Робота з початківцями у класі гітари - Методична сторінка

Мета уроку:Формування та розвиток виконавчих навичок гри на гітарі на початковому етапі навчання.

Тип уроку:Комбінований

Завдання:1. Освітні. Навчити учня володіти різними прийомами звуковидобування у межах досліджуваних цьому етапі произведений 2. Розвиваючі. Розвиток загального кругозору, музичного слуху, пам'яті, уваги, мислення, вдосконалення прийомів гри на гітарі. 3. Виховують. Виховання культури виконання досліджуваних творів, терпіння та наполегливості у подоланні труднощів. 4. Здоров'язберігаючі. Дотримання правильної посадки, постановки рук, проведення фізкультхвилинки.

Форма уроку:Індивідуальна

Методи:- метод практичного показу; - метод словесного пояснення.Навчально-матеріальне оснащення: гітара, підставка під ногу, стільці, ноти, робочий зошит учня.План уроку :

1. Організаційний момент, вступне слово (методична довідка).

2. Перевірка домашнього завдання.

- гра позиційних вправ; - гра гами С-dur із застосуванням репетиції пальців i-m, m-i; - робота над етюдом; - програвання раніше вивчених п'єс;

3. Робота над новим прийомом гри – подвійне тирандо.

4. Домашнє завдання, аналіз уроку.Хід уроку.

Методична довідка: перший урок у музичній школі є великою подією у житті дитини. Він не лише знайомиться з викладачем та інструментом, а й робить перші кроки у світ музики. Від того, наскільки успішною буде ця зустріч, залежить подальше ставлення учня до занять. Тому перші уроки треба збудувати так, щоб учень отримав багато яскравих вражень, позитивних емоцій. Необхідно дитиніосвоїться у новій йому обстановці. Для цього педагог має привернути його до себе: пограти на уроці знайомі мелодії, запропонувати заспівати знайому пісню – це допоможе встановити контакт, створить творчу атмосферу. Треба підготувати учня до того, що музичні заняття – це не тільки задоволення, а й кропітка щоденна праця. Якщо уроки проходять цікаво, дитина непомітно собі долає багато труднощів початкового навчання – технічні, ритмічні, інтонаційні. Такі заняття значно ефективніше розвивають творчі здібності дитини, підвищують її впевненість у собі.

Гра позиційних вправ.На початковому етапі навчання для вироблення в учня первинних рухових навичок необхідні спеціальні вправи, які готують його до виконання технічних завдань. Особлива увага-посадка учня, становище інструменту, постановка рук. Головне завдання - точне чергування пальців правої руки при русі вгору і вниз. Розвиток техніки гітариста неможливий без роботи над етюдами. Калінін В. Етюд Е-dur. Робота над точністю аплікатури лівої руки, якістю звуку у виконуваних акордах. Вальс»Проведення фізкультхвилинки:«Павучок». Вправа для розминки пальців обох рук. «Шалтай-болтай». Вправа виконується стоячи. Підняти обидві руки вгору і через сторони скинути їх униз, злегка нахиливши тулуб уперед. «Солдатик і ведмежа». Виконується сидячи на стільці. За командою «Солдатик» випрямити спину та сидіти нерухомо, як олов'яний солдатик. За командою «Ведмедик» розслабити і округлити спину як ум'якого ведмедика.Робота над новим прийомом гри- подвійне тирандо у п'єсі В.Калініна «Полька». Для підготовки до виконання граємо вправу на відкритих струнах подвійними нотами. Потім розбираємо твори: розмір, тональність, ключові знаки, нотний текст, ритмічний малюнок і починаємо його виконання.

Домашнє завдання.Продовжувати працювати над вправами, гамою та етюдами. Повторювати п'єси «Ялинка», «Вальс» – для покращення якості виконавських навичок гри на гітарі. "Полька" - відпрацьовувати новий прийом, краще орієнтуватися в нотному тексті.

Аналіз уроку:Результат уроку показав, що поставлені викладачем цілі та завдання були досягнуті: - чіткість і ясність поставлених завдань перед учнями; - різноманітний музичний матеріал, що сприяє розвитку творчих здібностей учня; - створення образного ряду (порівняння, асоціації); - подання теоретичних понять у контексті музичного образу; - слуховий контроль учням виконуваних творів;