Урок математики - Порядок дій

Мета уроку:

  • організувати діяльність учнів щодо вирішення прикладів зі дужками;
  • формувати знання про правила порядку дій у виразах із дужками;
  • сприяти розвитку умінь та навичок вирішення текстових завдань;
  • виховувати в учнів моральні якості (організованість та доброзичливість).

Обладнання: Презентація уроку (з використанням комп'ютера), текстова робота, картки із завданням, матеріал для самоконтролю.

I. Організаційний момент.

На уроці математики є 21 людина. Усі хлопці приготували приладдя до уроку. Ставлення один до одного доброзичливе, настрій до уроку добрий. Ми раді бачити гостей у нашому класі.

Учитель:Я приєднуюсь до вашого настрою і бажаю найкращих успіхів вам на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Нагадаємо умова задачі з короткого запису.

2. Варіанти запису розв'язання задачі.

(Учень пояснює розв'язання задачі)

  1. 10 +20 = 30 хв. Їде
  2. 10 +30 = 40 хв.
  3. 10 + (10 +20) = 40 хв.

Відповідь: 40 хвилин витрачає тато на дорогу (самоконтроль д/з).

(Діти самі оцінюють вирішення домашнього завдання за зразком на дошці)

ІІІ. Усний рахунок.

I. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

25 6 20 7 13 45 5

а) На які дві групи можна поділити ці числа?

Сума яких чисел дорівнює 13? (7 та 6)

Різниця яких чисел дорівнює 13? (20 та 7)

Різниця яких чисел дорівнює 20? (45 та 25)

Сума яких чисел дорівнює 45? (20 та 25)

ІІ. Прочитайте вираз.

Скільки всього відняли? (15)

Подивіться на другий вираз 30-(10+5)=15

Що змінилося у записі виразу?(З'явилися дужки)

Що укладено у дужках? (Сума чисел 10 та 5)

Де ми зустрічалися із такими висловлюваннями? (У розв'язанні задач)

IV. Робота над новим матеріалом

1. Повідомлення вчителем теми та мети уроку.

2. Вправи у читанні виразів із дужками.

(Якщо у виразі називається слово "сума" або "різниця" чисел, то ми їх укладаємо в дужки. Дія записана в дужках виконується першою)

3. Робота з підручником с.32 (розглядається зразок та зачитується правило хором).

Вправи для очей

(Учень читає числа записані у гуртках над дошкою)

Назвати числа в порядку зростання, в порядку зменшення

13 43 82 19 68 81

V. Первинне застосування та осмислення вивченого.

2. Робота у парах ПС с.32 № 1 (2–3 ст.).

Прочитати вирази один одного, пояснити рішення та записати.

3. Перевірка виконаної роботи зі слайду на екрані.

VI. Вирішення задач.

Учитель: Хлопці, сьогодні всесвітній день молока. Як ви вважаєте, чому така велика увага цьому продукту? Давайте з вами спробуємо вирішити завдання про те, як ми п'ємо молоко у нашій шкільній їдальні?

2. У шкільній їдальні було на підносі 50 склянок молока. 2 "А" клас випив 20 склянок, 2 "Б" клас 23 склянки. Скільки склянок молока залишилося на таці?

3. Зверніть увагу до схеми завдання.

урок

4. Намітимо план рішення. (розмірковує учень)

5. Щоб дізнатись скільки склянок молока залишилося, треба спочатку знайти скільки склянок молока випили, а потім відповісти на головне питання завдання.

6. Самостійне вирішення задачі.

Перевірка розв'язання задач різними способами (діти пояснюють).

1 спосіб: 50-20-23 = 7 (ст)

2 спосіб:50-(20+23)=7 (ст) (самоконтроль)

Відповідь: 7 склянок молока залишилось у шкільній їдальні

VII. Резерв. Робота із тестом.

Поєднати вираз із відповіддю.