Урок Декупаж - технологія (дівчинки), уроки

Тема : Декоративна банка в техніці - декупаж

Мета уроку:

1.Ознайомити учнів з історією виникнення та розвитку техніки “Декупаж”.

2. Виготовити виріб у техніці декупаж.

Завдання:

Розширити кругозір учнів у процесі вивчення даного виду прикладної творчості, сформувати знання про існуючі види прикладної творчості, особливості їх виконання.

Розвивати наочно-образне мислення, пізнавальний інтерес, раціональне використання часу та пам'яті, точність рухів, художній смак, творчість.

Виховувати художній смак та творче ставлення до роботи, наполегливість у досягненні мети, акуратність, ощадливість, свідоме виконання правил безпеки при роботі з ріжучими, колючими предметами та клеєм.

Метод проведення:

Пояснення з елементами показу прийомів роботи, правила безпеки, робота з інструкційними картами.

Учбово-матеріальне обладнання:

  • виставка робіт у техніці «Декупаж»;
  • презентація "Декупаж";
  • технологічні карти;
  • інструкційні карти;
  • зразки готових виробів.
  • зразки матеріалів та інструментів

Об'єкт праці : скляна банка (загрунтована)

Матеріально-технічне оснащення уроку:

  • зошит;
  • ручка;
  • ножиці;
  • клей ПВА;
  • 3-х шарові серветки для вирізування;
  • кисті;
  • акрилова фарба;
  • губка
  • лак

План уроку

  1. Організаційна частина
  2. Повідомлення теми уроку та цілей уроку
  3. Викладення нового матеріалу (презентація)
  4. Вступний інструктаж (інструкційна карта)
  5. Поточний інструктаж (практична частина,технологічна карта)
  6. Заключний інструктаж
  7. Підсумок уроку

I. Організаційна частина

Привітання учнів. Психологічний настрій на заняття.

II. Повідомлення теми уроку та цілей уроку

Всі ми любимо, отримувати подарунки на різноманітні урочистості. А який найкращий подарунок? Ну, звичайно ж, це річ, зроблена своїми руками і подарована від щирого серця. А що ви даруєте своїм батькам, бабусям, дідусям, друзям на день народження, свята?

Користуються великою популярністю, зроблені власноруч, унікальні подарунки. А робити різні гарні та оригінальні речі можна за допомогою техніки декупаж. Сьогодні на уроці для вас буде організовано майстер-клас з декупажування скляної банки.

III. Викладення нового матеріалу

Завжди дарувати треба те, що хотів би отримати сам. Тоді вдячна пам'ять осяде золотим пилком на душах тих, кому ти приніс радість та тепло.

Показ презентації

Слово decoupage походить від французького "вирізати". Відповідно "техніка декупажу" - це техніка прикраси, декорування за допомогою вирізаних паперових мотивів. Оформлення елементів інтер'єру в техніці "декупаж" сягає XVII століття. Саме тоді широко застосовувалося наклеювання паперових аплікацій на меблі, підлогу, стіни, так що покриті лаком аплікації виглядали як малюнки. Техніка набула подальшого поширення в Англії в XIX столітті. В даний час мотиви частіше вирізаються з тришарових серветок, тому декупаж в деяких мовах отримав іншу назву - серветкова техніка. Але мотиви, що приклеюються, не обмежуються тільки серветками. Це можуть бути ілюстрації з журналів,обгортковий папір, етикетки, декупажні карти, останнім часом широко поширюється застосування принтерних роздруківок. І власне єдина об'єднуюча база у цій техніці: вирізання мотивів. Самі ж декоровані поверхні можуть бути з різних матеріалів - дерева, металу, кераміки, скла, тканини, шкіри, пластику.

В даний час ця техніка знову в моді. З'явилися інші можливості для декупажу, що дозволяють значно полегшити традиційну технологію, прискорити її та зробити роботу більш захоплюючою завдяки використанню нових різноманітних та оригінальних матеріалів та інших сучасних оздоблювальних матеріалів. Декупажем можна оформити практично все, що підкаже нам наша фантазія: горщики для квітів, вази, тарілки (декоративні), склянки, обробні дошки (дерев'яні або пластмасові). Та мало що можна зробити… Головне, що всі речі вийдуть гарні та корисні в господарстві!

Фізпауза.

