Складання оповідання за сюжетною картиною «Літо червоне прийшло»
Ірина ТемірянцСкладання оповідання за сюжетною картиною «Літо червоне прийшло»
Цілі: активізація та актуалізація словника на тему; вдосконалення навички складання оповідання з сюжетної картини; розвиток зв'язного мовлення, загальних мовних навичок; зорової уваги та сприйняття; виховання дбайливого ставлення до природи
Хід заняття.
1. Орг. Момент
Гра «Дізнайся з опису»
Жовте, кругле, жарке, променисте (що (сонце))
Зелена, запашна, висока, низька, м'яка (трава)
Безбарвна, прохолодна, приємна, освіжаюча, рідка (вода)
Теплий, довгоочікуваний, проливний, короткий, затяжний, мряка (дощ)
Блакитне, яскраве, світле, чисте, безхмарне, грозове (небо)
Високі, пухнасті, білі, грозові, дощові, сірі (хмари).
Тепле, яскраве, жарке, радісне (літо)
2. Оголошення теми
Хлопці, ось і прийшло довгоочікуване наше літо, сьогодні ми з вами пригадаємо, як можна відпочивати влітку, і складатимемо розповідь по картині «Літо червоне прийшло».
3. Розгляд картини «Літо червоне прийшло».
Яка пора року зображена на картині?
Чому ви так думаєте?
Яка влітку погода?
Чим покрита земля?
Як виглядають улітку дерева, трава?
Що побачити серед трави?
Хто літає та пурхає над квітами?
Куди подалися діти літнім днем?
Чим займаються діти?
4. Спільне складання оповідання з педагогом.
План складання оповідання
Яка влітку природа та погода?
Куди вирушили діти та чим вони займалися?
Чому вам подобається літо?
Приблизна розповідь дітей.
Ось і прийшло довгоочікуване літо. Настали довгі, теплі,сонячні дні. На деревах і чагарниках зеленіє соковите листя, а земля вкрита травою, як килимом. Навколо цвітуть і пахнуть квіти. Біля квітів пурхають строкаті метелики.
Якось літнім, теплим, сонячним днем хлопці вирушили відпочивати на річку. Кожен із них знайшов собі захоплююче заняття. Петя, Катя та Аня взяли з собою м'яч і почали грати у волейбол. Ліза вирішила зібрати букет ароматних лугових квітів, а Коля та Толя принесли килимок, розстелили його і стали засмагати. Природа та погода були просто прекрасні. Влітку дуже добре ходити на рибалку, ловити рибок. А ще приємніше скупатися у теплій воді. От би літо ніколи не закінчувалося.
5. Розповіді дітей
Самостійне складання розповіді дітьми за запропонованою сюжетною картиною
6. Фізкультхвилинка
Луг зовсім як ситцевий-Біг по колу на шкарпетках, руки на поясі
Усіх квітів хустка-Стоячи, схрестити руки, зчепитися великими пальцями,
Не зрозумієш, де метелик,-Змахи кистями рук, як крилами
Де жива квітка.-Присісти, підняти і стуляти руки над головою
Ліс і поле в зелені,-Встати, розвести руки в сторони
Синя річка-Похитувати руками, зображуючи хвилі
Білі, пухнасті-Біг по колу на носочках, руки на поясі
7. Продовження складання розповіді дітьми
8. Гра з м'ячем «Підбери ознаку»
9. Підсумок НОД
Про яку пору року ми сьогодні склали розповідь? Чим можна займатися влітку? Що ви можете сказати про настрій дітей, який він?
Складання описового оповідання за сюжетною картиною «Сніговик» Тема: «Складання описового оповідання за сюжетною картиною «Сніговик». Освітня область: Комунікація. Інтеграціяобластей:.
Складання оповідання за сюжетною картиною «Проказниці» Програмні завдання: • Закріплювати вміння відповідати на запитання, складати невеликі оповідання. • Вчити розуміти головну ідею твору.