Розсояння між точками координатного променя
"Відстань між точками числового променя"
Цілі:познайомити з прийомом знаходження відстані між точками числового променя. Розвивати навички обчислювальних процесів; відпрацьовувати вміння розв'язувати задачі з дробами; розвивати логічне мислення. Предметні: знаходити відстань між точками числового променя, проводити обчислювальні дії зі змішаними числами. Метапредметні: визначати та формулювати мету уроку, розуміти навчальне завдання уроку, відповідати на підсумкові питання уроку та оцінювати свої досягнення, працювати у парі. відрізняти нове від уже відомого, слухати та розуміти мову. Особистісні: розвивати інтерес до нового навчального матеріалу.Хід уроку.
I. Самовизначення до діяльності (організаційний момент).Девіз уроку: «З малого успіху починається великий успіх».II. Актуалізація знань.Почнемо з розминки – усного рахунку. Знайдіть невідоме число : Х + 125 = 200 360 : Х = 8 Х : 30 = 60 Х х 7 = 15 - Що невідомо? Як знайти? 75, 45, 1800, 15/7 - Яке число зайве? Чому? - Виділіть цілу частину дробу. (15/7) - Знайдіть 6/9 числа 45. - Знайдіть число, 1/2 якого дорівнюють 30. − Знайдіть 5 % від числа 1800. - Одне яйце вариться 4 хв,за скільки зваряться 6 яєць? – У полі працювало 180 осіб. 6/9 працюючих чоловіків. Скільки чоловіків працювало у полі? 30, 60, 90, 120 …. Продовжіть ряд ще на два числа. (150, 180) 2. Працює весь клас. Розташуйте ці числа на координатному промені. Дамо назви точкам з такими координатами: В (30), А (60), С (90), Д (120) - ціна розподілу шкали (поодинокий відрізок - 10 е). -Яку координату має початок променя. (0). -Розмістіть точки В, А, С, Д на координатному промені. - На скільки одиниць віддалено точку А від початку променя? Покажіть цю відстань. - Назвіть координату точки, яка розташована правішевсіх точок. Наскільки вона віддалена від початку променя. Покажіть. - Назвіть координату точки, яка видалена на 90 º від початку променя. - Назвіть 2 числа, зображення яких на координатному промені знаходяться лівіше т.С(90) - Правіше точки В (30) Висновок: Точки з великими координатами знаходяться на координатному промені ……(правіше), а з меншими координатами – … ..(ліворуч).III. Постановка навчальної задачі.
-На якій відстані один від одного знаходяться точки А та С. Як знайти? (Порахувати відрізки) Точки В і С; Д і Е. Пропоную завдання: Автобус і вантажівка йдуть координатним променем. Автобус знаходиться у точці B(236), вантажівка – у точці A(193) На якій відстані один від одного знаходяться Автобус та вантажівка? – Що треба знайти? Чи зручно зображати на числовому промені і перераховувати відрізки? (немає великі числа) - У чому виникла скрута? (Не можемо знайти відстань між точками) - Сформулюйте навчальну задачу (Навчитися знаходити відстань між точками числового променя за допомогою обчислень. Як знайти відстань між точками за допомогою обчислень? …) - Тема уроку:….Відстань між точками числового променя.(відкрити)IV. «Відкриття нового знання» (побудова проекту виходу із скрути).- Ваші припущення, що треба зробити щоб відповісти на запитання завдання.( +,-) - Зобразимо на схемі умови завдання. - Назвіть координату Автобуса та вантажівки. - Хто далі вилучений? На скільки віддалено Автобус від початку? Накреслимо промінь у зошиті Покажіть на промені Покажіть на схемі, де розташований автобус? На якій відстані він вилучений від початку відрізка, підпишіть. - Що треба дізнатися? Що шукаємо? (Частина) Як знайти? 236-193 = 43 е - Що позначають числа 236, 197? - Як знайти відстань між точками, сформулюйте правило? (З більшої координати відняти меншу) Побудуємо модель нашоговисловлювання. Умовно позначимо точки А(а) та В(в). Як знайти відстань АВ? (АВ = в-а) Порівняємо з правилом у підручнику. - Як знайти відстань між точками числового променя за допомогою обчислень? Прикріпити табличку (формулу)Фізмінутка
V. Первинне закріплення.Працюємо у підручнику № 3 с. 65 Прочитайте завдання. Чому дорівнює одиничний відрізок? Запишіть координати точок. (1 учень біля дошки) Як знайти відстань між точками?VI. Самостійна робота із самоперевіркоюПрацюємо в парах. З 66 №5-взаємоперевірка. -відстань між ними:60-25=35 -25-0=25-відстань між Крісофером Робіна та П'ятачка 90-25=65 відстань між Вінні Пухом та Совою. Як знайти відстань між точками? З 66 №6-2-в 60-32=28 відстань між Незнайкою та Пончиком 32-0=32-між Незнайкою та Пилюлькіним 60-0=60 між Пончиком та Пилюлькіним 96-32=64 між Тюбиком та Незнайкою 96- 36-між Тюбиком та Пончикомз 67 №9 рішення рівнянь з поясненням біля дошкиза дошкою друге- самоперевірка №11 18-18:9х4=10к - віддала подругам 8-5:8 =3/8 зіпсував ВасяРефлексія діяльності (підсумок уроку).Яке завдання ставили? Чи вдалося вирішити поставлене завдання? Що на уроці у вас добре виходило? Над чим ще треба попрацювати? Коли мали успіх на уроці? Домашнє завдання: з 66№6