідок
Постанова Уряду України від 17 травня 2011 р. N 376 "Про надзвичайні ситуації у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж"
Зі змінами та доповненнями від:
Інформація про зміни:
З метою реалізації частини 2 статті 53.6 Лісового кодексу України, а також підпункту "ж" статті 10 Федерального закону "Про захист населення та територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру" Уряд України постановляє:
1. Затвердити Правила запровадження надзвичайних ситуацій у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж, та взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування в умовах таких надзвичайних ситуацій.
2. Постанову Уряду України від 21 травня 2007 р. N 304 "Про класифікацію надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру" (Збори законодавства України, 2007, N 22, ст. 2640) доповнити пунктом 2.1 такого змісту:
"2.1. Установити, що класифікація надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, передбачена пунктом 1 цієї постанови, не поширюється на надзвичайні ситуації у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж".
Голова Уряду Укаїни
Правила запровадження надзвичайних ситуацій у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж, та взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування в умовах таких надзвичайних ситуацій
Зі змінами та доповненнями від:
1. Ці Правила встановлюють класифікацію надзвичайних ситуацій у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж(далі - надзвичайна ситуація у лісах), порядок запровадження надзвичайних ситуацій у лісах та взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайних ситуацій у лісах.
2. Надзвичайні ситуації у лісах поділяються на:
Інформація про зміни:
а) надзвичайну ситуацію в лісах муніципального характеру, внаслідок якої зона надзвичайної ситуації в лісах не виходить за межі одного муніципального району або міського округу, при цьому в лісах на зазначеній території не локалізовані великі лісові пожежі (площею 25 га і більше у зоні наземної охорони) лісів та 200 гектарів і більше у зоні авіаційної охорони лісів), що діють більше 3 діб з моменту виявлення, щодо яких в установленому порядку не приймалося рішення про припинення або призупинення робіт з гасіння лісової пожежі, та (або) понад 5 діб діють нелокалізовані лісові пожежі, що знаходяться в межах 5-кілометрової зони навколо населеного пункту або об'єкта інфраструктури, та (або) на гасіння пожеж залучено понад 50 відсотків лісопожежних формувань, пожежної техніки та обладнання, передбачених планом гасіння пожеж відповідних лісництв, та резерву, передбаченого зведеним планом пожеж суб'єкта України;
Інформація про зміни:
б) надзвичайну ситуацію у лісах регіонального характеру, внаслідок якої зона надзвичайної ситуації у лісах не виходить за межі території 1 суб'єкта України, при цьому введено режим надзвичайної ситуації у лісах муніципального характеру на території 2 та більше муніципальних районів чи міських округів;
Інформація про зміни:
в) надзвичайну ситуацію в лісах міжрегіонального характеру, внаслідок якої надзвичайна зонаситуації в лісах зачіпає території 2 та більше суміжних суб'єктів України, при цьому на території кожного із суб'єктів України введено режим надзвичайної ситуації в лісах регіонального характеру;
Інформація про зміни:
г) надзвичайну ситуацію у лісах федерального характеру, у результаті якої зона надзвичайної ситуації у лісах зачіпає території 2 і більше суміжних федеральних округів, у своїй біля кожного з федеральних округів запроваджено режим надзвичайної ситуації у лісах міжрегіонального характеру.
Інформація про зміни:
Інформація про зміни:
5. Режим надзвичайної ситуації у лісах муніципального характеру запроваджується так:
б) на підставі рішення комісії, зазначеної в підпункті "а" цього пункту, керівник органу місцевого самоврядування муніципального утворення, на території якого передбачається запровадити режим надзвичайної ситуації у лісах муніципального характеру, ухвалює рішення щодо запровадження зазначеного режиму.
6. Режим надзвичайної ситуації у лісах регіонального характеру запроваджується у такому порядку:
а) у разі виникнення ситуації, передбаченої підпунктом "б" пункту 2 цих Правил, уповноважені органи надсилають відповідну інформацію на розгляд до комісії з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки органу виконавчої влади суб'єкта України, на території якого передбачається ввести режим надзвичайної ситуації у лісах регіонального характеру, створену відповідно до Положення;
б) на підставі рішення комісії, зазначеної в підпункті "а" цього пункту, керівник органу виконавчої влади суб'єкта України, на території якого передбачається ввести режимнадзвичайної ситуації у лісах регіонального характеру, що приймає рішення про введення зазначеного режиму.