IV. Вступний інструктаж:

Декупаж банки - це чудовий спосіб зробити декоративну банку своїми руками, не докладаючи до цього надто великих зусиль. Вся робота досить проста, а використовувані матеріали доступні. Створену красу можна комусь подарувати. Для декупажу нам знадобляться такі матеріали:

Матеріали:

1.трьохшарові серветки – з ніжними, красивими зображеннями

2.скляна банка (загрунтована)

3.фарба акрилова для ґрунтовки

5.акрилова кольорова фарба

Інструменти:

3.губка для посуду – для нанесення фарби

4.стаканчики під воду

5.серветки для рук

Перед початком будь-якої справи дуже важливо переконатися, що все необхідне для роботи у вас є і перебувати під рукою. Чи все необхідне лежить настолі?

Повторення правил безпечної роботи

Але спочатку вважаю за необхідне нагадати Вам правила техніки безпеки при виконанні цієї роботи.

Звертаю Вашу увагу, що перед початком роботи з ножицями необхідно:

  • перевірити справність інструменту;
  • працювати ножицями лише на своєму робочому місці;
  • стежити за рухом лез під час роботи;
  • ножиці класти кільцями до себе;
  • передавати ножиці кільцями вперед;
  • зберігати ножиці у чохлі лезами вниз;
  • використовувати ножиці лише за призначенням.

  • використовувати ножицями з ослабленим кріпленням;

підносити ножиці до обличчя.

Розбір послідовності виконання роботи з технологічної карти:

1. Ідея

На цьому етапі зароджується проект майбутньої роботи. Вибираються об'єкти декорування, матеріали та інструменти.

2. Попередня обробка

На цій стадії Ви проводите обробку поверхні, якщо це потрібно.

Скляну поверхню попередньо знежирити миючим засобом і загрунтувати (акрилова фарба)

3. Вирізання візерунка

Спочатку необхідно відокремити від серветки верхній тонкий барвистий шар. Саме він і знадобиться Вам у процесі роботи.

Отже, вирізаємо акуратно, гострими ножицями, або обриваємо руками. Якщо малюнок занадто дрібний і тонкий для вирізування, то вирізаємо тільки великі елементи, а дрібні підмальовуємо тонким пензликом.

4. Приклеювання

Мотив із серветки прикладаємо на оформлювану поверхню і плоским пензликом починаємо приклеювати, промазуючи клеєм із зовнішнього боку. Просочуючи, серветка починає розтягуватися, тому діяти треба дуже обережно,розправляючи пензликом всі складочки та бульбашки. Приклеювання слід розпочинати від центру мотиву.

5. Робота фарбами

Якщо Ви вирішили використовувати в роботі фарби, настав час. Домальовуємо всі необхідні елементи, виконуємо роботу завершеною.

6. Покриття лаком

Коли робота пофарбована та обклеєна, її треба покрити не менш як двома шарами лаку, щоб захистити від механічних пошкоджень та вологості.

Спробуйте себе в техніці декупаж, і, можливо, у вас з'явиться нове захоплення, яке доставить вам чимало приємних і цікавих моментів.

Навіть якщо не вистачає посидючості чи ні навичок, не впадайте у відчай – техніка декупаж доступна для кожного.

Тремтливо поставтеся до всіх пунктів роботи, щоб отримати якісний результат.

V.Поточний інструктаж:

  • Обхід робочих місць учнів.
  • Перевірка дотримання ТБ під час роботи з ножицями та клеєм.
  • Перевірка дотримання технології та прийомів роботи.
  • Перевірка дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
  • Індивідуальна робота з учнями, допомога під час роботи.
  • Контроль за роботою, що виконується учнями.

Практична частина

Учні працюють за технологічними картами. Вчитель контролює перебіг роботи.

VI.Прикінцевий інструктаж:

Скляна банка у техніці декупаж готова! Можна за бажанням прикрасити банку мереживами, атласними стрічками або будь-якими іншими аксесуарами.

Рефлексія

Завжди дарувати треба те, що хотів би отримати сам. Тоді вдячна пам'ять осяде золотим пилком на душах тих, кому ти приніс радість та тепло.

Ці слова були епіграфом до уроку не дарма. А ми з вами знаємо, що найкращий подарунок той, який зробленосвоїми руками. Я думаю, ваші чудові баночки будуть ідеальним подарунком для ваших близьких. Тепер ви можете використовувати її за призначенням. Успіхів вам та натхнення! Даруйте хоч іноді близьким подарунки, зроблені своїми руками, з якими ви подаєте їм частинки своєї душі! Подарунки, зроблені своїми руками – це майже завжди добре. Виставка робіт. Виставлення оцінок. Підбиття підсумків. Перегляд та обговорення виконаних робіт. Контроль та самоконтроль.

VIII. Підсумок уроку