Урок математики - Розмноження та розподіл чисел - (2-й клас)

Цілі:

  • закріпити вивчені випадки табличного множення;
  • закріпити взаємозв'язок компонент та результатів дій множення та поділу;
  • розвивати вміння розв'язувати рівняння;
  • розвивати вміння вирішувати вирази з дужками;
  • розвивати вміння знаходити S та P квадрата та прямокутника;
  • розвивати організаційні загальнонавчальні вміння, у тому числі вміння самостійно оцінювати результат своїх дій, контролювати себе, знаходити і виправляти власні помилки.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, ноутбук.

Навчальні посібники: підручник "Математика" Т.Е.Демидов,С.А.Козлова,А.П.Тонких; 2 клас (2 частина); освітня система "Школа 2100", електронний навчальний посібник "Таблиця множення", "Математика в початкових класах" під ред. Молокова Ю.Г. та Молокової А.В.

Хід уроку

Спільна діяльність вчителя та учнівСамостійна діяльність учнів
I. Організаційний момент.

Починається урок. Він піде хлопцям про запас. Намагайтеся все зрозуміти І все правильно рахувати. Усміхніться всі гостям І сідайте по місцях.

II. Актуалізація знань

1) Взаємозв'язок компонентів та результатів дії множення (Фронтальна робота)

Включити електронний навчальний посібник “Математика у початкових класах”, 2 частина, “Умноження”, працюй, завдання 1. (Включити звук).

Назва компонентів при множенні.

Робота з таблицею (таблиця на дошці)
Множник32Множник4твір153618

– Що невідомо? - Як знайти?У цей час за комп'ютером працюють два учні.

Електронний навчальний посібник

"Таблиця множення", таблиця множення на 6, завдання 1

(Робота з консультантом)

Одна дитина консультант (він стежить за роботою іншого учня і у разі утруднення чи помилки надає йому допомогу). При завершенні роботи консультант дає усну оцінку виконаній роботі і говорить на що потрібно звернути увагу, якщо були допущені помилки.2) Взаємозв'язок компонентів та результатів дії поділу (Фронтальна робота)

Включити електронний навчальний посібник “Математика у початкових класах”, 2 частина, “Ділення”, працюй, завдання1. (Увімкнути звук).

Назва компонентів при розподілі.Робота з таблицею (таблиця на дошці)

Подільне124
Дільник76
Приватне516

– Що невідомо? - Як знайти?У цей час за комп'ютером працюють два учні.

Електронний навчальний посібник

"Таблиця множення", таблиця множення на 6, завдання 1

(Робота з консультантом)

Слайд 53) Таблиця множення

На дошці "Таблиця множення чисел" із серії звукових електронних таблиць.

Проводиться перевірка знань таблиці множення вивчених видів.

Одна дитина працює з таблицею біля дошки. Він набирає приклади, які таблиця озвучує, проте учні показують відповіді картками. Після цього учень натискає на кнопку “рівно” і звучить правильна відповідь.

Учні перевіряють правильність свогорішення.У цей час відбувається індивідуальна робота за комп'ютером.

Електронний навчальний посібник "Таблиця множення", таблиця множення на 6, завдання 2

Учень виконує завдання на перевірку знання таблиці множення на 6.III. Хвилина чистописання

- Яке сьогодні число? –13.Яке це число? – Назвіть сусідів цього номера. - На суму яких розрядних доданків можна його розкласти? – Відкрийте зошити. – Щоб написати це число, які цифри потрібно вміти гарно писати? – Які числа можна записати за допомогою цих цифр? -11,13, 31, 33.- Подивіться, як потрібно писати ці цифри.

– Пропишіть будь-які два рядки. Що залишилися рядки пропишіть вдома.

– Зошит поклали правильно. Куточок аркуша, на якому пишу, дивиться в середину грудей. Ручка спрямована на праве плече. Обидві руки лежать на столі. Спинка рівна. Між грудьми та столом проходить кулачок.

- Запишіть число, класна робота. - У яких словах є небезпечні місця?

IV. Введення у тему уроку

– Відкрийте підручник на стор.20,21. – Розгляньте завдання на цих сторінках. – Які дії будемо робити над числами? – Хто може сформулювати тему уроку? – Перевіримо ваше припущення.– У вас на столі лежать картки з прикладами та літери. Вам потрібно знайти приклад з вашою літерою та вирішити його. Відповідь – це номер літери. Вам потрібно помістити букву на дошці під її номером.

2561065146
331501765146
11426610

– Як називається тема уроку?

