Презентація з ОБЖ - Безпека в приміщенні - обж, презентації
ПІЗНАННЯ СВІТУ 1 клас
Тема: Безпека у приміщенні.
Мета: організувати дослідницьку діяльність учнів на тему уроку.
Освітня: дати можливість учням самостійно вивести правила поведінки у домі.
Розвиваюча: створити умови для розвитку: самостійної мисленнєвої діяльності, пізнавальної активності.
Виховна: вироблення почуття громадянськості; стимулювати роботу учнів щодо подальшого формування вміння спілкуватися через роботу в парі, групі, вміння слухати та коректно оцінювати відповіді однокласників.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення уроку: урок дослідження.
Методи навчання: проблемно-пошуковий (дослідницький), технологія проблемного навчання, технологія проблемного діалогу.
Форми організації навчальної діяльності:
Обладнання уроку та ресурсне забезпечення: комп'ютер, мультимедійний проектор, бинт, йод, вата.
I. Організаційний момент
ІІ. Підведення до проблеми
- Ви, звичайно, здивуєтеся, а що небезпечного може бути в приміщенні?
Слайд 2 – У цьому нам допоможуть розібратися Смішарики.
- Назвіть казки з ілюстрацій.
– Чим схожі картинки? (українська народна казка «Теремок» та українська народна казка «Рукавичка»)
– І Рукавичка, і Теремок у казках є будинками для тварин.
- Давайте зараз з вами прочитаємо прислів'я та пояснимо їх значення.
1. У гостях добре, а вдома краще.
2. Будинок фарбується господарем.
3. Мій дім – моя фортеця.
4. Погано жити тому, хто нічого не має вдома.
- Смішарики хочуть почути від вас, що таке будинок і які бувають вдома?
– Розгляньте картинки тазнайдіть відмінність?
У першому випадку тварини збираються у будинку, бо стіни будинку захищають.
У другому випадку спостерігаємо, що будинок може виявитися небезпекою.)
- Перед Смішариками постала проблема
- Наш будинок є фортецею чи небезпекою?
- Давайте допоможемо пояснити Крошу значення слова Фортеця.
- А які небезпеки нас можуть чекати вдома?
- Порадившись, Смішарики склали план роботи, щоб довести свої висловлювання.
1. Знайти інформацію.
2. Постаратися відповісти на поставлене запитання.
3. Зробити висновок.
РОЗМІНКА - ЗНАЙДІ ВІДПОВІДНОСТІ
«Кошкін дім» слухай старших
«Кіт, півень та лисиця» не можна грати зі сірниками
«Сестриця Оленка і братик Іванко» не відчиняй двері чужим
«Вовк і семеро козенят» не довіряй незнайомцям
Розподіл роботи у групах.
1 гр. - Вогонь – друг і ворог.
2 гр. - Як уберегтися від опіків.
3 гр. - Як дихати, коли кругом дим.
4 гр. - Гострі предмети – це небезпечно!
5 гр. - Як користуватись газовою плитою.
За яким планом ми зазвичай розглядаємо небезпечні ситуації?
1. Причини небезпек.
2. Як поводитися?
Якщо потрібно, ви можете звернутися до мене за допомогою.
(Учні працюють у групах самостійно, розподіляючи функції.
Вчитель здійснює частковий контроль та спрямовує роботу груп).
– Приблизно 2 мільйони років тому на території Африки з'явилися перші люди. Спершу вони не вміли користуватися вогнем. Пожежі, блискавки, виверження вулканів викликали жах у первісних людей, і вони в страху втекли від вогню. Але згодом людині вдалося приручити вогонь, подарований природою (наприклад, збережений після лісової пожежі). Його берегли,постійно підтримували. Не дивно, що на те, з чиєї вини вогнище загасало, чекало суворе покарання. Потім люди навчилися добувати вогонь. Археологічні розкопки показують, що понад мільйон років тому люди вже могли отримувати вогонь тертям дерев'яних дощечок один про одного або висікаючи іскру ударом каменю об камінь. – Однак, вийшовши з-під контролю людини, вона перетворюється на страшне лихо – пожежу. Щоб уникнути пожежі, попередити її потрібно знати, яким чином вогонь виривається на волю
1) Коли вогонь є другом, коли вогонь – ворог.
2) Причини виникнення пожежі.
3) Як поводитися під час пожежі.
Перегляд презентації під час повідомлення дітьми матеріалу.
- Якщо в будинку виникла пожежа, одразу тікай.
- Виводь із палаючого будинку малюків.
- Не ховайся в будинку, що горить.
- Не намагайся гасити пожежу.
І ще хотілося б додати одне правило: не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання. (Це правило позитивно працює і в будь-якій іншій ситуації)
2. Як дихати, якщо навколо дим.
1) Чим небезпечний дим під час пожежі?
2) Як поводитися, якщо побачив дим.
Перегляд презентації після відповіді.
- Негайно покинь приміщення.
- Якщо неможливо залишити приміщення, то щільно зачини двері до кімнати, в якій щось горить.
- Заткни дверні щілини будь-якими ганчірками.
- Дихай через мокру ганчірку.
1) Причина виникнення опіків.
2) Як поводитися, щоб не отримати опіки.
