Урок геометрії у 3-му класі

Презентація до уроку

Завантажити презентацію (309,2 кБ)

Мета: формування навички побудови геометричних фігур; розширення знань про постаті; розвиток дослідницьких умінь у відкритті нового, виховання любові до предмета, дбайливого ставлення до свого здоров'я

Обладнання : лічильні палички, фігури прямокутних трикутників, картки із завданням, ТСО, емблеми настрою (по 3 шт)

Хід уроку

1. Організаційний момент

Продзвенів дзвінок і замовк. Він покликав нас на урок. Ви перевірте все в порядку, Ручка, олівець, зошит. Щось нове дізнаємося, Повторимо, поміркуємо.

- Діти, поділіться, будь ласка, зі мною своїм настроєм (діти піднімають емблеми настрою)

- А для роботи, як ви думаєте, який найкращий настрій вибрати?

- Для створення робочої обстановки, давайте виконаємо вправи для відновлення дихання

  • Задуть одну свічку, п'ять свічок

Давайте створимо хороший емоційний настрій: посміхніться, потисніть один одному руку, побажайте удачі.

2. Актуалізація знань, визначення теми та мети уроку

- Отже, ми маємо урок геометрії. Уважно подивіться на слайд і скажіть, яка зайва фігура і чому?

(Зайва фігура – ​​трикутник, оскільки інші – чотирикутники)

- Отже, з якими фігурами ми працюватимемо на уроці? (З трикутниками). Що ви знаєте про трикутник? (Відповіді дітей)

- Визначте тему уроку (Знаходження площі прямокутного трикутника). Чому маємо навчитися сьогодні на уроці?

- Правильно, сьогодні на уроці ми постараємося знайти спосіб знаходження площі прямокутноїтрикутника, повторимо види трикутників, будемо вчитися виконувати креслення.

III. А заразгеометрична розминка, але перш за все виконаємо масаж точок мозку, вправу для концентрації уваги «Горизонтальна вісімка»

  • Вправа «Горизонтальна вісімка»

Витягніть перед собою праву руку на рівні очей, пальці стисніть у кулак, залишивши середній та вказівний пальці витягнутими. Намалюйте у повітрі горизонтальну вісімку якомога більшого розміру. Малювати починайте з центру та стежте очима за кінчиками пальців, не повертаючи голови. Потім підключіть мову, тобто. малюйте вісімку не тільки пальцями, а й синхронно язиком, добре висунутим з рота, продовжуючи стежити очима за рухом пальців.

- Подивіться на ці лінії, назвіть їх. Що ви знаєте про промінь, відрізок?

(Промінь – пряма лінія, яка має початок; відрізок – частина прямої, яка має початок і поклала край)

Завдання1: Скільки ліній можна провести за одну точку? За дві точки?

Завдання 2. Довжина відрізка 3 см. Чому дорівнює другий відрізок, якщо він довший за перший у два рази? (6 см); якщо він довший на 2 см? (5 см)

Завдання 3. Складіть із семи паличок три трикутники.

Завдання 4. Знайдіть та виправте помилки

4. Робота за темою

1. Повторення про трикутники

Вчитель. Які види трикутників ви знаєте? Дайте кожному їх визначення.

(рівностегновий, рівносторонній, прямокутний)

Вчитель. Розгляньте та визначте, які із трикутників є прямокутними. Як ми визначимо? (за допомогою креслярського косинця)

Вправи: масаж кінчиків пальців

Завдання у зошиті:

- Накресліть прямокутний трикутник. Які види робіт ми можемо з нимзробити?

(Позначити літерами, знайти довжини сторін, знайти периметр цього трикутника, визначити види кутів).

- Чи може у прямокутному трикутнику бути два прямі кути?

- Як знайти площу цього трикутника? (Розбити його на квадратні см)

- Хто ще, які варіанти пропонує? (Відповіді дітей)

- Площу, яких фігур ми знаходили на минулому уроці? (прямокутника, квадрата)

2. Відкриття нового

- Використовуючи знання знаходження площі прямокутника, ми сьогодні знайдемо спосіб знаходження площі прямокутного трикутника.

- Складіть із трикутників, які у вас є, прямокутник. Чи однакові трикутники ви використовували? Скільки трикутників складають прямокутник? (Два однакових прямокутних трикутника)

- Чи можемо ми знайти площу цього прямокутника? Хто здогадався, як ми можемо знайти площу прямокутного трикутника? (Довжину сторін, що складають прямий кут помножити і розділити на так)

- Чому поділити на два? (Відповіді дітей)

3. Робота в зошит

- Накресліть прямокутний трикутник зі сторонами 4см, 2см.

- Чому дорівнюватиме площа трикутника? (4х2: 2 = 2 кв см)

- Як ми знайшли площу трикутника? (Знайшли площу прямокутника, розділили на два)

- Чи можемо записати формулу знаходження площі прямокутного трикутника?

4. Робота в парах (взаємоперевірка)

Завдання на закріплення: (картки)

Накресліть прямокутний трикутник, 5 див, 4 див.

Знайдіть його площу. (10 кв см)

5. Підсумок уроку:

- Чи досягли ми цілі уроку? Чи навчилися знаходити площу прямокутного трикутника? Що сподобалося на уроці?

6. Рефлексія.

- Оцініть свою участь на уроці зза допомогою емблем.