7. Режим надзвичайної ситуації у лісах міжрегіонального характеру вводиться у такому порядку:
а) у разі виникнення ситуації, передбаченої підпунктом "в" пункту 2 цих Правил, уповноважені органи надсилають відповідну інформацію до Федерального агентства лісового господарства;
б) Федеральне агентство лісового господарства перевіряє відповідність отриманої інформації даними моніторингу пожежної небезпеки в лісах та лісових пожеж, що здійснюється відповідно до статті 53.2 Лісового кодексу України, та у разі виявлення на територіях 2 і більше суб'єктів України ознак обстановки, що відповідає надзвичайній ситуації характеру, що надсилає відповідну інформацію до Урядової комісії з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки, передбачену Положенням (далі - Урядова комісія);
в) Урядова комісія за результатами розгляду отриманої інформації в установленому порядку приймає рішення щодо встановлення відповідного режиму функціонування органів управління та сил відповідних підсистем єдиної державної системи запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.
8. Режим надзвичайної ситуації у лісах федерального характеру запроваджується так:
а) у разі виникнення ситуації, передбаченої підпунктом "г" пункту 2 цих Правил, уповноважені органи надсилають відповідну інформацію до Федерального агентства лісового господарства;
б) Федеральне агентство лісового господарства перевіряє відповідність отриманої інформації даним моніторингу пожежної небезпеки в лісах та лісовихпожеж, що здійснюється відповідно до статті 53.2 Лісового кодексу України, та у разі виявлення на територіях 2 і більше федеральних округів ознак обстановки, що відповідає надзвичайній ситуації у лісах федерального характеру, надсилає відповідну інформацію до Урядової комісії;
в) Урядова комісія за результатами розгляду отриманої інформації в установленому порядку приймає рішення щодо встановлення відповідного режиму функціонування органів управління та сил відповідних підсистем єдиної державної системи запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.
Інформація про зміни:
8.1. Для ліквідації надзвичайних ситуацій у лісах, розташованих на землях лісового фонду, Федеральне агентство лісового господарства формує у складі організацій, що перебувають у його віданні, сили функціональної підсистеми охорони лісів від пожеж та захисту їх від шкідників та хвороб лісу єдиної державної системи запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій , а також забезпечує застосування таких сил відповідно до міжрегіонального плану маневрування лісопожежних формувань, пожежної техніки та обладнання, у тому числі у взаємодії з формуваннями, зазначеними у зведеному плані гасіння лісових пожеж на території суб'єкта України.
Інформація про зміни:
Постановою Уряду України від 29 травня 2015 р. N 515 Правила доповнено пунктом 8.2
8.2. Посадова особа (або орган), яка прийняла рішення про введення відповідного режиму надзвичайної ситуації в лісах, у тому ж порядку приймає рішення про відміну такого режиму надзвичайної ситуації в строк не більше 3 днів з дня усунення обставин, що стали підставою для його запровадження.
9. Федеральні органивиконавчої влади, органи виконавчої влади суб'єктів України та органи місцевого самоврядування при введенні надзвичайних ситуацій у лісах здійснюють взаємодію відповідно до:
б) планами гасіння лісових пожеж;
в) зведеним планом гасіння лісових пожеж на території суб'єкта України;
г) міжрегіональними планами маневрування лісопожежних формувань, пожежної техніки та обладнання.
Встановлено порядок запровадження надзвичайних ситуацій (НС) у лісах внаслідок лісових пожеж.
Передбачено окрему класифікацію таких НС. Залежно від території, охопленої пожежею, вони поділяються на НС муніципального, регіонального, міжрегіонального чи федерального характеру. При цьому враховується кількість і площа пожеж, частка великих загалом, співвідношення між територією, що вигоріла, і загальною площею земель лісового фонду.
У разі виникнення НС вводяться відповідні режими. Регламентовано порядок встановлення. Уповноважені органи направляють інформацію до комісії відповідного рівня щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки. Режим НС муніципального чи регіонального характеру вводиться головою муніципалітету чи регіону виходячи з рішення зазначеної комісії. Режим НС міжрегіонального чи федерального характеру встановлюється Урядової комісії на підставі відомостей Рослісгоспу, отриманих від уповноважених органів.
Взаємодія органів влади при запровадженні НС здійснюється в рамках єдиної державної системи запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій. Воно реалізується відповідно до планів гасіння лісових пожеж та міжрегіональних планів маневрування лісопожежних формувань, пожежної техніки та обладнання.
Постанова Уряду України від 17 травня 2011 р. N 376 "Про надзвичайні ситуації у лісах, що виникли внаслідок лісових пожеж"
До цього документа внесено зміни такими документами:
Постанова Уряду України від 29 травня 2015 р. N 515