2561065146
ДЕЛЕНІЕ
331501765146
УМНПроЖЕНІЕ
11426610
ЧІЗЕЛ

Ділення та множення чисел.- Чим займатимемося на уроці? – Щоб розподіл і множення робити правильно, що потрібно знати? - Яку мету поставимо перед собою? –Відпрацьовувати вміння застосовувати таблицю множення вивчених випадків.Діти самостійно виконують роботу та поміщають літери на дошку.V. Закріплення вивченого матеріалу

1) Знаходження коріння рівнянь підбором

– Знайдіть у підручнику на стор.20 №2. – Прочитайте завдання. – Як його виконуватимете? – Запишіть номер у зошиті. – Роботу виконуємо у парах.– Слідкуємо за посадкою та розташуванням зошита.

2 ряд - 2 стовпчик 48 : у = 6 в : 48 = 1

3 ряд - 3 стовпчик а: 7 = 4 с · 9 = 0

У цей час відбувається робота в парах за комп'ютером.

Електронний навчальний посібник

“Математика у початкових класах”, часть2, “Рівняння”, тренажер 1, завдання 1.

Слайд 8

(Працюючи в парах, учні по черзі пояснюють, як потрібно виконувати завдання, та записуютьйого у зошитах. Коли виконають усі, то беруться за руки і піднімають їх угору.)

Перевірка (озвучуються лише результати роботи).

(Двоє учнів по черзі виконують завдання, пояснюючи один одному хід роботи)

Перевірка (підсумок роботи виводиться на екран).

VI. Фізкультхвилинка

Вгору долоні! Хлоп! Хлоп! По колінах- Шлеп! Шльоп! По плечах тепер Поплескай! З боків Себе пошлепай! Можемо ляснути За спиною! Клопаємо перед собою! Вправо можемо! Вліво можемо! І хрест-навхрест руки складемо!

VII. Закріплення вивченого матеріалу

2) Знаходження значень виразів

– Стор.20 №4 – Прочитайте завдання. – Що потрібно згадати, щоб правильно виконати завдання? – Ті, хто має складнощі при знаходженні значень подібних виразів, працюють з дошкою. (Виконується лише 1 стовпчик на дошці з поясненням. Працює другий ряд по ланцюжку).

– Інші виконують весь номер самостійно. (Перевірка 2 стовпчика з дошкою) Учитель стежить за посадкою учнів та розташуванням зошитів на столах.Один учень виконує самостійно 2 стовпчики з зворотного боку дошки.

(65 - 51): 7 + 6 · 5 7 · (15: 3) - 14

3) Знаходження S і P прямокутника та квадрата

- Стор. 20 №6(а) – Прочитайте завдання – Які фігури потрібно накреслити? Чому? - Яка фігура називається квадратом?

Колективно знаходиться S і P квадрата. (Робота виконується на дошці. Спочатку записують формулу знаходження P квадрата. Потім виконують обчислення. Таким же чином знаходять S квадрата.)

S та P прямокутника знаходять самостійно. Взаємоперевірка (Учні змінюються зошитами та перевіряють роботусвого сусіда по парті. Помилки виправляють зеленою пастою).

VIII. Перевірка знань

Перевірка таблиці множення на 6

– З якою таблицею множення познайомились учора на уроці? –З таблицею множення на 6. –Що мали зробити вдома? –Вивчити цю таблицю напам'ять. –Перевіримо, як ви підготувалися.

-У вас на столі листочки для перевірки таблиці множення. Знайдіть стовпчик з множенням числа на 6. Працюємо на якийсь час. Для роботи у вас 1 хвилина. Час пішов. (Перевертаю пісочний годинник. Завдання виконується за варіантами)

– Закінчили роботу. Покладіть дві роботи на край столу.

-А за комп'ютером працює (учень, який на уроці був найактивнішим)

Електронний навчальний посібник "Таблиця множення", таблиця множення на 6, завдання 2

Слайд 9

ІХ. Підсумок уроку. Рефлексія

– Весна вже стукає у двері до нас, а зима не поспішає нас покидати. Вчора випав такий пухнастий сніг! - Хто з вас любить ліпити зі снігу сніговиків? - Я пропоную зліпити сніговика, але спочатку згадайте, чому ми вчитися на уроці? – Які знання допомагали виконувати завдання на уроці правильно? – Які завдання були найважчими? - У мене на столі сніжні грудочки.

Білий грудочку візьме той, хто легко виконував усі завдання. Впорався із завданнями, поставленими на цьому уроці.

Блакитний – хто зрозумів тему уроку, але припускався помилок.

Рожевий-хто не впорався із завданнями уроку.

– Чого не вистачає сніговику? -Відра, моркви, очей.- Який гарний вийшов сніговик. - Пропоную після уроків вийти на вулицю і зліпити зі снігу сніговика. – А зараз відкрийте щоденник і запишітьдомашнє завдання.