Перегляд презентації під час повідомлення.
- Проходячи повз кухонну плиту, не зачепи рукою за ручку сковороди або каструлі.
- Не переноси каструлі з гарячою рідиною.
- Перш ніж входити у воду у ванні, перевір пальцем, нечи надто вона гаряча.
- Відкриваючи кран із водою, починай із холодної, а потім поступово додай гарячу воду.
- Якщо одержав опік, потримай обпалене місце під холодною водою.
Якщо на місці опіку виявився міхур, чому його не можна проколювати? (Щоб не занести інфекцію)
4. Гострі предмети – це небезпечно.
– Чим небезпечні гострі предмети?
- Що потрібно робити, якщо порізаний палець чи подряпана рука?
- Місце садна або ранки промою кип'яченою водою.
- Навколо ранки помаж йодом. (Саме ранку не можна мазати, а чому? Можна отримати ще й опік).
- Наклади пов'язку або заклей спеціальним пластиром.
- Якщо кров не зупиняється, підніміть руку вгору.
- Покажи рану дорослим.
5. Як користуватися газовою плитою та електроприладами
Діти загадують загадки.
І взимку, і влітку Холод у ньому і лід. Рибу, суп, котлети Він нам збереже. (Холодильник)
Вона висить під стелею, її підвіски зі скла, її ми включимо ввечері, і стане кімната світла. (люстра)
Він смокче і пил і сміття, чистить крісла і килим. У будинку сміття збирає І жодного разу не чхає. (Порохотяг)
Мокрі волосся після миття. Швидко зумію їм висушити я. (Фен)
Інсценування вірша «Поради мами»
1. На кухні газ у нас горить, Мене він тягне, як магніт. Як мама я хочу вміти Всі ручки на плиті крутити, І сірники спритно запалювати, І газ вмикати та вимикати. Але мама суворо сказала:
2. - До плити щоб руки не совала! Небезпечно це, так і знай! Поки за мною поспостерігай, Вчись на кухні допомагати, Посуд мити і витирати, А до газу ти не підходь - Спершу трохи підрости!
3. Виключай у квартирі газ – За газом потрібне око такочей. Запах відчуваючи у квартирі, Зателефонуйте 104.
– У будинках є електричні газові плити. Як користуватись газовою плитою?
– Навіщо дітям потрібно вміти користуватися газовою плитою?
- Яких правил потрібно дотримуватися, щоб уникнути неприємностей?
- Перш ніж запалити плиту, закрий на кухні вікно.
- Спочатку запали сірник, а потім відкрий газовий пальник
Ліки та побутова хімія (пральні порошки, засоби для миття посуду)
Діти читають вірші:
1. Вітаміни та смачні, І корисні, і важливі. Тільки пам'ятайте, друзі. Їх без міри їсти не можна. Мав би лікар розповісти, Як їх потрібно приймати.
2. Всі маленькі дітки Повинні дізнатися: Пігулки та таблетки Тайком не можна ковтати! Коли ви захворіли, Тоді лікаря звуть, І дорослі в постільку Таблетки принесуть!
3. Але якщо не хворі ви, у таблетках - тільки шкода! Ковтати їх без причини Потрібно, повірте, ні! А отруїтися можна І навіть померти! Так будьте обережнішими – Навіщо ж вам хворіти?
Фізхвилинка "Я одного разу загубився" Я одного разу загубився - (зобразити переляк), Тільки швидко здогадався - (злегка вдарити себе по лобі, посміхнутися), Подивився туди-сюди - (повороти), Немає мами - ось біда - (розвести руки в сторони внизу), Побіг направо я - (біг на місці), Мама не знайшлася моя - (руку "козирком"), Побіг наліво я - ( біг на місці), Мама не знайшлася моя - (руку "козирком"), Повернувся я навколо - (поворот навколо себе), Можливо побачу раптом - (руку "козирком"), >Ні. Я вирішив стояти - (руки схрестити на грудях), І на місці маму чекати. Ведучий: -Правильно зробив хлопчик? Якщо ви загубилися, то не треба нікуди бігати. Стійте та чекайте. Вас обов'язково знайдуть. Ведучий: - А зараз уявіть, що ви на прогулянці впали. І у вас на коліна садна. Потрібно із запропонованих вам предметів (йод, вата, шприц, зеленка, градусник, таблетки, бинт) вибрати ті, які потрібні, для обробки рани. Ігрова вправа "Надай першу допомогу при садна".
Перегляд мультфільму «Абетка безпеки» – «Ігри зі сірниками».
VIII. Підсумок уроку.
- Після нашого уроку, що вам захочеться розповісти вдома?
виставку малюнків та плакат на тему «Сірники – дітям не іграшка
Перегляд вмісту документа «Презентація з ОБЖ "Безпека у приміщенні" »




1. У гостях добре, а вдома краще. у будинку.



Будинок - це житлова будівля.Будинок - це дах над головою.Для чого потрібен будинок? це місце, де можна сховатися від усіх нещасть і прикростей. Зігрітися, одягтися, вмитися, відпочити.




Мій дім - моя фортеця.
Це те місце на землі, де я можу і повинен почуватися в повній безпеці.



- 1. Знайти інформацію – причини небезпеки.
- 2. Постаратися відповісти на поставлене запитання: як поводитись?
- 3. Зробити висновок.

«Кіт, півень та лисиця»
«Сестриця Оленка і братик Іванко»
- не відчиняй двері чужим
- не довіряй незнайомцям