Урок листа Тема «Заголовна буква Ю»

листа
тема
літери

літери
заголовна
буква

листа
листа
літери

тема
тема
літери

Вчитель: Сергєєва Т.А.

Урок листа. Заголовна буква Ю.

Мета уроку:

Освітні: 1. Створити умови для формування поняття «Лист великої літери Ю»

2. Удосконалювати техніку листа.

3.Отрабатывать навичка листи слів із вивченими літерами, збагачувати словниковий запас учнівВоспитательные: 1. Виховувати інтерес та любов до української мови. 2. Виховувати бажання вчитися та робити відкриття. 3. Виховувати вміння слухати інших.Розвиваючі: 1. Розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мовлення, вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки. 2. Розвивати пізнавальний інтерес шляхом залучення цікавого матеріалу, створення проблемних ситуацій. 3. Розвивати словниковий запас.

У процесі навчання дітей листа, крім звичних предметних навчальних дій, формую такі блоки УУД:

1)Особистісні УУД:

- Навчально - пізнавальний інтерес до нового навчального матеріалу;

- орієнтація на розуміння причин успіху у навчальній діяльності: самоаналіз та самоконтроль результату;

- Здатність до самооцінки на основі критеріїв успішності навчальної діяльності.

2) Пізнавальні УУД:

Загальнонавчальні універсальні дії:

- Пошук та виділення необхідної інформації;

Універсальні логічні дії:

- здатність та вміння учнів робити прості логічні дії (аналіз, порівняння).

3) Комунікативні УУД:

- планування навчального співробітництва з учителем та однолітком, способів взаємодії;

- Формування вміння пояснювати свій вибір, будувати фрази, відповідати на поставлене питання, аргументувати;

- Формування вміння працювати в парах.

4)Регулятивні УУД

- Контроль у формі звірення способу дії та його результату із заданим еталоном;

Устаткування уроку:

Алфавіт, зірочки - салют, портрет Незнайки, картки із завданнями.

Тип уроку : урок відкриття нового знання.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Дорогі хлопці, сядьте зручно.

Ви відчули тепло? (Так)

Доторкніться долоньками один до одного і передайте його.

Нехай на уроці вам буде також тепло та затишно.

А тепер за роботу!

ІІ. Постановка навчальної задачі.

1. Сьогодні у нас гість. Зустрічайте. (На дошці портрет Незнайки).

- Цього хлопчика ви, звичайно, впізнали.

Хто це? (Незнайка).

-Він приніс нам завдання, які не зміг вирішити сам. Незнайко просить нас про допомогу.

-Заглянемо до нього в конверт та допоможемо виконати завдання.

2. Треба з елементів зібрати літери.

3. Допоможіть Незнайці знайти кожній літері пару.

н-Н до-К т-Т р-Р в-В ю -

-Яка літера залишилася без пари (літера рядкова).

-Кого немає у цієї літери? (Мами-великої літери Ю).

-Яку букву вчилися писати на минулому уроці?

-Хто вже здогадався, яку букву вчитимемося писати? (велику букву Ю).

-У яких випадках писатимемо заголовну букву Ю?

(В власних іменах, початок пропозиції).

ІІІ. Засвоєння нового матеріалу.

1. Пальчикова гімнастика.

Цей пальчик-бабуся,

Ось і вся моя сім'я!

2. Перевірка посадки, правила поводження з ручкою.

3.Знайомство з написанням великої літери Ю.

a) Розглядаємо зразок написання великої літери Ю.

b) Знайомство з елементами великої літери Ю.

(гострий гачок і петля, овал)

c) Під час написання яких літер ми використовували ці елементи? (Н,О,В,К)

d) Пояснення написання букви Ю.

Пишемо гострий носик, опускаємося по похилій лінії, виписуємо петельку (місток), ведемо лінію вниз, закруглюємо, піднімаємося вгору, повертаємо вліво, замикаємо овал.

e) Пишемо букву Ю у повітря.

IV. Робота у прописі №4

1. Відкриваємо прописи зі словами.

Я зошит відчиню.

2. У великої літери Ю день народження!

Подарунок букві Ю-красивий, правильний лист!

3. Проведіть елементи літери та візерунок безвідривно.

4. Лист букви Ю у прописі. Вибрати гарну літеру та позначити точкою.

Пам'ятайте правило:літери треба писати на однаковій відстані.

5. Прочитайте слова на 2 і 3 рядках.

-Чому слова написані з великої літери?

Звуко-літерний аналіз слів:

-Напишіть імена на вільній частині рядка.

V. Закріплення знань та способів дій

1. До літери Ю на день народження

-Прочитайте пропозицію на 4-му рядку.

-Яка ця пропозиція щодо мети висловлювання.

-Чому в ньому слова написані з великої літери?

-Скільки слів у реченні? (4)

Кожне слово має бути написано суворо під словом.

2. Прочитайте таку пропозицію.

-Яке воно за метою висловлювання

-Напишіть його на вільному рядку.

-Які є небезпечні місця?

3. Прочитайте пропозицію на останньому рядку.

-Який шрифт тут використовується? (друкований)

-Яке вона за метою висловлювання? (Запитання)

-Запишіть його письмовими літерами.

- Яка буква ми сьогодні були в гостях?

-Ви дуже добре попрацювали на уроці. І зараз на вас чекає сюрприз.

Літера Ю, на честь свого дня народження та з вашою допомогою влаштовує святковий салют. У цій коробочці лежать залпи нашого салюту (зірочки). Вони мають різні кольори. Кожен із вас може взяти лише один залп. Оцініть свою роботу на уроці.

Якщо вам легко та цікаво було виконувати всі завдання, вибирайте червону, жовту зірочку. Якщо було важко, то не вийшло синю.

-Спершу підходять дівчатка, вибирають зірочки, потім-хлопчики.

- Давайте встанемо в коло, візьмемося за руки та піднімемо зірочки (це залп). Як багато дітей яким легко та цікаво було працювати.